Skocz do zawartości
Gonzo3211

Rozważania dot. nowego lapka, 2,5k-3,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, sześć lat temu z pomocą forum kupiłem obecnego lapka, HP ProBook, z którego jestem bardzo zadowolony, niestety wraz z wiekiem mocy nie przybywa :E, a inwestować w niego już mi się chyba nie opłaca, Chciałem zrobić przesiadkę w przyszłym roku, po premierze konsol, ale chyba już nie "wytrzymię" i chciałbym nadrobić zaległośći, stąd zacząłem się rozglądać po rynku.

Szukam czegoś na co dzień i co pozwoli nadrobić mi zaległości z tych paru lat, czyli głównie strategie (anno, civ6, total wary, tropico6, cities skylines) i będzie je liczył w miarę szybko, starsze gierki w lepszych detalach, i żeby football manager śmigał szybko, zaległe forzy horizon i może nowa motorsport i możliwie jeszcze jakieś exy od MS, do tego zabawy z różnymi emulatorami, więc nacisk na procesor. Różne multiplatforamy jak Crash czy co kolwiek innego na padzie, Age od Empires 4 też byłoby miło, ale na razie gra widmo. "Marzeniem" byłby chyba R7 4800h, ale to już podchodzi pod 4 tysie. Następny w kolejce byłby R5 4600h i ogólnie stawiam na AMD bo Intela już mam przesyt od nastu lat, ale jeśli nie będzie wyjścia albo będzie w dobrej cenie, to postawię na niego.

Stąd ten rozstrzał cenowy, skoro maszyna już na starcie nie będzie mocarzem, to rozważam "budżetowe" podejście czyli coś co i tak zapewni przeskok i uruchomi wymagane gry, ale nie będzie to 6/8 rdzeni, a np. jakiś i5 9300 czy ryzen 3xxx w dolnym pułapie to rozważę, chyba że jednak warto dorzucić do R5 na przyszłość (a raczej tak, bo jak widać ze sprzętu korzystam długo).

Rozmiar raczej zostanę przy 15", fhd, wolę 60hz ale lepszej jakości i jaśniejsze, niż 140 gorszej. Matryca oczywiście matowa. Grafa w tej kasie to przeważnie 1650, jakieś 1660ti to pojedyncze rzuty, tak samo 2060 i trza siedzieć non stop, żeby upolować.

Ram i dysk jestem skłonny zostać nawet jak na obecnej konfiguracji czyli 8/256, jeśli zaważy na cenie, a będzie lepsze cpu/gpu - tego nie wymienię a dysk i ram już najpewniej tak. Jednak 16/512 byłoby miło.

Dobrze byłoby też żeby łatwo zmieniało się pastę, tzn. bez potrzeby rozbierania lapka do ostatniej śrubki jak w moim hp, ale to chyba już nie grozi współczesnym maszynom. Czytnik kart to też już widzę przeżytek i będzie trzeba skombinować coś na usb. Im więcej portów tym też na plus oraz podświetlenie klawy, jakieś zabawy oc/uv itd.

Mimo niechęci do Lenovo, moim pierwszym faworytem był Legion. Teraz, jako że często jest w promocji, w oko wpadł mi Acer Nitro 5, ostatnio chyba za ~3200 z ryzenem i 1650, do tego plusem są dwa sloty m2 i sata i w tej sytuacji wrzuciłbym obecnego ssd 256GB.

W innym temacie był przytoczony legion z promki z i5 i 1650 za ~2600 to też fajny pomysł, a także plotka że w legionach z ryżym jednak pojawi się coś mocniejszego niż 1650. Jak na razie i tak czekam, nie kupuję już, więc może się doczekam, jak nie to wezmę co akurat będzie - może za 2 tyg. może miesiąc, sam nie wiem. Temat głównie na poszerzenie horyzontów i na jakie modele w danych cenach jeszcze zwrócić uwagę. 

Dzięki z góry.

Edytowane przez Gonzo3211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest promocja na x-kom, ale musiałbyś się pospieszyć, bo jest do końca tego tygodnia. Tutaj jest Legion z nowym Ryzenem jednak karta pozostawia trochę do życzenia. Natomiast Tutaj jest propozycja na i7 z 1660Ti w moich oczach ta bardziej opłacalna. Oba laptopy są  z rabatem jeśli wpiszesz kod ready2play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co pojawia się nowego, to z reguły jest droższe, więc moim zdaniem jak na czas wakacyjny, to ceny laptopów są dosyć dobre i nie warto czekać, bo co chwilę wychodzi coś nowego. Opcja z i7 i 1660Ti jest jak najbardziej ok, natomiast w lepszej cenie jest wersja z 1650-tką, która do tytułów które wymieniłeś wystarczy. Legion powinien spełnić Twoje oczekiwania.

Sterowanie w samochodówkach ustawiasz na klawisze strzałek, czy kierujesz wsad-em lewą? 

 

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym acerze? https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-laptop-nitro-5-r5-8gb-512ssd-1650-no-os.bhtml?

Przyznam że teraz on wysunął się u mnie na prowadzenie, bo ryzen i 2x m2 i sata. Lenovo z ryżym to jednak +500 zł, które mógłbym przeznaczyć na ram czy pada, odpowiadając od razu na pytanie, czym bym grał w samochodówkach :P 

i5 po namyśle jednak rozważyłbym ale w dolnym pułapie cenowym, np. i5 i 1650 za ~2500, choć myślę że dopłata do 6/12 byłaby korzystniejsza, niż +~7 stów do 1660ti. Po roku pewnie na jednym i drugim nie pogram w nowości, a cpu do codziennych zadań się przyda. >3k na 4 rdzenie podczas gdy jest dostępne dużo lepsze i przyszłościowe 6, to tak średnio, choć lenovo z i5 10th i 1660ti też kusił.

Dysk po czasie pewnie i tak pewnie bym wymieniał na coś solidniejszego niż dają w zestawie, ram również  będę rozbudowywał. 16GB byłoby miło, ale na 8 pewnie też przeżyję, a może się szarpnę na 32 w przyszłości więc mniej kombinowania będzie chyba jak kupię z mniejszą ilością. 

Też uważam że czekać można w nieskończoność, stąd jednak zdecyduję się na zakup w tym roku. Ceny wydają się w porządku, patrząc na to co się dzieje na świecie i co pewnie znowu się wydarzy, więc mogą jeszcze poszybować do góry. 

Oczekiwanie na zakup jest bardziej podyktowane tymczasowymi finansami oraz że przy ew. zakupie w xkomie nie miałbym gdzie odebrać osobiście w Łodzi, co zawsze czyniłem, a jednak dobrze móc zobaczyć sprzęt przed i w razie czego mieć obsługę pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli codzienne zastosowania. Sam procesor wiele Ci nie zmieni co do przeglądania neta, bo i5H jest szybki w tej kwestii. Do gier najważniejsza jest karta graficzna. Możesz powiedzieć gdzie w opisie Acera jest wzmianka o tym że ma wejście na dwa szybkie dyski m.2. 8GB RAM można kiedyś dołożyć, żeby było 16GB w dualu. 32GB to bardziej na daleką przyszłość i trochę przerost formy nad treścią pod wymienione przez Ciebie zastosowania.

 

 

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nitro 5 patrząc na konfiguracje to dobry wybór, lecz seria Nitro, nie należy do chłodnych i cichych. 

Różnica między procesorami nie jest aż tak duża, zależy, do czego będziesz wykorzystywał w grach do GTX1650 czy nawet GTX1660ti wystarczy w zupełności i5H czy R7. Jeżeli zależy Ci na ryzenie

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/8GB/256/Win10 GTX1650 120Hz 3299 zł

Cena z kodem ready2play. Nowsza odsłona Legiona, posiada matrycę WVA z 120hz odświeżaniem, przydaje się w grach FPS. Stonowany design, możliwości rozbudowy ramu i dysku. System o wartości 500 zł w cenie.

Ewentualnie bez systemu HP Pavilion Gaming R7-3750H/16GB/512 GTX1650 144Hz 3299 zł

Cena również z kodem podanym wyżej. Matryca 144hz dobrej jakości, wykonanie akceptowalne, konfiguracja od razu z 16 GB ram.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fajnej cenie i dobrze wyposażony (a przynajmniej w zakresie części których nie wymienisz):

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/8GB/256/Win10X GTX1660Ti 3699zł z kodem ready2play

Masz tu już procesor i7 oraz GTX'a 1660Ti, a także system operacyjny. Pamięć i dysk z czasem możesz sobie wymienić, bo w tym zakresie nie jest już tak "bogato", ale moim zdaniem lepiej mieć wydajniejsze części które są zespolone z płytą niż te wymienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pabloesc napisał:

Możesz powiedzieć gdzie w opisie Acera jest wzmianka o tym że ma wejście na dwa szybkie dyski m.2.

W opisie może nie ma, nie patrzyłem, za to widziałem na youtube. Zastosowania myślę wymieniłem, poza przeglądaniem neta. Chodzi o to że 6 rdzeni będzie bardziej przyszłościowe. Np. gdybym w obecnym hp miał 4r/8w to najpewniej jeszcze bym posiedział ze dwa lata, a tak wymieniać już się nie opłaca, tylko całego lapka. Nie chciałbym żeby za dwa lata zabrakło tych dwóch rdzeni. 

Pavilion na "starym" ryzenie podczas gdy w tej cenie mam nowego nie wchodzi w grę. Już i tak mam problem z tym że znowu dryfuje w objęcia "starego" Intela w 14 nm... 

Mój probook niestety nie łapie się na voucher od hp, wielka szkoda. Też liczyłem na to, bo voucher + ew. sprzedaż dały by dużo.

16 godzin temu, Czekoladka2 napisał:

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/8GB/256/Win10 GTX1650 120Hz 3299 zł

 

15 godzin temu, przemekan napisał:

Obie bardzo fajne propozycje. Będę miał nie lada orzech do zgryzienia. Mimo niechęci, bardziej skłaniam się ku i7+1660ti, bo grafika zaczyna kusić, a jeszcze w tych cenach trafiają się i5 z 1660ti/2060. System w cenie na plus.

Chyba że jeszcze Acer Nitro namiesza z ceną. Pastę termo można zmienić bez utraty gwarancji we współczesnych lapkach? Na matryce nastawiałem się IPS, tu widzę jakieś pochodne VA, ale tak czy siak gorsze od TN chyba nie będą? Jeszcze jak oceniacie jakość Acera i Lenovo, oraz wydajność chłodzenia? Widzę jedna opinia o Acerze że gorąco... W przypadku intela undervolting i tak wskazany, może poprawi temp i trzymanie taktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gonzo3211 napisał:

W opisie może nie ma, nie patrzyłem, za to widziałem na youtube. Zastosowania myślę wymieniłem, poza przeglądaniem neta. Chodzi o to że 6 rdzeni będzie bardziej przyszłościowe. Np. gdybym w obecnym hp miał 4r/8w to najpewniej jeszcze bym posiedział ze dwa lata, a tak wymieniać już się nie opłaca, tylko całego lapka. Nie chciałbym żeby za dwa lata zabrakło tych dwóch rdzeni. 

Pavilion na "starym" ryzenie podczas gdy w tej cenie mam nowego nie wchodzi w grę. Już i tak mam problem z tym że znowu dryfuje w objęcia "starego" Intela w 14 nm... 

Mój probook niestety nie łapie się na voucher od hp, wielka szkoda. Też liczyłem na to, bo voucher + ew. sprzedaż dały by dużo.

 

Obie bardzo fajne propozycje. Będę miał nie lada orzech do zgryzienia. Mimo niechęci, bardziej skłaniam się ku i7+1660ti, bo grafika zaczyna kusić, a jeszcze w tych cenach trafiają się i5 z 1660ti/2060. System w cenie na plus.

Chyba że jeszcze Acer Nitro namiesza z ceną. Pastę termo można zmienić bez utraty gwarancji we współczesnych lapkach? Na matryce nastawiałem się IPS, tu widzę jakieś pochodne VA, ale tak czy siak gorsze od TN chyba nie będą? Jeszcze jak oceniacie jakość Acera i Lenovo, oraz wydajność chłodzenia? Widzę jedna opinia o Acerze że gorąco... W przypadku intela undervolting i tak wskazany, może poprawi temp i trzymanie taktów.

WVA to to samo co IPS. Nawet na zapakowanym lenovo opisują na naklejkach to jako IPS. Coś kiedyś czytałem, że chodzi bardziej o znak handlowy, jakim jest IPS należący do LG, więc jest to bardziej kwestia nazewnictwa niż technologii. 

Inna sprawa, ze Legion 5 15 w wersji 120 Hz ma po prostu kiepskiej jakości tę matrycę. Wersja 144hz oraz 60 Hz (również WVA) jest o wiele lepsza.

Edytowane przez lucasonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lucasonek napisał:

Inna sprawa, ze Legion 5 15 w wersji 120 Hz ma po prostu kiepskiej jakości tę matrycę. Wersja 144hz oraz 60 Hz (również WVA) jest o wiele lepsza.

O widzisz, dzięki. Tyle tych matryc że łatwo się nadziać na tą "gorszą". Miałem też o to pytać: czyli najlepiej 60 i 144?

Ta druga pewnie będzie ciężej dostępna, więc zadowolę się 60, byle była dobra jakość.

Po przejrzeniu testów jednak skłaniam się ku 1660Ti. Różnica jest bardzo duża i jednak większa szansa że dłużej będzie można w coś na niej pograć, może nawet w jakąś nowość. 1650 nie skreślam, ale chyba ciężko byłoby mi się na niego zdecydować w cenie >3k. Pomału już mi się wszystko klaruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gonzo3211 napisał:

O widzisz, dzięki. Tyle tych matryc że łatwo się nadziać na tą "gorszą". Miałem też o to pytać: czyli najlepiej 60 i 144?

Ta druga pewnie będzie ciężej dostępna, więc zadowolę się 60, byle była dobra jakość.

Po przejrzeniu testów jednak skłaniam się ku 1660Ti. Różnica jest bardzo duża i jednak większa szansa że dłużej będzie można w coś na niej pograć, może nawet w jakąś nowość. 1650 nie skreślam, ale chyba ciężko byłoby mi się na niego zdecydować w cenie >3k. Pomału już mi się wszystko klaruje.

Jeśli laptop ma być do gier, to bierz 1660ti, bo faktycznie starczy na więcej lat, różnica w wydajności jest spora. y540 w 60hz ma też dobrą matrycę, tylko względem Legiona 5 ma mniej wydajne chłodzenie i trochę gorszą jakość wykonania, jeśli chodzi o obudowę.

y540 w lepszej kulturze pracy to wersja 17'calowa w 60 albo 144 Hz, ale tutaj budżet już skacze ponad 4 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, przemekan napisał:

Pamięć i dysk z czasem możesz sobie wymienić, bo w tym zakresie nie jest już tak "bogato", ale moim zdaniem lepiej mieć wydajniejsze części które są zespolone z płytą niż te wymienne.

Dokładnie też tak uważam, jedynie co z licencją na system przy zmianie dysku? Jest jakoś przypisana do lapka?

Sama konfiguracja zaczyna mi się co raz bardziej podobać, jedynie po przejrzeniu testów chyba przydało by się już na start dokupić pamięć do duala, bo widzę że 8GB to mało do jakiegoś grania.

4 minuty temu, lucasonek napisał:

y540 w 60hz ma też dobrą matrycę, tylko względem Legiona 5 ma mniej wydajne chłodzenie i trochę gorszą jakość wykonania, jeśli chodzi o obudowę.

Trochę się gubię, ale y540 to stary model, a "5" to najnowszy na ryzenie, a na intelu 5i? Czy coś takiego mi świta.

Tego się obawiam, skoro chłodzenie jeszcze gorsze, a intel piekarnik w 14nm++++.

No nic, szczęście w nieszczęściu że jeszcze na nic się nie zdecydowałem, ale patrząc na niektóre promki, to aż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gonzo3211 napisał:

Dokładnie też tak uważam, jedynie co z licencją na system przy zmianie dysku? Jest jakoś przypisana do lapka?

Sama konfiguracja zaczyna mi się co raz bardziej podobać, jedynie po przejrzeniu testów chyba przydało by się już na start dokupić pamięć do duala, bo widzę że 8GB to mało do jakiegoś grania.

Trochę się gubię, ale y540 to stary model, a "5" to najnowszy na ryzenie, a na intelu 5i? Czy coś takiego mi świta.

Tego się obawiam, skoro chłodzenie jeszcze gorsze, a intel piekarnik w 14nm++++.

No nic, szczęście w nieszczęściu że jeszcze na nic się nie zdecydowałem, ale patrząc na niektóre promki, to aż...

Tak dokładnie to wygląda jak rozpisałeś, jeśli chodzi o modele. 

Temp. w Legion 5 są lepsze, ale póki co nie ma też ich w zestawieniu np. Ryzen 7 4800h + gtx 1660ti/rtx 2060, w którym już temp. mogą trochę podskoczyć. Na Ryzenie 5 4600/GTX 1650 temp. są bardzo ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jakiś" za wiele mi nie mówi :E. Ale z tego co widzę to jakieś "cienkie" lapki do neta max. 

Na chwilę obecną brałbym tego Legiona z i7 i 1660ti, tylko kurczę, pośpieszyłem się z tematem, bo się napaliłem i brałbym już, a tu jeszcze czekać na kasiorę. Oby były jeszcze promki na niego, ale chyba jest dość często z tego co zaobserwowałem. Muszą wypchnąć starocie.

Temat oczywiście nadal otwarty, ale faworyt jest mocny. 3700 z promo raczej też dobra cena? Żebym miał punkt odniesienia na przyszłość ew. Dzisiaj pojawił się za tyle i5 z rtx2060, ale z i7 wydaje mi się bardziej zbalansowany.

"Jakiś" za wiele mi nie mówi :E. Ale z tego co widzę to jakieś "cienkie" lapki do neta max. 

Na chwilę obecną brałbym tego Legiona z i7 i 1660ti, tylko kurczę, pośpieszyłem się z tematem, bo się napaliłem i brałbym już, a tu jeszcze czekać na kasiorę. Oby były jeszcze promki na niego, ale chyba jest dość często z tego co zaobserwowałem. Muszą wypchnąć starocie.

Temat oczywiście nadal otwarty, ale faworyt jest mocny. 3700 z promo raczej też dobra cena? Żebym miał punkt odniesienia na przyszłość ew. Dzisiaj pojawił się za tyle i5 z rtx2060, ale z i7 wydaje mi się bardziej zbalansowany.

No i szkoda że dotąd nie mam xkoma w Łodzi, bo bym odebrał osobiście, a tak trochę "meh".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo sie pytać znajomych tak dyskretnie z laptopem hp, jezeli chodzi o kwestie vouchera.
Albo chociaż uszkodzonego starocia HP za grosze kupić, czy to OLX, czy to allegro, i spisać nr seryjny.

 

Ja tam miałem jeszcze uszkodzonego, starego netbooka HP Mini 210. Podesłałem na FB zdjecia tych defektów, i na następny dzień dostałem kod.

Zamówiłem z x-koma Paviliona Gaming 15 z i5 9300h, 16gb ram, GTX1660Ti, 512gb ssd, matrycą IPS 144hz i windowsem 10 za 3799zł. Z tego co ja wiem, na paviliony gaming jest niższy pułap, od którego można dostać 650 zł (3000zł). Suma sumarum za tą konfigurację wychodzi 3149zł. Chyba lepszego deala nie znajdę w takim configu. Nic dziwnego ze 40 sztuk na tym x-komie poszlo w pare dni, skoro voucher dalej obowiązuje.

 

Co do lenovo, nic lepszego w tej chwili nie znajdziesz.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może udałoby mi się załatwić jakiegoś starego "pavulona", ale czy gra nadal warta świeczki? Od hp jakoś nic mnie nie porwało, a te kody dają od ręki czy jak to wygląda w praktyce? Mówisz podesłałeś na fb, ja nie posiadam konta, to jak to inaczej, przez maila? 

Od drukarki się zapewne nie liczy? :E Czy jakbym chciał nową to zadziałała by taka wymiana 1:1 (drukarka za drukarka, lapek za lapek?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod dostałem nastepnego dnia roboczego, odkąd wysłałem podanie na fejsbuku.

Jak nie masz konta na FB, to telefonicznie trzeba się kontaktować.

650zł vouchera to nie mało, takze jakbyś znalazł coś interesującego, to mozna pomyśleć

Na korzyść HPka masz matrycę 144hz'ową w przeciwieństwie do 60hz w lenovo chociażby. Ramu, jak i SSD także 2x więcej.

Jak ryzen ci nie przeszkadza, to z voucherem miałbyś lapa w promocji (3699zł) za 3k:

https://www.x-kom.pl/p/527257-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-r7-3750h-16gb-512-gtx1660ti-144hz.html?_ga=2.42390181.1270976712.1596651218-533182368.1582648631&_gac=1.154362698.1597308970.CjwKCAjwydP5BRBREiwA-qrCGv5fceU-J73kNUjO97r6HVB_9ACudTQM2QG6-3EyNKRWP4vikjSDmxoCfG0QAvD_BwE

 

Nie wiem, jednemu gościowi się udało z drukarką. Nie jestem pewien, czy tobie się uda.

Nie musi być pavulon, może być netbook hpka.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, żeby nie zakładać nowego tematu odświeżam ten. Właściwie nadal aktualny :E. Zaczyna się szaleństwo promocji i w tym roku już "muszę" coś kupić, tylko w sumie te okazje tak przelatują a nadal nie wiem czego szukam.

Wcześniej czy rok temu byłem napalony na legiona, teraz w sumie mój zapał opadł, trochę po tym jak są "hajpowane" (nie dziwię się po bebechach), ale zawsze a to temat matrycy, a to serwisu itd. O ile z matrycą problemu bym nie miał, ta 120Hz określana jako najgorsze zło świata, w testach wychodzi że i tak lepsza od tej którą mam teraz w lapie, a ta mi styka :E. Jak chcę jakości to podpinam pod tv i tak. Jedynie martwi potencjalny ghosting. Teraz doszedł w sumie jednak temat jakości i każdy pisze o tych zawiasach i faktycznie nie wygląda to solidnie. Z obudową pamiętam że dokładnie siedem lat temu jak kupowałem hp, to też rozważałem lenovo bo graty te same ale cena -400 złotych chyba, ale jak zobaczyłem jak to się ugina w sklepie to cieszę się że dopłaciłem i chodzi o to że teraz ciężko chyba byłoby mi przejść z obecnego probooka z częściowo metalowym kadłubem i zawiasami sztywnymi jak :E 

Przewijają się też HP Omeny i tu już jakość ponoć lepsza ("metalowa" obudowa), ale jednak a to chłodzenie, a to brak num pada boli (na plus czytnik kart), i tak wszystko to i tak 1660ti głównie, a skoro już rok "czekałem", to już wolę zasadzić się na RTXa, bo na dłużej. 

Myślę że zostanę przy kwocie do 3,5k, oczywiście gdyby trafił się rtx za 100 zł więcej to bym dorzucił :E, ale to optymalna kwota bo a to dorzucić ram, dysk, coś tam jeszcze i zrobi się inna cena. 

Celuję najlepiej w R7 4800h i RTX, tak myślę, gdyby nie to to pewnie teraz wziąłbym legiona za 3,5 z 1660ti z promo xkoma, ew. jak już znudzi mi się czekanie to wezmę co będzie i pal licho. 

Odświeżam żeby poznać opinie na co warto się zasadzić i jak wypadają jakościowo lapki do tego budżetu? Nie kupuję na już (chyba że byłaby mega okazejszyn), lato i tak spędzam na aktywności fizycznej :E, a sądząc kiedy zakładałem temat, to może najlepsze promo jeszcze przed nami, bo może jeszcze jakaś premiera lapków za rogiem i więcej staroci poleci na wyprzedaże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły nowe Legiony na RTX30xx i obecnie można trafić czasem coś w naprawdę przyzwoitych pieniądzach. Polecam Peppera, bardzo fajna społeczność i bez szukania można trafić naprawdę okazyjne ceny :D
Ustaw sobie alerty na laptopy i prędzej, czy później trafi się taka sztuka jak tutaj, może jeszcze taniej :E

https://www.pepper.pl/promocje/laptop-lenovo-legion-5-ryzen-5-4600h-rtx2060-8gb-3200mhz-512gb-ssd-no-os-156-120hz-406479

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez peppera ani rusz :E. Ale jak jest jakiś płomień, to właśnie 10 minut i nara, jak acer z i7 i rtx za 3,3k :E

Przeglądam, tylko właśnie na razie nie wiem za czym :E, tego legiona musiałem widzieć ale chyba przez R5 musiałem go odrzucić, no i cena jednak mnie nie porwała, bo ram na dzień dobry trza dorzucić, no i sam nie wiem co sądzić o lenovo. Co innego może gdyby to był właśnie R7. No nic, może to dobry prognostyk na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, chcę złożyć PC do grania. Próbowałem ustalić jakiś budżet ale za każdym razem gdy przeglądam podzespoły i opinie to powiększam ;) Myślę że takie 5000 do 6000 to maks. Przy takiej kwocie lub trochę większej mógłbym kupić grafikę w okolicy 2500,  i tu się zastanawiam. Moje pomysły to RTX 4700 zwykły, RTX 4060 TI 16 gb, RX 7800 xt lub trochę tańszy RX 6800 xt. Nie pytajcie jaki mam monitor bo nie mam. Po ustaleniu jakie podzespoły zobaczy się czy 1440 ma sens ale chyba do tych kart ma.  W takim wypadku czy do 1440 przy powiedzmy RTX 4700 wystarczy i5 12400F? Przy okazji zapytam czy prawdą jest iż większą wydajność mają połączenia intel z invidią / radeon z amd? Ostatnie pytanie - dołożyć te 200-300 zł by mieć ddr5?
    • No będzie jeździł i to jeszcze przez wiele lat takim czy innym spaliniakiem. Używany elektryk w niskim budżecie na dzień dzisiejszy jest całkowicie nie opłacalny i stwarza wielkie ryzyko ponoszenia olbrzymich kosztów, a raczej w większości przypadków lepiej zezłomować niż inwestować Tak zerknąłem na wyżej polecanego Nissana Leaf od Niemca idzie kupić za jakieś 35-45k jakiegoś ~7-8 latka bez gwarancji na baterię lub z samą końcówką tej gwarancji. I tutaj jest słowo klucz bez gwarancji, gdzie nowa bateria to tego auta to google wypluwa minimum ~70k pln A naprawa i wymiana w jakimś innym nieautoryzowanym serwisie na jakąś używaną sprawną to koszt ~30k pln+ Z 2 latami gwarancji. "Koszt z wymianą to mniej więcej 30 000 złotych, zależy od stanu wszczepianej baterii, ale staramy się klientom proponować takie z minimum 90 procent state-of-health" https://elektrowoz.pl/porady/nissan-leaf-i-wymiana-baterii-zapraszam-do-mnie-potrzebny-wiekszy-zasieg-bateria-jako-magazyn-zapraszam-wywiad/ Bateria padnie po roku czy dwóch w takim używanym aucie i kaplica, nowa bateria to koszt x2 wartości auta, a wymiana na jakąś sklejaną używkę to koszt w okolicy wartości takiego auta    
    • No i które zostawiasz ? Dodam tylko, że wynik GPU Twojej karty 22K jest 100% wyższy, niż mojej 3060ti
    • Problem jest z ustabilizowaniem 4 kości DDR5 na wysokich zegarach i dotyczy on tak samo Intela jak AMD dlatego niezależnie od platformy jeśli potrzebna ci jest większa ilość RAMu to kup ją od razu w dwóch kościach. Chodzi o to że przy starcie płyta testuje stabilność pamięci DDR5 na wybranych ustawieniach. Robią to również płyty na Intelu bo to cecha pamięci DDR5 (wysokie zegary oznaczają wysoką wrażliwość na jakość i stabilność sygnału). Kolejne starty można przyspieszyć aktywują funkcję która domyślnie będzie ładować poprzednie stabilne ustawienia omijając trenowanie.
    • Abstrahując już od samego pomysłu CPK/CPL i jego sensowności, to jednak śmieszy mnie nazywanie hubem przesiadkowym lotniska, z którego nie można latać ani na nim lądować 24h na dobę.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...