Skocz do zawartości
haglisar

Acer nitro 5 an515-51-766E pomoc przy doborze dysku SSD.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

2 lata i 2 miesiące temu kupiłem laptopa acer nitro 5 an515-51-766E NHQ2QEP002 z dyskiem ssd 256.

\dysk niestety padł a pewnie jutro z xkomu dostane informację że dysk pewnie po gwarancji (kupiłem u nich opcje dysk ssd +1tb hdd - wiec mają ustalić czy dysk oni montowali czy fabryczny - jak oni montowali to moze jeszcze mam 1 rok gwarancji bo widziałem ze dyski ssd potrafia mieć dłuższą gwarancję)...niemniej jednak przygotowuję się na najgorsze tj. zakup nowego dysku SSD.
Bios nie widzi ssd ->instalator widnowsa z penndriva też nie widzi ssd + komunikat no bootable device...

Proszę o pomoc w ustaleniu jakie ja mam tam złączę (na ofercie xkomu widnieje ze to dysk SSD m,2). Modelu ani marki nie znam tego dysku ssd a w sieci nie umiem sprawdzić po kodzie produktu jaki dysk mogę podłączyć do laptopa.
Może ktoś z was podpowie jaki dysk ssd mogę podłączyć do mojego laptopa?
Problem w tym że jak wejdę na sklep to widzę że może być różny interfejs m.2 pci NVMe 3,0 4,0 3,1 x 4 lub 3.0 x2 lub M.2 SATA...no i tu jestem za głupi juz....kupie zły to znowy nie będzie działał z moim lapikiem....

pomocy

p.s windows na nim stał więc nie mam jak sprawdzić programami modelu dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xkom stwierdził że już nie mam gwarancji na dysk bo oni mi go montowali a nie kupilem osobno i im zleciłem montaż...
także zakup nowego ssd
w dowiedziałem sie jedynie że obsługuje m.2 Pcie nvme  oraz m.2 sata czyli moze niby i to i to obsłużyć - pytanie czy coś możecie polecić?
niestety nie wiem jak klucz na tym złączy jest czy M czy B? da się to jakoś sprawdzić bez otwierania laptopa ?
|Polecicie jakiś dysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro laptop obsługuje dyski PCI-e to szukaj dysków PCI-e, a klucz zostaw w spokoju.

Co do propozycji to w tym dziale masz przyklejony temat z polecanymi modelami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz wydać na dysk? Jaką pojemność chcesz?
Jak wyżej,rozpatrywane będą dyski M.2 NVMe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwinilem do specjalisty z acera i kazal brac dysk nvme. Jeśli chodzi o model to nitro 5 an515-51-766e nhq2qep0027470b3f23400.  Dysk 240 lub więcej gb.  Ale pan z acera mówił by adaty i dextera omijać bo może być konflikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecę Samsung 970 EVO - w niezłych cenach są teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy i tak będzie 970 Evo - lepsze kości i kontroler. a Silicon Power A80 są na gorszych kościach od Kioxii(Toshiba)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za pomoc :D dam znac jak uporam się z tym kupnem i montażem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/431142-dysk-ssd-samsung-500gb-m2-pcie-nvme-970-evo.html#Specyfikacja
Stanęło na tym dysku. Dysk bez problemowo zainstalowany itp. Ale czy widać różnicę względem starego spalonego dysku...chyba nie w systemie itp. działa i tyle. :
W grach ciężko na razie powiedzieć. Chyba wszystko gra i działa :D mogę polecić. + długa gwarancja dysku.

Można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...