Skocz do zawartości
LegiaWarszawa

Male do pracy i gdybanie o Matebook D14 2021 cena do 1-2k max 3 jesli bedzie sens

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, minelo wiele czasu, a ja go spedzam przy moim wspanialym Legionie Y530, z ktorego jestem bardzo zadowolony (do wirtualizacji i laba go uzywam).
Niemniej jednak juz podczas zakupu w/w zastanawialem sie nad dodatkowym rozwiazaniem w postaci D14, ale brak wolnej gotówki i pewne mankamenty (tylko 8gb ram maly dysk) spowodowaly ze poczekalem do next gena. NG okazal sie jednak dalej 8gb ramowym sprzetem. W miedzyczasie rozgladalem sie za innymi rozwiazaniami do tylko i wylacznie pracy z terminalem/zdalnej od czasu do czasu a na codzien wygodna maszynka do neta i filmow (online i offline).
CO jest najwazniejsze:

- lekkosc, najlepiej do 1kg z zasilaniem, max 1.2. Mam wrazenie ze nawet d14 na codzien noszony juz by draznil i wymagal plecaka.
- w miare wygoda pisania (jak na male urzadzenie) + podswietlenie klawy bardzo porzadane
- bateria - chcalbym absulotne minimum 6/7h a najlepiej 10 lub wiecej - zarowno terminal/www jak i video.
- lte bardzo mile widziane ale w ostatecznosci net moge wziac z tel. lub dokupic modem lte mobilny.

To sa moje glowne zalozenia.

Myslalem nad ipadem jakims + klawa. Ale po 1sze - nie jestem przekonany do systemu od appla, nie pracowalem na nim za duzo a jak pracowalem to sie w nim zle czulem, wiem ze urzadzenia z 2gb od appla dadza rade lepiej w dluzszej perspektywie niz np tablety z androidem. Te ostatnie tez rozwazam, chociaz ogolnie wolalbym pelnego windowsa/pelne wsparcie dla Linuxa. Nie jest super wazne ze to powinno miec dysk ssd min 256gb, bo jak ma byc to do w/w to pewnie jakis tablet z androidem i 64gb tez by dal rade.
Rozwaze kazda propozycje, preferuje nowe na raty 0%, moge poczekac na takie okazje nawet dlugo bo mi sie z tym nie spieszy.

Druga sprawa, alternatywa dla D14 i jego przyszlosc, chcialbym w takim urzadzeniu zobaczyc dysk min 500gb i 16gb ram, jak to moze wygladac w przyszlosci i jak cenowo?

Preferuje rozwiazania do 2k max. Ale w ostatecznosci bylbym w stanie wydac 3k.

Edytowane przez LegiaWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w Polsce na pewno będzie wyższa, lecz i tak szykuje się dobry model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od marca pracuję wyłącznie zdalnie, moim zdaniem 14" to za mało. Mam D14 z ryzenem 2500U i do internetów super, jakieś dokumenty - spoko, ale jak się zaczyna pracować, to przy skalowaniu 100% wszystko jest dość miniaturowe. Mobilność tak, bateria tak, wykonanie tak, rozrywka tak, ale praca to raczej nie. Dobry wzrok mam i uważam, że 15,6 to minimum.

 

No i podobają mi się kryteria. 2k, może 3, 1kg z zasilaczem, lte. Ty się z choinki urwałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2020 o 13:33, cervandes napisał:

Od marca pracuję wyłącznie zdalnie, moim zdaniem 14" to za mało. Mam D14 z ryzenem 2500U i do internetów super, jakieś dokumenty - spoko, ale jak się zaczyna pracować, to przy skalowaniu 100% wszystko jest dość miniaturowe. Mobilność tak, bateria tak, wykonanie tak, rozrywka tak, ale praca to raczej nie. Dobry wzrok mam i uważam, że 15,6 to minimum.

 

No i podobają mi się kryteria. 2k, może 3, 1kg z zasilaczem, lte. Ty się z choinki urwałeś??

Jak doprecyzujesz o co chodzi z choinka to odpisze. Na razie nie bede wchodzil w niepotrzebne dywagacje.
Pracujesz z domu. W domu mam monitor a zastapi go telewizor z 60 cali - nie szukam tego sprzetu do domu a w trase, do auta, pociagu. I wydaje mi sie ze te 14 cali i 1,2kg to i tak za duzo na codzien.

W dniu 15.08.2020 o 09:12, zen3x napisał:

Sądzę, że ten spełni twoje wymagania co do ciężaru, szybkości i mobilności (waży tylko 1.1 kg) - Lenovo ThinkPad X1 carbon G7 14' UHD 4K i7-8565U.

Co do ceny - "jeśli chcesz dobrze jeździć, musisz ośki smarować i pieniędzy nie żałować" - 12 tyś. zł.

Z  innych: Lenovo X1 Yoga G1 i7-6600U 16/128 SSD W10P -1000 zł,

Co do x1 carbona, na 3 sztuki dwie byly serwisowane - nie dziekuje:)

Obecnie zastanawiam sie nad dwoma rzeczami - obie wyjda pod 3k na pewno. 2k to byla cena d14 w promocji, ktore tez rozwazalem - stad taka kwota - jak widac dalo sie kupic.
A mysle o wspomnianym ipadzie 2019 i do tego klawiatura (raczej nie appla, bo ta chyba nie ma podswietlenia). Plusy - stabilnosc, nie zwolni po 2-3 latach jak inne tablety, dluga praca na baterii, mega porecznosc. Minusy - brak usb C tylko jakies applowe gowno. 
Druga opcja - surface 2 go - 2400/2900pln bez promocji - zalety - ladne to to, lekkie i mobilne, ma win10, wady - ktorsza praca na baterii niz ipad, pewnie jakies 6h, slaby procek jak na windows.
Musi to miec lte i to nic dziwnego jak ma w polu umozliwic prace na konsoli - mysle ze 10 cali to jest juz wystarczajaca wielkosc do pracy w klawiatura w hotelu i jednoczesnie zeby to miec zawsze pod reka i nie czuc wagi. Jakies opinie o w/w,  kogos kto uzytkowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam ostatnio... To co kolega wspomnial o pracy na 14 calach - da sie, ale to juz nie jest to samo co 15.
Pytanie inaczej postawie.

Alternatywa dla ipada (w podrozy) o wadze ok 1-1,3kg w cenie do 4k max - moze byc nawet 15 czy 17 cali, aby byl bardzo lekki. Co w ogole wchodziloby w gre. Nie ukrywam ze Acer Swift 7 mi sie podoba ale nie wiem czy bylby do kupienia w tych pieniadzach. Procek moze byc i5, aby na tym odpalic ssh/rdp i linuxa bez wiekszych klopotow.
Przydatne - dluuuuga praca na baterii, mile widziany czytnik i dobry ekran, raczej preferuje mat.
Czy jakis zenbook moze by tu sie sprawdzil?
Baaardzo mile widziane usb c. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z małych 15-stek do pracy możesz też zerknąć na VivoBook-a S15, który oferuje wysoką jakość wykonania. Matowy ekran ma dosyć niską jasność i wieczorem nie daje po oczach.

ASUS VivoBook S15 M533IA R5-4500U/8GB/512 2899 zł

Smukły i lekki 1,62kg wykonany w całości z metalu laptop, który będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli w podróż chcesz zabierać mobilny laptop a na 15,6" pracuje Ci się lepiej niż na 14-sto calowych modelach. RAM jest wlutowany, natomiast wersja z 16GB fabrycznie zamontowanej pamięci RAM jest o 300zł droższa i niedostępna, bo ludzie wykupili. Laptop ma być z Win10, czy może być bez. 

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,62 to za duzo. Tak mozna dodawac odrobine i bedzie coraz ciezej. Legion ma 2.3kg wiec jak mam targac 1.8 vs 2.5 to tez niewielka roznica.
Zalozenie do mojego przyszlego dodatkowego urzadzenia sa takie jak wspomnialem, waga i dluga praca na baterii. Dodatkowy atut - czytnik linii, ladowanie usbc, zeby nosic jedna ladowarke to lapa i fona.
Czy ktos moze sie wypowiedziec jak w praktyce z praca na baterii jest w w/w modelach?

Obecnie - nowy matebook d14 ktory jeszcze bralbym potencjalnie pod uwage (chociaz wolalbym te 0,5kg mniej) bedzie mial czytnik linii... a to mega wygodna sprawa rowniez, 16 gb ram i dysk min 500gb - cos za co jestem w stanie zaplacic te 2800. 

Ale dalej poczekam, bo zacheca mnie waga tego swifta 3. Bardzo fajnie prezentuja sie vivobooki. Z tego co slyszalem, rowniez ipady maja miec usbc... robi sie ciezki wybor.
A do tego jeszcze sa GPD micro pc/winmax/i jeszcze jakis model, ultra mobilne rozwiazania w sensownych pieniadzach (no moze bez tej wersji co jest do gier, imho to nie ma sensu, bo sie bedzie grzac). Za 1500zl mozna miec mala stacje do pracy w serwerowni np oczywiscie wygoda tego rozwiazania bez dodatkowej klawy i monitora na codzien jest mala, ale do sporadycznej pracy czy filmu... kto wie:)
 

Czy jeszcze kojarzycie jakies Yogi itp ktore mozna by rozwazyc? Chcialbym sobie wypisac te 2-3 modele urzadzen i wiecej o nich poczytac. Poza tym, czy polecona wersja swift 3 - jakie sa tutaj jeszcze inne mozliwosci ? Czym sie roznia inne modele swift 3?

 

EDIT - ok obecnie mam sluzbowego lenovo t480 - sprawdzilem, waga to 1,6kg. Musze przyznac, ze da sie to nosic codziennie bez dodatkowych obciazen w plecaku. 

Na razie zestawienie wyglada tak:
Huawei matebook D14 2020 16g/500?gb/czytnik/podswietlana klawa 1.6kg cena ok 2800/3k - czas pracy ok 7 godzin 
Acer Swift 3 wspomniany wyzej 16g/1TB/czytnik/podswietlana klawa, 1.18kg! cena 4k - czas pracy to  ?
Ipad 2019, jak wyjdze z usb c :) + klawa (nieoryginalna bo nie ma podswietlenia) - cena pod pewnie 3k - czas pracy 10h!
ipad air 4, nowy soft, 11 cali, 9h lte, 10wifi, usbc, wada ze bez klawy 3,5kola:) waga 0,5kg
Surface go2 - cena slabej wersji ok 3k, tutaj chyba bateria jest slabsza, zalety 0,5kg i swietny wyglad biznesowy, funkcja tabletu - czas pracy ok 5h troche malo

Cos jeszcze?

Edytowane przez LegiaWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile dluzej od huawei?
Podsumowujac czas pracy: 

ipad air/ipad - 10h
acer swift 3 - ile?
matebook d14 - 7h (tu daje srednio)
msi modern 14 - ?
surface 2go - 5h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D14 wagowo wychodzi dokladnie 1,38 wiec zbija z tego 1.6 praktycznie 200gram. :)
Dla podstawowych rzeczy naprawde wystarczy, lekki, mobilny, podswietlana klawa jest, gabarytowo dzieki schowanej kamerce w klawie wyglada na mniejszego. Na baterii da sie wyciagnac ok 8h.
wentualnie jesli sie nie spieszy z zakupem mozna poczekac na te wersje z 4gen od AMD.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie, poczekam do swiat, poniewaz mi sie nie spieszy, doczytam co moge i wtedy w zaleznosci od promocji wybiore jedno z tych urzadzen, a w miedzyczasie przetestuje to https://pl.aliexpress.com/items/reviews-32779889097p1.html?spm=a2g17.12057483.0.0.484c17e8FW2Y4x i fona:)
Btw kojarzy ktos taka klawe z led i touchpad na bt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze dzis pobawilem sie chwile urzadzeniem za ok 1200 pln, tablet Lenovo Yoga cos tam x705 (to nie pelna nazwa), calkiem to przyjemne z fajnym duzym glosnikiem JBL, tylko na androdzie. Nie jestem pewien czy tego typu urzadzenia z 4gb ram nie dadza rady popracowac 4-5 lat. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wczoraj ogladalem rowniez kilka filmow o surface pro Xcostam, pomijam, ze i tak tego nie kupie bo to stoi 8k :) ale... i nie znam dokladniej wersji zwyklych pro (6, 7, 8 czy 4) nie wiem czym sie roznia. Ogolnie, taki tablet surface pewnie sprawdzilby sie bardzo dobrze, poniewaz najczesciej uzywam windows (prywatnie) oraz aplikacji dzialajcych na windows. W ipadach wiec przeraza mnie troche wymiana danych miedzy windows/linux i ipad - ma ktos tutaj jakies doswiadczenie?

Odnosnie surface, ktora wersja i dlaczego do 5k powiedzmy, zalozenie usbc i bateria min 9h na lte musi byc.
Gdybysmy zwiekszyli ten limit do wlasnie 5k to wiem, ze jeszcze Zenbooki nowe sa fanje, potrafia byc lekkie nawet 15-tki - zastanawiam sie czy moze nie warto by bylo cos takiego tez obejrzec, moze niekoniecznie 15, ale 14 albo 13?

Inna sprawa, ze bardzo mozliwe, ze oprocz czegos dla siebie (i tu raczej tab+klawa, aby to bylo maks lekkie), bede szukal drugiego urzadzenia dla nauczycielki - tu preferowany jest 14/15 cali - czy w ogole jest sens isc w acera/matebooka czy szukac cos tanszego? Praca na office, teams, czasami jakis film - wiem, ze MS i Apple maja jakies znizki chyba 20% dla pracownikow naukowych itp. - nie wykluczam surface/ipada na Zone dla siebie i cos innego dla niej. 

Surface 2go bym wzial, gdyby 10h na baterii dal rade. 5 to za malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...