Skocz do zawartości
Maru11

Reanimacja dziadka y550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbyt często tutaj nie zaglądam, ale od kilku ładnych lat jestem w ogóle nie w temacie, dzisiaj liczę na waszą pomoc. Mam dziadka laptopa coś koło 11 lat w moich rękach, ogólnie niezawodna bestia, czy ktoś się orientuje jaki maks procesor może obsłużyć moja płyta, jakie to złącze i na jakiej szynie FSB może ta płyta działać? bios jest po jakiejś aktualizacji chyba z 2010r. Chciałbym jeszcze wydusić trochę z niego bo fajny laptop i bardzo się do niego przyzwyczaiłem a dla mnie w zupełności wystarcza, jednak czasem widać że procek ładuje na 100% i chciałbym go delikatnie przyśpieszyć.

myślałem o https://allegro.pl/oferta/intel-core-2-duo-t7500-2-20ghz-800mhz-fsb-4mb-9043845775?reco_id=325a567a-d900-11ea-8def-b02628c80a60&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

chyba ze jest coś lepszego co ta płyta pociągnie

 

IMG_20200807_231816_BURST1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sprawdziłeś, że dany procesor jest kompatybilny to możesz próbować, warto wymienić też dysk na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem jakie są kompatybilne i jaka szyna ma być, o to jest ten temat, oryginalny proc ma 2,0Ghz/1M/fsb 800 dysk zmieniony co widać na screenie, przypuszczam że ten z aukcji mógłby działać bo ta sama szyna ale nigdy nie modyfikowałem lapka i nie wiem jak to zadziała, w stacjonarce to pamiętam że kiedyś bios płyty/ płyta musiał obsługiwać dane jądro nie wiem jak jest w takim laptopie i też nie mogę znaleźć informacji jaki proc mogę tutaj wsadzić.

Jeżeli da radę z t9400 to nawet mogę ram wymienić jeżeli by była taka potrzeba

Edytowane przez Maru11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry temacik, w takim razie będę kombinował z czymś na szynie 1066 plus jakis ram , z tego co tam piszą powinno się udać na tej wersji biosu którą mam, jeszcze pytanko czy chłodzenie wydoli? niby TDP jest takie samo dla  mojego procka  jak i dla t9400, ale w sumie to już najmniejszy problem, oczywiście jakaś pasta z dodatkiem srebra pójdzie przy wymianie.

 

Edytowane przez Maru11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszczep się przyjął poprawa przerosła moje oczekiwania, S Pi 1.5XS  28s -> 16s

Wymienione też ramy na 2x4gb jakieś hynixy 1333mhz  w moim wypadku działające na 1066

Odtwarzanie filmu w przeglądarce w jakości HD 1080 Wcześniej użycie procxesora 95-100% teraz ok 40%

Chłodzenie to co było  w Iddle bez zmian przy śmiganiu po necie też, przy oglądaniu filmów nawet kilka stopni mniej, jedynie Prime 95 pokazuje wyższe temperatury na nowym procesorze jednak w trakcie mojego zwykłego użytkowania temp nie przekraczają 50 C,

Dla zainteresowanych mam jakieś tam screeny,

I pytanko może ktoś wie jak to podkręcić? w sumie nie potrzebuje tego robić ale z czystej ciekawości, przy wymianie procka wróciły wspomnienia ze starych czasów jak się kręciło procki na stacjonarnym. Clock gen nie ogarnia, a Set FSB zawiesza kompa, próbowałem PLL SLG505YC  tylko na tym wyświetla poprawnie zegary,  bios oczywiscie nie ma możliwości.

 

Edit:  moj PLL to SLG8SP556V jednak nie ma takiego w SET FSB jakby ktoś miał info czy da się to podkręcić to z góry dzięki.

IMG_20200907_043327.jpg

Edytowane przez Maru11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...