Skocz do zawartości
ZBYCHOKRISEK

Dostęp do internetu tylko w jednym porcie WAN w routerze

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Posiadam router ZNID-GPON-2426A-EU gdzie są 4 porty WAN, ale internet mi działa tylko w GE1, a do GE4 mam wpięty dekoder z Multimedii. Da się coś zrobić, by w pozostałych 3 portach był także dostęp do internetu? Może o jakieś przekierowanie portów chodzi tj. na zdjęciu? Tylko nie wiem co tam wpisać (ip i numer portu), jestem trochę zielony w temacie :P

Generalnie chodzi o to, że chciałbym jeszcze jeden stary komputer podpiąć. Po podpięciu do GE2 pisze sieć niezidentyfikowana,  a w problemach "Karta sieciowa "Enthernet" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP." W GE1 internet normalnie działa. No chyba że jakiś odbiornik wifi do niego kupię.

Screen1-min.JPG

Edytowane przez ZBYCHOKRISEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Odgrzeje dla potomnych bo sam się z tym chwilę męczyłem:
1.Ten router ZNID-GPON-2424-eu o którym jest mowa w temacie nie ma WI-FI (Wi-Fi jest dostępna dopiero od wersji 2426-eu- łatwo poznać gdyż router posiada dodatkowo wejście USB)
2.Dostęp do internetu odbywa się jedynie przez wejście GE1 -TYLKO! reszta GE 2-4 jest chyba do telewizji kablowej, Wejście POTS 1-2 jest do telefonu stacjonarnego
3.Aby mieć WI-Fi i np. PC lub TV lub inne urządzenie na kablu to należy zakupić dodatkowo router z portem WAN czyli np. TP-link WR740N
4. GE1 połączyć kablem ethernet z naszym nowym routerem do wejścia WAN a dalej łączyć kablami od NASZEGO routera czyli wejścia 1-4 do komputera , TV itd dzięki czemu mamy WI-Fi oraz połączenie kablem do innych urządzeń.
5.Jeśli ktoś koniecznie potrzebuje grzebać w konfiguracji routera ZNID-GPON-2424-eu otrzymanego od Multimedii to podaje login i hasło:
w instrukcji fabrycznej urządzenia pisze że:
adres: 192.168.1.1
login to: admin ,a hasło to: zhone
jeśli mamy internet od Multimedii to login jest: user ,a hasło : Multimedia - wielkość liter ma znaczenie!
Jeśli mamy urządzenie ZNID-GPON-2426-eu to po zalogowaniu jest możliwa konfiguracja ustawień WI-FI (zabezpieczenie itp.)

Źródło: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3047011.html

Musisz kupić własny router. Internet masz tylko na 1 porcie, reszta pracuje na innym vlanie tylko do TV po IP.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...