Skocz do zawartości
dawid1223

Laptop gamingowy 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu laptopa gamingowego do 5000 zł , który uciągnie najnowsze gry fps i nie tylko.

Najlepiej wersja 17 calowa z odświeżaniem ekranu  120/144 hz.

Jeżeli jest jakis laptop HP do 5700-6000 godny uwagi, to również proszę o propozycję z voucherem bedzie idealnie w budżecie.

Pozdrawiam

Edytowane przez dawid1223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie, z tymi wymogami chyba najlepszy wybór o ile Ci nie przeszkadza brak zintegrowanej karty graficznej (głośniejsza praca wentylatorów laptopa w zadaniach biurowych/filmach).

Ewentualnie za 5 449(z kodem ready2play): https://www.x-kom.pl/p/575428-notebook-laptop-173-msi-gl75-i7-9750h-16gb-2561tb-win10x-gtx1660ti-144hz.html

Tutaj masz niewiele słabszą grafikę (około 3-5%) ale za to odświeżanie 144Hz i zintegrowana grafika.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Aqqq napisał:

W tej cenie, z tymi wymogami chyba najlepszy wybór o ile Ci nie przeszkadza brak zintegrowanej karty graficznej (głośniejsza praca wentylatorów laptopa w zadaniach biurowych/filmach).

Ewentualnie za 5 449(z kodem ready2play): https://www.x-kom.pl/p/575428-notebook-laptop-173-msi-gl75-i7-9750h-16gb-2561tb-win10x-gtx1660ti-144hz.html

Tutaj masz niewiele słabszą grafikę (około 3-5%) ale za to odświeżanie 144Hz i zintegrowana grafika.

 

 

Z tego co wyczytałem to Lenovo też ma 144hz chyba, że się myle.A co do Pańskiej propozycji to troszeczkę ponad budżet,także chyba wolę bez zintegrowanej karty ,ale z lepszą grafiką.Wciąż jestem otwarty na propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dawid1223 napisał:

Z tego co wyczytałem to Lenovo też ma 144hz chyba, że się myle.A co do Pańskiej propozycji to troszeczkę ponad budżet,także chyba wolę bez zintegrowanej karty ,ale z lepszą grafiką.Wciąż jestem otwarty na propozycje :)

W x-komie nie ma lenovo z matrycą 144hz, można to sprawdzić po kodzie producenta wchodząc na psref.lenovo.com. Jest to matryca 60 Hz, dobrej jakości, ale nadal 60 Hz.

144 Hz w 17' dostępne jest tutaj:

https://www.delkom.pl/p/63629-laptop-lenovo-legion-y540-17irh-81q400gepb-16gb-i7-9750hf-173fhd144hz-16gb-512ssd-gtx1660ti-noos.html

Trzeba się liczyć z tym, że w wersji bez zintegrowanej grafiki praca na baterii dostaje prawdopodobnie w kość (piszę prawdopodobnie, bo czasami sterowniki pozwalają na obniżenie gtx'a do niewymagającej pracy, tak aby nie był prądożerny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lucasonek napisał:

W x-komie nie ma lenovo z matrycą 144hz, można to sprawdzić po kodzie producenta wchodząc na psref.lenovo.com. Jest to matryca 60 Hz, dobrej jakości, ale nadal 60 Hz.

144 Hz w 17' dostępne jest tutaj:

https://www.delkom.pl/p/63629-laptop-lenovo-legion-y540-17irh-81q400gepb-16gb-i7-9750hf-173fhd144hz-16gb-512ssd-gtx1660ti-noos.html

Trzeba się liczyć z tym, że w wersji bez zintegrowanej grafiki praca na baterii dostaje prawdopodobnie w kość (piszę prawdopodobnie, bo czasami sterowniki pozwalają na obniżenie gtx'a do niewymagającej pracy, tak aby nie był prądożerny).

To mój bład.W takim razie moja propozycja odpada,także prosiłbym się nią nie sugerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dawid1223 napisał:

Z tego co wyczytałem to Lenovo też ma 144hz chyba, że się myle.A co do Pańskiej propozycji to troszeczkę ponad budżet,także chyba wolę bez zintegrowanej karty ,ale z lepszą grafiką.Wciąż jestem otwarty na propozycje :)

Także polecam propozycję Stefana w takim wypadku, tylko dorzucić 8 gb pamięci i dokupić system (chyba że posiadasz).

Bez systemu możesz zerknąć też na taki sprzęt:

https://www.x-kom.pl/p/575407-notebook-laptop-173-msi-gl75-i7-9750h-16gb-256-gtx1660ti-144hz.html

W tym wypadku trzeba dorzucić dysk bo 256 giga pojemność do niczego nie starcza (ja u siebie w concepcie mam 1024 giga, zainstalowałem robocze programy i raptem trzy gry i "zjadło" mi już połowę dysku).

Generalnie najoptymalniej czysto pod gry chyba byłoby wziąć GTX 1660Ti + i5 9300 lub porównywalny (mocniejszy procek do grania nie jest potrzebny z tą kartą, dodatkowy koszt, dodatkowe ciepło bez wpływu na wydajność) + 16 giga pamięci i 1024 giga dysk tylko że nie widzę takich 17 z wysokim odświeżaniem w tej cenie.

Edytowane przez Aqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dawid1223 napisał:

Jak lubisz dostać od razu odpowiedni sprzęt pod siebie bez dorzucania czegokolwiek jak najbardziej, tutaj tylko bez systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz Voucher od HP, wart rozważenia jest HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/256 GTX1660Ti 144Hz 4499 zł

Konfiguracja wyjdzie poniżej 4k. Matryca FULL HD IPS 144hz z przyzwoitym pokryciem, procesor 4 rdzeniowy, 16 GB ram w komplecie, możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk SATA, nawet możesz zamontować 1 TB, podświetlana klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, dawid1223 napisał:

Różnica między tymi dwoma procesorami dla tej karty graficznej jest w zasadzie żadna w odniesieniu do gier :). Pozostaje pytanie w jakie gry będziesz grał i czy będziesz miał odpowiednią ilość klatek na sekundę by to odświeżanie wykorzystać (np w CS:GO czy w Rainbow Six Siege będziesz miał wystarczająco bez problemu, sprawdź sam swoje gry tutaj: https://technical.city/en/can-i-run-it) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Aqqq napisał:

Różnica między tymi dwoma procesorami dla tej karty graficznej jest w zasadzie żadna w odniesieniu do gier :). Pozostaje pytanie w jakie gry będziesz grał i czy będziesz miał odpowiednią ilość klatek na sekundę by to odświeżanie wykorzystać (np w CS:GO czy w Rainbow Six Siege będziesz miał wystarczająco bez problemu, sprawdź sam swoje gry tutaj: https://technical.city/en/can-i-run-it) .

W cs;go gram regularnie, także jeżeli różnicy nie widać w procesorach, to chyba się skuszę na te MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Czekoladka2 napisał:

Moim zdaniem z tych dwóch wybrałbym Nitro.

Można wiedzieć czemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dawid1223 napisał:

Można wiedzieć czemu ?

Nowszy wydajniejszy procesor oraz matryca IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...