Skocz do zawartości
yks

Nowy zestaw - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu zakupiłem zestaw, który jest poniżej.

Jako, że komputer stosunkowo zakupiony pod gry w tym głównie CS:GO mam parę pytań. (jeżeli nie ten dział, proszę o przeniesienie).

Jeżeli chodzi benchmark w samej grze, na prawie maksymalnie niskich ustawieniach graficznych średnia waha się od 220-240 klatek. Przeglądając różne filmy na YT z benchmarkami zestawów gorszych niż mój, niektórzy mieli podwójną ilość.

Procesor został podkręcony do 3.8 zgodnie z zaleceniami Blacka z x-kom. Zero rezultatu, dosłownie.

Kolejne pytanie zakupiłem monitor 240hz, aktualnie mam jakiegoś staruszka 60hz. Jak bardzo wpłynie nowy monitor na ilość fps?

Jakieś rady, co można sprawdzić, zmienić? Sterowniki nie takie? Wina monitora? Może tego, że karta graficzna ma wejścia hdmi/dp a monitor ma DVI i mam przejściówkę na DP.344326875_Beztytuu.thumb.png.fa5d992a8924ab6c67d38bd4ec98fe01.png

Edytowane przez yks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki aktualne? Nie ma jakiegoś syfu w tle co katuje CPU czy pamięci ram? Jak to wygląda w innych grach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Caps napisał:

Sterowniki aktualne? Nie ma jakiegoś syfu w tle co katuje CPU czy pamięci ram? Jak to wygląda w innych grach? 

od GPU tak, od CPU sam nie wiem, nawet nie wiem czy poprawne pobrałem, ale sądzę, że aż takim laikiem nie jestem (pierwsza styczność z AMD). Powiem Ci tak, nie wiem co może katować w tle ale na komputerze nie mam nic innego niż przeglądarki, trzech gier i sterowników.

Jeżeli chodzi o inne gry, to nie sprawdzałem bo w sumie nigdy mnie to w innych nie obchodziło, mam W3 więc mogę sprawdzić dla porównania, jeżeli to może coś pomóc, tylko poprosiłbym o program, który może to sprawdzić.

Edytowane przez yks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od CPU nic nie musisz wgyrwać. Dodatkowe zasilanie od GPU oczywiście podłączone? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Caps napisał:

Od CPU nic nie musisz wgyrwać. Dodatkowe zasilanie od GPU oczywiście podłączone? 

Woooooow, teraz nie wiem nawet co odpisać. Jednak jestem laikiem. Gdzie jest dodatkowe zasilanie (zewnątrz, wewnątrz), komputer składany przez "proline" nic więcej nie ruszałem i nie podłączałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, yks napisał:

Woooooow, teraz nie wiem nawet co odpisać. Jednak jestem laikiem. Gdzie jest dodatkowe zasilanie (zewnątrz, wewnątrz), komputer składany przez "proline" nic więcej nie ruszałem i nie podłączałem.

To powinno być podłączone chyba że się poluzowało jak ściągniesz bok obudowy przy tyle karty masz przewody wpięte. Xmp ramu włączyłeś?

Monitor nie wpłynie na ilość fpsow tylko na jakość wyświetlanego obrazu.

Sprawdź aktualizacje windowsa. 

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Bobson89 napisał:

To powinno być podłączone chyba że się poluzowało jak ściągniesz bok obudowy przy tyle karty masz przewody wpięte. Xmp ramu włączyłeś?

Monitor nie wpłynie na ilość fpsow tylko na jakość wyświetlanego obrazu.

Sprawdź aktualizacje windowsa. 

Jest wszystko wpięte, przynajmniej tak wygląda.

XMP nie ruszałem, sądzę że nie jest to potrzebne to takiej gry jaką jest CS:GO.

Aktualizacje windowsa i GPU zrobione do najnowszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No xmp włącz w biosie żeby ram dział na te 3000 a nie 2133 zawsze to podbije fpsy. Profil po prostu.

Choć te ramy nadają się do mocniejszego OC.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bobson89 napisał:

No xmp włącz w biosie żeby ram dział na te 3000 a nie 2133 zawsze to podbije fpsy. Profil po prostu.

Choć te ramy nadają się do mocniejszego OC.

XMP włączone, był automatycznie ustawiony profil XMP na 2933mhz. Pytanie, na pewno bezpieczne dla komputera? Zaczął dużo głośniej "chodzić". Fakt, FPS podniosło lecz nieznacznie. (około 30). Teraz najważniejsze pytanie czy tutaj nie jest winny bardziej procesor? Czemu podkręcenie z 3.2 na 3.8 nie przyniosło rezultatu, mimo iż CS ciągnie głównie z procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zamknięcia

Edytowane przez yks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...