Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w październiku wybieram się na studia i zamierzam kupić laptopa, który przez najbliższe 4/5 lat będzie mi służył do grania.
Jestem laikiem w tej dziedzinie ale chciałbym żeby na tym laptopie możnaby spokojnie przegrać te lata grając w League of Legends, CS:GO
i GTA V. Odrazu mówie że nie mam jakiś specjalnych wymagań ponieważ aktualnie użytkuje 10-letni sprzęt, który już się sypie i jedynie 
zależy mi żeby sie nie ciął przez ten czas użytkowania przy tych grach.Rozmiar matrycy jest też dla mnie obojętny, ponieważ zamierzam podpiąć monitor do niego.                          Budżet : wolałbym żeby to były najnizsze i najlepsze ceny w porównaniu do moich wymagań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać budżet. Napisz ile maksymalnie możesz wydać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Stefan999 napisał:

Musisz podać budżet. Napisz ile maksymalnie możesz wydać. 

2500zl no chyba że naprawdę warto będzie dopłacić do tych 3000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie tak naprawdę ciężko jest znaleźć. Są 2 opcje wybranie apu od amd i zmieszczenie się w 2500 albo wydajniejsze rozwiązanie pod postacią jakiegoś gtx1050/1650, ale raczej cena by się wtedy skłaniała tym 3000.

Na podstawie swojego ryzena 3500u mogę stwierdzić, że laptop z dobra integrą uciągnie prawie wszystko w 30fps/720p. Gta 5 prawdopodobnie odpaliłbyś a niskich 1080 w 30, więc od ciebie zależy czy tyle ci starczy. Lol i Cs obecnie pójdą na prawie każdym kompie w 60fps.

Edit: tak wygląda gta5 na wspomnianym wyżej procesorze.  

 

Edytowane przez Glut251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet na laptop gaimingowego nieco mały, ale do północy w prmocji X-kom masz np.:

HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1650 144Hz 2899zł z kodem laptopy

Powyżej budżetu, ale jest tu już karta GTX 1650 oraz wydajniejsza wersja Ryzena 5. Do tego dochodzi 144Hz matryca IPS oraz 512GB SSD.

Ewentualnie taniej:

Lenovo IdeaPad L340-15 i5-9300HF/8GB/256 GTX1650 z kodem ready2play jest za  2499zł (promocja do 16.08.2020)

Tu również jest GTX 1650, ale w połączeniu z i5, do tego 8GB ramu i 256GB SSD, cena w promocji jest niezła. Matryca ma 60Hz, choć to nadal IPS, ale dla Ciebie i tak nie ma to większego znaczenia bo napisałeś że będziesz go podpinał pod zewn. monitor

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2020 o 12:51, poniek66 napisał:

2500zl no chyba że naprawdę warto będzie dopłacić do tych 3000zl

W tej cenie celuj w GTX1650. Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/16GB/256 GTX1650 2699 zł

Ceny z kodem ready2play. Matryca FULL HD IPS, stonowany design, podświetlana klawiatura, możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk i ram. Dobry stosunek ceny do wydajności.

Ewentualnie większy brat Lenovo Legion Y540-17 i5-9300HF/8GB/512 GTX1650 2799 zł

Większy model posiada lepszą kulturę pracy, lecz nie posiada grafiki zintegrowanej, to na minus.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego za 2699zł Legiona już nie ma. Za 2599zł z kodem ready2play jest natomiast:

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300HF/8GB/256 GTX1650

W tym wypadku różnica sprowadza się do procesora, który nie ma zintegrowanej karty graficznej (jest tylko dedykowana w postaci GTX'a 1650).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie laptopy bez integry nie mają trochę sensu bo działają krócej na baterii i bardziej się grzeją przy mało wymagających zadaniach (w laptopach z integrą grafika dedykowana jest załączana w momencie potrzeby większej mocy obliczeniowej a jeśli jej nie ma to cały czas jest włączona dedykowana ) tak więc lepiej kupić laptop z integrą i dedykowaną do gier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Lizard908 napisał:

Generalnie laptopy bez integry nie mają trochę sensu bo działają krócej na baterii i bardziej się grzeją przy mało wymagających zadaniach (w laptopach z integrą grafika dedykowana jest załączana w momencie potrzeby większej mocy obliczeniowej a jeśli jej nie ma to cały czas jest włączona dedykowana ) tak więc lepiej kupić laptop z integrą i dedykowaną do gier ;)

A gdy nie mam w planach żeby korzystać z laptopa na baterii to ten hp Pavilion r5 będzie w miarę dobrym wyborem w tej cenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadzają ci wyższe temp podczas używania przeglądarki itp to jak najbardziej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, poniek66 napisał:

A gdy nie mam w planach żeby korzystać z laptopa na baterii to ten hp Pavilion r5 będzie w miarę dobrym wyborem w tej cenie? 

Ja osobiście jak go oglądałem to odrzucało mnie jego zielone podświetlenie, było trochę kiczowate ale to pewnie kwestia gustu. Jak nie będzie Ci to przeszkadzać jak i zwiększony szum chłodzenia nawet przy pracach biurowych to jasne.

Ja bym dopłacił jeszcze parę stów i kupił za 3699 (w promocji Ready2Play) ten:

https://www.x-kom.pl/p/541464-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-8gb-256-win10x-gtx1660ti.html

lub nawet ten (3899):

https://www.x-kom.pl/p/553762-notebook-laptop-156-msi-gf65-i5-9300h-8gb-512-rtx2060-120hz.html

bo masz tutaj kartę graficzną typowo gamingową. 1650 na długo Ci nie starczy, 1660ti pozwoli Ci się cieszyć z rok może dwa myślę dłużej nowymi tytułami. Jak kupujesz na 4-5 lat laptop pod gry to jak uwzględniasz w tym nowe tytuły to 1660ti jest zdecydowanie najlepszym wyborem w stosunku jakości do ceny. Ostatecznie ten legion nie wyjdzie aż tak drożej dużo bo ma system (no chyba że masz własny).

P.S. Dysk 500 giga to w Twoim przypadku raczej też wymóg, na 256 będziesz mógł mieć jedną większą gierkę zainstalowaną w jednym momencie.

Edytowane przez Aqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Aqqq napisał:

Ja osobiście jak go oglądałem to odrzucało mnie jego zielone podświetlenie, było trochę kiczowate ale to pewnie kwestia gustu. Jak nie będzie Ci to przeszkadzać jak i zwiększony szum chłodzenia nawet przy pracach biurowych to jasne.

Ja bym dopłacił jeszcze parę stów i kupił za 3699 (w promocji Ready2Play) ten:

https://www.x-kom.pl/p/541464-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-8gb-256-win10x-gtx1660ti.html

lub nawet ten (3899):

https://www.x-kom.pl/p/553762-notebook-laptop-156-msi-gf65-i5-9300h-8gb-512-rtx2060-120hz.html

bo masz tutaj kartę graficzną typowo gamingową. 1650 na długo Ci nie starczy, 1660ti pozwoli Ci się cieszyć z rok może dwa myślę dłużej nowymi tytułami. Jak kupujesz na 4-5 lat laptop pod gry to jak uwzględniasz w tym nowe tytuły to 1660ti jest zdecydowanie najlepszym wyborem w stosunku jakości do ceny. Ostatecznie ten legion nie wyjdzie aż tak drożej dużo bo ma system (no chyba że masz własny).

P.S. Dysk 500 giga to w Twoim przypadku raczej też wymóg, na 256 będziesz mógł mieć jedną większą gierkę zainstalowaną w jednym momencie.

W tym laptopie od MSI to 8gb rami starczy czy będę odczuwał jakiś dyskomfort? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, poniek66 napisał:

W tym laptopie od MSI to 8gb rami starczy czy będę odczuwał jakiś dyskomfort? 

Niektóre nowe tytuły wymagają więcej (przeważnie tak 12) dla komfortowego grania. Myślę że 16 jest obecnie najbardziej optymalne no ale kość pamięci zawsze można dołożyć jak będzie problemem zbyt mało pamięci. Pobieżnie możesz m.in. na tej stronce sobie sprawdzić tytuły które zamierzasz ogrywać:

https://technical.city/en/can-i-run-it

Edytowane przez Aqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, poniek66 napisał:

A gdy nie mam w planach żeby korzystać z laptopa na baterii to ten hp Pavilion r5 będzie w miarę dobrym wyborem w tej cenie? 

Mniej wydajny od Lenovo, lecz nie będzie złym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie z innej beczki. Chciałbym dokupić do laptopa monitor z odświeżaniem 144hz ale doczytałem że przez HDMI to poprostu nie działa to zadziałało by powiedzmy jakbym dokupił konwerter z display portu na usb-c i podpiął do laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież hdmi w standardzie 2.1 to w rozdzielczości do qhd może przesyłać obraz z częstotliwością 240hz. Raczej nie mówisz o rozdzielczości 4k, to by było wyrzucenie pieniędzy w błoto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Glut251 napisał:

Przecież hdmi w standardzie 2.1 to w rozdzielczości do qhd może przesyłać obraz z częstotliwością 240hz. Raczej nie mówisz o rozdzielczości 4k, to by było wyrzucenie pieniędzy w błoto. 

A hdmi 2.0 obsłuży 144hz?

Edytowane przez poniek66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, poniek66 napisał:

A jeszcze takie pytanie z innej beczki. Chciałbym dokupić do laptopa monitor z odświeżaniem 144hz ale doczytałem że przez HDMI to poprostu nie działa to zadziałało by powiedzmy jakbym dokupił konwerter z display portu na usb-c i podpiął do laptopa?

Nie wiem jaki jest w końcu budżet, bo na początku napisałeś 2500-3000zł, a teraz padają już propozycje za 4000zł, ale jeżeli chcesz dopłacać i mieć DP, to za 3999zł jest:

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256/Win10 RTX2060

100zł droższy od MSI, a ma lepszy układ chłodzenia od GF65, port DP. Dysk jest niewielki, ale za to można tu dołożyć kolejny na SATA (elementy montażowe są w zestawie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...