Skocz do zawartości
wizbek

Wzmocnienie sygnału sieci domowej WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu internet doprowadzony światłowodem. Światłowód doprowadzony jest do pokoju w którym jest komputer stacjonarny i komputer ten podpięty jest kablem do routera. "Ekipa" montująca światłowód i router mówiła mi, że nie jest on zbyt mocny i jeśli będę chciał mocniejszego sygnału WiFi, to potrzebny będzie drugi router. Jak dotąd nie miałem takiej potrzeby, sygnał był wystarczający dla domu i jego bezpośredniego otoczenia, bo akurat balkon/taras mam po tej samej stronie co pokój z routerem. Teraz sytuacja jednak się zmieniła. za domem wybudowałem altanę i tam sygnał WiFi z sieci domowej nie sięga (czasami jest, ale bardzo słaby). Chciałbym wzmocnić sygnał poprzez zakup drugiego routera i umieszczenie go w pokoju w drugim rogu budynku z którego sygnał do altany by już spokojnie sięgał. Nie chcę jednak ciągnąć tam światłowodu, bo technicznie będzie to trudne. Chciałbym by router ten odbierał sygnał z routera który jest do światłowodu podpięty i wzmacniał go tak, by był odbierany w altanie. 

Jestem kompletny "hucuł" w tym zakresie i nie wiem czy jest to wykonalne, a jeśli tak, to w jaki sposób. Prosiłbym też znających temat o ewentualne polecenie typów i modeli routerów które byłyby w stanie dać w miarę mocny sygnał poprzez ścianę na odległość 10-15 m. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wizbek napisał:

 Prosiłbym też znających temat o ewentualne polecenie typów i modeli routerów które byłyby w stanie dać w miarę mocny sygnał poprzez ścianę na odległość 10-15 m. 

Najlepiej to by było pociągnąć kabel (skrętka cat 5e) i podłączyć AP (czy skonfigurowany router jako Access point). Alternatywą może być (o ile warunki pozwalają) PLC (przesyłanie po sieci energetycznej). Kombinowanie połączeń po WiFi może okazać mało wydajne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem trzeba przeciągnąć kabel "skrętkę" z routera w pokoju "komputerowym" do pokoju w którym chciałbym umieścić drugi router? No nie pocieszyłeś mnie, bo jak pisałem nie będzie to proste. 

Prostszym byłoby rozdzielenie światłowodu "na wejściu" do domu i podpięcie drugiego routera z rozgałęzienia. Nie wiem tylko czy jest to technicznie możliwe, a jeśli jest możliwe, to czy zgodzi się na to firma telekomunikacyjna z której mam internet, bo myślę, że takie coś, to musieliby już zrobić monterzy z tej firmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, puszczenie skrętki to jedyna wydajna opcja. Reszta sposobów będzie miała gorsze osiągi. Sam mam teraz podobny dylemat. Niby między punktem A i B mam peszel, ale w środku siedzi koncentryk i nie udało mi się przeciągnąć skrętki (przy użyciu linki nylonowej). Na razie w punkcie B mam 50% zasięgu i da się jako tako pracować (Home Office), ale myślę nad PLC.

Nie ma czegoś takiego jak rozdzielenie światłowodu. Musi być zaterminowany w jednym miejscu, gdzie podłączysz główny router. Możesz ewentualnie przedłużyć (przenieść) koniec światłowodu, ale i tak kolejne urządzenie (AP czy router jako AP) podpinasz do głównego routera. Możesz kupić taki przedłużacz (jeśli konektory są identyczne jak w Orange) w dowolnej długości na znanym portalu aukcyjnym. Ale to są gotowe światłowody z końcówkami. Więc wychodzi na to samo czy puścisz skrętkę czy światłowód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...