Skocz do zawartości
Boryl

Karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałbym się podpytać o kartę graficzna rx 5700xt jest napisane na stronie producenta ze wymaga PCI 4.0 jak wszedłem na stronę producenta płyty głównej to było napisane ze obsługuje 3.0.

Mam jeszcze jedno pytanie które dotyczy zasilacza do rx 5700xt czy wystarczy 500 wlotowy zasilacz o klasie silver modecoma?

 

Moj PC:

plyta główna Asus a320m-k
procesor ryzen 5 2600  
ram 16 GB patriot 2666 mhz    
zasilacz modecom 500 silver

 

Proszę o szybka odpowiedz z góry dzięki.                            

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIe 4.0 czy 3.0 jest ze sobą kompatybilne,więc nie będzie problemów z kartą.
Zasilacz podoła,ale mam na myśli model MC-500-S88,to on tyłka nie urywa

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak coś - nie będzie żadnej różnicy wydajności w grach przy PCIe 4.0 a 3.0 a nawet 2.0 (choć 5700xt to już tak wydajna karta, że być może 2.0 ją lekko przytnie - tu nie jestem pewien chociaż wątpię w dużą rożnicę). Tu chodzi bardziej o wykorzystywanie i obsługę PCIe 4.0 a nie wymóg.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, domino97 napisał:

I jak coś - nie będzie żadnej różnicy wydajności w grach przy PCIe 4.0 a 3.0 a nawet 2.0 (choć 5700xt to już tak wydajna karta, że być może 2.0 ją lekko przytnie - tu nie jestem pewien chociaż wątpię w dużą rożnicę).

Różnice między 4.0 a 2.0 zamkną się w granicach 5-10% w najgorszym scenariuszu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Spl97 napisał:

PCIe 4.0 czy 3.0 jest ze sobą kompatybilne,więc nie będzie problemów z kartą.
Zasilacz podoła,ale mam na myśli model MC-500-S88,to on tyłka nie urywa

Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, domino97 napisał:

I jak coś - nie będzie żadnej różnicy wydajności w grach przy PCIe 4.0 a 3.0 a nawet 2.0 (choć 5700xt to już tak wydajna karta, że być może 2.0 ją lekko przytnie - tu nie jestem pewien chociaż wątpię w dużą rożnicę). Tu chodzi bardziej o wykorzystywanie i obsługę PCIe 4.0 a nie wymóg.

Dzk

Godzinę temu, Spl97 napisał:

Różnice między 4.0 a 2.0 zamkną się w granicach 5-10% w najgorszym scenariuszu

Dokładnie mam ten sam zasilacz który napisałeś, czyli zasilacz powinien sobie poradzić ale rekomendujesz lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Boryl napisał:

Dokładnie mam ten sam zasilacz który napisałeś, czyli zasilacz powinien sobie poradzić ale rekomendujesz lepszy?

Rekomenduję lepszy,gdyż zasilacz jest zbudowany z nie najlepszych komponentów. Tutaj Vero L3 600W wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Spl97 napisał:

Rekomenduję lepszy,gdyż zasilacz jest zbudowany z nie najlepszych komponentów. Tutaj Vero L3 600W wystarczy

Na pewno w przyszłości wymienię ale na razie budżet pozwala wymienić mi kartę graficzna ale napewno będę miał w pamięci ten zasilacz który napisałeś mi w wiadomości tylko mam pytanie czy mój zasilacz wystarczy mi do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Boryl napisał:

Na pewno w przyszłości wymienię ale na razie budżet pozwala wymienić mi kartę graficzna ale napewno będę miał w pamięci ten zasilacz który napisałeś mi w wiadomości tylko mam pytanie czy mój zasilacz wystarczy mi do tego zestawu?

Tak jak kolega pisał na samym początku: podoła.

Po prostu Modecom nie jest zbyt dobrą marką jeśli chodzi o zasilacze (w ogóle nie jest zbyt dobrą :P). Mieli serie, które były szrotami (modecom feel).

Ale konkretnie ten na szczęście nie jest bombą zegarową https://www.purepc.pl/test-zasilacza-modecom-mc-500-s88-silver-tanie-80plus-silver. Z tym, że kupując dobrą kartę graficzną za 1,5k i mając też całkiem fajny i nowy zestaw wolałbym być pewny zasilacza ;) - dlatego rekomendowana jest zmiana na coś pewniejszego i sprawdzonego np SPC veroL3, które nadal jest budżetową ale popularną i sprawdzoną konstrukcją albo np Seasonic S12III 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, domino97 napisał:

Tak jak kolega pisał na samym początku: podoła.

Po prostu Modecom nie jest zbyt dobrą marką jeśli chodzi o zasilacze (w ogóle nie jest zbyt dobrą :P). Mieli serie, które były szrotami (modecom feel).

Ale konkretnie ten na szczęście nie jest bombą zegarową https://www.purepc.pl/test-zasilacza-modecom-mc-500-s88-silver-tanie-80plus-silver. Z tym, że kupując dobrą kartę graficzną za 1,5k i mając też całkiem fajny i nowy zestaw wolałbym być pewny zasilacza ;) - dlatego rekomendowana jest zmiana na coś pewniejszego i sprawdzonego np SPC veroL3, które nadal jest budżetową ale popularną i sprawdzoną konstrukcją albo np Seasonic S12III 550W.

Ok dzk za odpowiedz na pewno wezmę to sobie do serca i z pewnością po zakupie karty kolejnym zakupem będzie zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...