Skocz do zawartości
MCC2020

LG V30 za 700zł w 2020 roku - prośba o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie na opcję zakupu LG V30 za 700zł? 

W moim przypadku, ponieważ używam tylko paru aplikacji, które nie obciążają mocno smartfona (typu: jakdojade, yanosik, aplikacje bankowe, poczta interii, fb) wydajność tego smartfona mogłaby wystarczyć. Dotatkowo ma bardzo dobry DAC Sabre.

Z drugiej strony podobno niekiedy sam się resetuje, nieraz ekran nie chce się wygasić i zjada baterię.

Co sądzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę średnio. Jak brałem u12+ za 550zl to się nie zastanawiałem, ale v30 to już staruszek, który miewa dosyć istotne problemy. Poza tym jeśli miałby być nowy, to kilka lat na magazynie przeleżał, bateria może nie być w najlepszej kondycji. I cena, 700zl... Za 100zl więcej są motki g8plus/power. Czy do takich zastosowań nie sprawdzą się równie dobrze? Chyba, że audio u Ciebie to priorytet to nie masz za bardzo wyboru bo nie znajdziesz nic lepszego w podobnym budżecie 

W Używkę i to w takiej cenie bym na pewno nie wchodzil.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2020 o 11:20, Petru23 napisał:

Poza tym jeśli miałby być nowy, to kilka lat na magazynie przeleżał, bateria może nie być w najlepszej kondycji.

Byłby używany z olx.

W dniu 8.08.2020 o 11:20, Petru23 napisał:

Chyba, że audio u Ciebie to priorytet

Audio jest priorytetem ale mam od paru dni kieszonkowy odbiornik audio bluetooth dobrej jakości, więc wyjście mini-jack nie jest już konieczne.

 

W dniu 8.08.2020 o 11:20, Petru23 napisał:

ale v30 to już staruszek,

@Petru23 czy możesz napisać na czym polega archaiczność V30? Ten V30 kosztuje obecnie 1400zł a Motorola G8 Power 870zł, więc różnica w cenie zapewne z czegoś wynika. RAM i pamięć oba telefony mają identyczne ale V30 ma procesor Qualcomm Snapdragon 835  a G8 Power Qualcomm Snapdragon 665 czyli wolniejszy. Do tego androida w obu telefonach można zaktualizować, więc w czym przejawia się przewaga G8?

 Jeszcze jest opcja Rog Phone 1 (nie przeczę, ładny) z sąsiedniego wątku ale zastanawiam się czy jest mi potrzebny kombajn aby używać Yanosika?

EDIT: Wybrałem się dzisiaj do Euro-RTV-AGD i faktycznie ta Motorola G8 Power wygląda ciekawie - duży ekran i bateria aż 5000 mAh. Jeszcze zwróciłem uwagę na Motorolę One Vision. Pozastanawiam się jeszcze z tydzień i coś wybiorę.

Edytowane przez MCC2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sytuacja jest taka, że kupiłem używanego LG V30 w idealnym stanie z olx za 700zł.

Dlaczego LG? Po pierwsze przeczytałem opinie na mgsm i po pół roku obecności G8 Power na rynku skarg użytkowników G8 Power jest wyraźnie więcej niż po 2,5 roku obecności V30. Po drugie V30 ma nieco szybszy procesor niż G8 Power. Po trzecie: V30 ma pozaszywanych więcej opcji (np. foto/video) niż G8 Power (to wniosek z internetowych recenzji). Po czwarte: w V30 jest DAC Sabre – a Sabre to topowa firma audio produkująca DACi o najwyższej jakości dźwięku – krótko mówiąc V30 to jeden z najlepszych smartfonów do słuchania muzyki przez słuchawki (z recenzji wynika, że V30 jest lepszy nawet od LG Velvet a z własnego odsłuchu wiem, że pod względem szczegółowości dźwięku V30 jest także lepsze od Rog Phone 1). Po piąte: pod względem jakości wykonania V30 dystansuje G8 Power (G8 Power wprawdzie na żywo w sklepie wyglądał lepiej niż przypuszczałem ale V30 to półka wyżej - co nie dziwi, bo V30 był w 2017r. flagowcem a G8 Power to smartfon od początku budżetowy).

Generalnie jeżeli cena tych smartfonów jest taka sama to wybór jak dla mnie jest tylko jeden: V30.

Edytowane przez MCC2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię V30, nadal mam jedną w domu, w sumie lada moment będę wystawiał, ale weź Ty herezji nie pisz, że snap 835 jest szybszy niż 855 :D

V30 to telefon, który się starzeje z godnością. Jakość wykonania doskonała, audio referencyjne, aparaty spoko. I dziś to jest lekko staruszek, aczkolwiek nadal ma masę zwolenników i nie dziwię się, że znajdują się nabywcy używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja w żaden sposób nie porównywalem v30 do g8+/power, bo sie po prostu nie da. Wskazałem tylko, że do wymagań jakie podałeś się nada. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza sabre v30 ma też oleda. 
Ja przez lata kpiłem z ich wyższości, ale po zakupie aktualnego xiaomi mi9 lite już na ips nie wrócę w telefonie.

Piszę to jako wielbiciel ips w monitorach i osoba akceptująca je w tv ;-)

Po dodaniu w telefonach czarnych skinów w menu, przeglądarce itp już w ogóle oledy roxują rulezem ;-) 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2020 o 11:06, MCC2020 napisał:

 

@Petru23 czy możesz napisać na czym polega archaiczność V30?

Procesor w starym procesie technologicznym co wpływa na temperatury i stosunkowo wysokie zużycie energii i stary system, który już nie będzie aktualizowany.

Ten OLED w v30 jest bardzo słabej jakości choć i tak o niebo lepszy niż ips w jakimś średniaku za 1000 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cervandes napisał:

weź Ty herezji nie pisz, że snap 835 jest szybszy niż 855

Na mgsm piszą, że G8 Power ma Snapdragona 665 2.00GHz a V30 835 2.45GHz. Ja się generalnie na smartfonach nie znam ale wg mgsm V30 jest minimalnie szybszy, choć ta różnica w codziennym użytkowaniu jest zapewne niezauważalna.

W każdym razie nowa zabawka bardzo mi się podoba, bo Yanosik śmiga aż miło, miejsca w pamięci jest wystarczająco dużo, żeby zmieścić ulubioną muzykę a wydałem śmieszną w sumie kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, unknown_solider napisał:

stosunkowo wysokie zużycie energii

To fakt - baterię zżera, więc przy intensywnym używaniu ładowanie mimimum 2x dziennie (choć być może powinienem wymienić baterię).

 

46 minut temu, unknown_solider napisał:

Ten OLED w v30 jest bardzo słabej jakości

Dla mnie jako laika jakość wyświetlacza V30 jest świetna, przy czym przesiadłem się z LG L90. Ale i trzydniowe obcowanie z Rog Phone 1 nie wzbudziło we mnie przekonania, że ekran V30 jakoś dramatycznie odstaje od Asusa (przynajmniej biorąc jako kryterium moje niewygórowane potrzeby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MCC2020 napisał:

To fakt - baterię zżera, więc przy intensywnym używaniu ładowanie mimimum 2x dziennie (choć być może powinienem wymienić baterię).

jeśli musisz telefon 2x dziennie ładować, coś jest grubo nie tak :E chyba że dosłownie wisisz na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, huudy napisał:

chyba że dosłownie wisisz na nim.

Tak, non stop 1,5h w drodze do pracy i przez 8 godzin w pracy coś dłubię w smarfonie, słucham radia internetowego itd.

Parametry baterii na zrzucie ekranu:

V30.jpg

Edytowane przez MCC2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, MCC2020 napisał:

Na mgsm piszą, że G8 Power ma Snapdragona 665 2.00GHz a V30 835 2.45GHz. Ja się generalnie na smartfonach nie znam ale wg mgsm V30 jest minimalnie szybszy, choć ta różnica w codziennym użytkowaniu jest zapewne niezauważalna.

W każdym razie nowa zabawka bardzo mi się podoba, bo Yanosik śmiga aż miło, miejsca w pamięci jest wystarczająco dużo, żeby zmieścić ulubioną muzykę a wydałem śmieszną w sumie kwotę.

 

Czasem piszesz o G8 Power, czasem o G8 - a to nie jest jeden i ten sam telefon. G8 Power to średniak, G8 to flagowiec ze snapem 855. W poście na który odpowiedziałem pisałeś o G8, myślałem, że o flagowcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Na logikę. Skoro wymieniłem Motki g8 power i plus i o nich była mowa, to wskazując g8 miał właśnie na myśli motorole. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeoczyłem, że G8 i G8 Power mają różne podzespoły (myślałem, że jedyną różnicą jest pojemność baterii). W poprzednich postach porównywałem V30 do G8 Power (już je poprawiłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem. Ja na mgsm widzę info, że G8 Power ma procesor Snapdragon 665 2.0GHz i taki telefon oglądałem w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, MCC2020 napisał:

Tak, non stop 1,5h w drodze do pracy i przez 8 godzin w pracy coś dłubię w smarfonie, słucham radia internetowego itd.

Parametry baterii na zrzucie ekranu:

V30.jpg

A jak wygląda sytuacja w zakładce zdrowie? Ile procent zdrowia ma bateria? I w zakładce ładowanie w opcji przybliżona pojemność jaka jest? Może wcale nie jest tak źle? 

Jeszcze pytanie czy naładowałeś kilka razy telefon do pełna z włączoną tą aplikacją w tle? Wtedy będziesz miał w miarę wiarygodne wyniki. Trzeba tylko pamiętać że bateria po naładowaniu do 100 % potrafi bardzo często pobierać jeszcze prąd nawet do godziny czasu co skutkuje dokładniejszym pomiarem pojemności (co zaobserwujesz w zakładce ładowanie - - > prąd ładowania.) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AnshuA napisał:

A jak wygląda sytuacja w zakładce zdrowie?

Poniżej zrzut ekranu.

Godzinę temu, AnshuA napisał:

Jeszcze pytanie czy naładowałeś kilka razy telefon do pełna z włączoną tą aplikacją w tle?

Nie, nie ładowałem do pełna. Możesz napisać ile razy powinienem naładować do 100%?

Bateria.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MCC2020 napisał:

Możesz napisać ile razy powinienem naładować do 100%

ani razu. Nie powinno się robić pełnych cykli (0-100-0) w nowych telefonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, huudy napisał:

Nie powinno się robić pełnych cykli (0-100-0) w nowych telefonach.

Cz masz na myśli baterię używaną ale nowej generacji pisząc o "nowych telefonach"?

Edytowane przez MCC2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, MCC2020 napisał:

Cz masz na myśli baterię używaną ale nowej generacji pisząc o "nowych telefonach"?

jakikolwiek smartfon który wyszedł po 2014 roku*.

Lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MCC2020 napisał:

Poniżej zrzut ekranu.

Nie, nie ładowałem do pełna. Możesz napisać ile razy powinienem naładować do 100%?

Bateria.jpg

Nie wygląda to za ciekawie ?

U mnie wygląda to tak jak na screenie

https://drive.google.com/file/d/11Cw3TEFBxsAd2JjN6N_ueqiboHe4wyq5/view?usp=drivesdk

Kupiłem roczny P30 ale okazał się po naprawie serwisowej, nawet nie wiem co naprawiali ale bateria jest nowa, wyświetlacz miał i ma nadal oryginalną folię ochronną bez ani jednej ryski (czyli chyba i wyświetlacz wymienili) Folia była także z tyłu obudowy na której nie ma ani jednego śladu (jakiejkolwiek ryski) jak i na aparacie była folia ?

Naładuj kilka razy telefon z włączoną aplikacją do 100 procent (tak od 30 do 100) i zobacz czy może zdrowie trochę podskoczy do góry. Tylko odłącz telefon dopiero kiedy do baterii przestanie płynąć jakikolwiek prąd w zakładce Ładowanie, a nie od razu kiedy będzie miał 100%. U mnie htc u12 plus potrafi wskazywać 100% naładowania po 90 minutach ładowania na poziomie 3300 mAh (fabrycznie 3500) ale po około 40 dodatkowych minutach już pokazuje 3480 mAh przybliżonej pojemności. Podobnie ale nie tak drastycznie wygląda to na P30. 

Żeby nie było jestem zwolennikiem ładowania telefonu w zakresie 25 - 85% to faktycznie wydłuża żywność ogniwa, ale żeby faktycznie sprawdzić jego pojemności trzeba naładować je kilka razy do pełna, przy czym  nie koniecznie rozładowywać do bardzo niskich wartości. 

4 godziny temu, huudy napisał:

ani razu. Nie powinno się robić pełnych cykli (0-100-0) w nowych telefonach.

Chyba kolega nie zrozumiał intencji ani przekazu. Ładować do pełna żeby sprawdzić pojemność. Przy ładowaniu do 80 procent nie ma szans na dokładne wyniki zdrowia baterii. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, AnshuA napisał:

ale okazał się po naprawie serwisowej

Przed kupnem pytałem się m.in. czy V30 był naprawiany i czy ma jakieś usterki i otrzymałem odpowiedź, że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...