Skocz do zawartości
skunRace

Pierwszy rower szosowy dla totalnego laika, budżet w okolicach 4 000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Żadne jaja. Oto realia 2020. Nagle wszyscy się rzucili na sporty kardio :)
Szukaj może w innym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już w czerwcu był problem z Trekiem, chciałem kupić gravel'a Trek Checkpoint w sklepie powiedzieli mi że tegoroczne rowery wyprzedane, a na rok 2021 jak tylko się pojawiają to się sprzedają. W sklepie powiedzieli mi by poczekać do sierpnia że może coś będzie, poczekałem i już wiedziałem że nic z tego nie będzie. Kupiłem Cube Nuroad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze lepiej. Wczoraj chciałem zamówić i dowiedzieć się, czy wpłacam zaliczkę, czy całość i dowiedziałem się, że na dzień dzisiejszy dostępność to nie listopad, tylko marzec-maj 2021. A może nawet dostanę model na 2022 rok :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panieee, teraz trzeba mieć refleks! :P Jak widzisz jakiś rower dostępny, nie zastanawiasz się, tylko rzucasz na niego i pędzisz do kasy łokciami odpychając innych chętnych.

Podobnie chyba jest z technicznymi ciuchami rowerowymi na nadchodzący sezon.

Może warto popaczać na ofertę Canyona? Ich dziwaczny model produkcji/dystrybucji może powodować że dostępność w danym momencie jest inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, skunRace napisał:

Jest jeszcze lepiej. Wczoraj chciałem zamówić i dowiedzieć się, czy wpłacam zaliczkę, czy całość i dowiedziałem się, że na dzień dzisiejszy dostępność to nie listopad, tylko marzec-maj 2021. A może nawet dostanę model na 2022 rok :-(

Współczuję, naprawdę. Tak czy inaczej ja bym nie czekał. Jak już coś postanowię, z reguły to realizuję. Jeśli założeniem jest po prostu rower szosowy, powinieneś znaleźć coś innego, co Ci wpadnie w oko. Sezonu jeszcze trochę zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gravel -> opony zimowe -> sezon się nie kończy :terefere:

Jak Trek to nie "must have", to trzeba się rozejrzeć za innymi. Może coś po sklepach stoi i będzie się dało przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to, nagle AD2020 nad Wisłą jakieś straszliwe zimy żeby trzeba było opon terenowych? Może jeszcze ktoś powie że niby śnieg w zimie??!?! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opona zimowa, to nie terenowa. Gravel, bo nie wiem czy są zimówki w rozmiarze anorektyczki ;)
Śnieg bywa, zwłaszcza poza terenem zabudowanym. Tak samo lokalne oblodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, pogłoski o śniegu...zobaczymy, uwierzymy.

W szosówki, czyli w królewski typ rowerów (:P), wejdą zazwyczaj maksymalnie opony 25-28mm dla hamulców szczękowych i okolice 32mm w przypadku tarcz i typowych nowoczesnych konstrukcji. To wszystko raczej bez żadnego odstającego bieżnika - zresztą, taki to przecież i tak samobójstwo na szosie.

Czy to wystarczy na lód? Chyba niezbyt, chociaż przejechać się da - tylko po co iść na rower jak to będzie bardziej balet niż jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsko turystyczne zimówki nie mają wystającego bieżnika jak górale. Kolcowane w szybkich zakrętach, to owszem może być problem ale są też zimówki bez kolców. Na gołoledź nie pomogą za bardzo ale lokalne podmrożenia powinny ogarnąć lepiej niż typowa szosowa opona.
No ale to temat na inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie z racji tego, że mojemu wątkowi za niedługo strzelą dwa lata, ja dalej nie kupiłem roweru :szczerbaty: Dlatego chciałem Wam opowiedzieć jak to się potoczyło.

Jak wiecie sierpniu 2020 się nie udało i planowana dostępność marzec-maj 2021 też nie wypaliła. Jako, że mam rower crossowy, to stwierdziłem, że może jeszcze poczekam, bo czym jeździć mam. Jesienią i zimą 2021 również nic się nie poprawiło, za to jakieś pojedyncze sztuki można było znaleźć w jakimś rowerowym sklepie internetowym, ale nie mój rozmiar.

Teraz znowu próbowałem i jest podobnie, że są ale mniejsze, zadzwoniłem znowu do tego przedstawiciela TREKA u mnie w mieście no i nie pocieszył mnie. Mają kilka sztuk dużo mniejszych, może znalazł by się rozmiar 58. Więc pytam, bo według producenta gdy mam 190cm wzrostu, powinienem kupić rozmiar 61, że może kupiłbym tą 58, bo poprzedni rower kupiłem prosto ze sklepu, bo tak mi doradził sprzedawca i też był o rozmiar mniejszy i jeździłem nie czując dyskomfortu. Ten gość się okazuje się uczciwy, a mógłby mi powiedzieć, że pewnie rozmiar mniejszy nie robi takiej różnicy, ale odpowiada, że naprawdę mi odradza kupowanie mniejszego, a niestety nie zanosi się żeby 61 była dostępna i nie jest mi w stanie powiedzieć kiedy będzie. Takie rozmiary podaje TREK: 56 (174-180cm) 58 (180-185cm) 61 (185-191cm). 

Więc chyba go posłucham i nie będę na siłę kupował mniejszego, tylko dlatego że mi się podoba i później faktycznie nie czuć się na nim komfortowo.

Teraz się muszę szybko zastanowić, czy brać to co jest dostępne od ręki na mój rozmiar, czyli TRIBAN z Decatlonu, który średnio mi się podoba, ale nie ma tragedii.

https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-301728?mc=8502354&c=Szary

Czy dopłacać do 105, ale wygląda jeszcze gorzej niż ten czarny i na ten moment nie ma mojego rozmiaru.

https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc520-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-301734?mc=8502389&c=Niebieski

Czy już ż w ogóle przepłacić, ale kupić coś co mi się nawet podoba i byłby w ciągu chyba dwóch tygodni.

https://katalog.bikeworld.pl/2021/web/produkt/rowery_szosowe/endurance/canyon/73798/endurace_al_disc_6_0

Jest jeszcze opcja po taniości, ze względu, że chyba nikt nie chce kupić XXL i spora przecena jak na model z 2022, tylko na Clarsie.

https://www.wysepka.pl/rowery-szosowe/10675-16791-rower-szosowy-scott-speedster-40-2021.html#/585-rozmiar-xxl

Tak więc, to tyle, nie żebym Wam zawracał głowę, żebyście decydowali za mnie, bo sam skłaniam się ku dostępnemu od ręki Tribanowi. Który posłuży mi jako pierwsza pseudo szosa w życiu, która zawsze za mną chodziła, na zwykłe popołudniowe i wieczorne przejażdżki, po moich pięknych nowo wybudowanych trasach rowerowych na południu małopolski, bez jakiegoś szarżowania. Pojeżdżę sezon, dwa i jak mi się spodoba, to najwyżej kiedyś kupię coś lepszego, może też do tego czasu coś się poprawi z dostępnością. Bo zamiast już jeździć na majówkę, jestem na etapie zamawiania ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, skunRace napisał:

Więc chyba go posłucham i nie będę na siłę kupował mniejszego, tylko dlatego że mi się podoba i później faktycznie nie czuć się na nim komfortowo.

Przymierz się i tyle. Najlepiej jakby dało się wypożyczyć i zrobić porządną jazdę testową na przynajmniej 50km.
Zapytaj się czy nie mają tych Treków do wypożyczenia albo czy nie robią jakiegoś dnia testowego (dre rowery z Gdyni/Gdańska przeważnie raz w roku mają weekend testowy i można się przejechać na różnym sprzęcie).

Z dostępnością Treków mam takie doświadczenie, że trzeba cierpliwie i konsekwentnie polować. Mi zajęło to ze dwa lata, bo nie byłem przekonany ale jak już się zdecydowałem to około pół roku do zamówienia i jeszcze kilka miesięcy zanim rower był w sklepie. Taka polityka firmy, że puszczają niewiele na rynek, do tego nasz nie jest priorytetem, do tego zawirowania covidowe nie pomagają.

Z rozmiarówką szosową za bardzo nie pomogę ale skompensować wysokość roweru o 2-3 cm nie powinno być problemu. Jak rama i sztyca alu i fabrycznie dają 350mm, to bez problemu powinna wejść 400mm.
Gorzej skorygować długość roweru. Niby można dać mostek dłuższy lub krótszy ale 2cm to spora różnica i zmieni się prowadzenie roweru.
Przy góralach branie o rozmiar mniejszego nie jest niczym niezwykłym.

Ten Scoot XXL chyba będzie za duży, przynajmniej według tabelki sugerują przy wzroście >195cm.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...