Skocz do zawartości
janofon

Zestaw. Czy wszystko ze sobą zagra?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znajomy skonfigurował sobie komputer i pyta mnie czy wszystko ze sobą będzie pasowało. Ja już trochę wypadłem z tematu, więc zapytam Was, a potem będę się przed nim wymądrzał ?

Oto części:

Intel i7 10700F
Aorus Z490 Elite AC
Corsair Vengence pro rgb 2x8 GB 3600 Mhz
Kingston SSD A 2000 500 GB
Silenntium PC  Supremo FM 2 750 W

Na razie bez gpu, przebieduje na starej 970 gtx po premierze RTX 3xxx coś niby ma kupić. 

Także proszę Was o radę z pominięciem sensu i opłacalności takiego zestawu. Mówiłem, że AMD teraz jest na topie, ale nie chce a nie będę się kopał z koniem. 

Z góry dzięki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę zestaw na bogato. Zasilacz zmień na seasonic focus GX650 lub 750 jak taka potrzeba. Jaka ma obudowę i chłodzenie procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa bedzie ze starego kompa Phanteks jakis, choc juz nie pamiętam dokładnie jaki, chłodzenie procka to chyba stockowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek i mobo z wyższej półki i chłodzenie boxowe to mnie teraz rozśmieszyłeś. Zaproponuj mu choćby Fortis 3 w tej samej cenie a lepiej gelid phantom, ciut drożej arctic 34 esport Duo, Grandis 3 czy fuma2

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z bobson89 Chłodzenie boxowe przy takim zestawie to trochę nierozważny pomysł. Dołóż jakieś 200zł i kup jakieś konkretne chłodzenie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki. Chłodzenie rzekomo ma być zestaw aio od aorusa, ale na razie nie puszcza budżet. 

Poza tym wszystko ok? Ramy da się puścić na 3600mhz? Coś ostatnio słyszałem, że intel ogranicza taktowania? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, janofon napisał:

Dobra, dzięki. Chłodzenie rzekomo ma być zestaw aio od aorusa, ale na razie nie puszcza budżet. 

Poza tym wszystko ok? Ramy da się puścić na 3600mhz? Coś ostatnio słyszałem, że intel ogranicza taktowania? 

Na z490 ramy pójdą. Na innych chipsetach są ograniczane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 10700F spokojnie możesz dać tańsze mobo. SPC w takim zestaw również mi kompletnie nie pasuje. Idź w Seasonic Focus GX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy tańsza płyta w stylu MSI Z490-A Pro. Zasilacz jest w porządku, nie rozumiem twoich najazdów @Caps na SilentiumPC, ich zasilacze, szczególnie "złote", wypadają bardzo dobrze w testach i mają solidne komponenty.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus jest co prawda trochę droższy od SPC ale i jest lepszy praktycznie pod każdym względem (stabilność, tętnienia, długość GW, kultura pracy). Wystarczy spojrzeć na testy ppc. Te same platformy i jest Focus (nie GX) vs Supremo. Tyle, jeżeli chodzi o fakty. Nie robię też żadnych najazdów. Napisałem gdzieś, że zasilacze SPC są złe, słabe, tragiczne? Chyba nie. Zasilacz są ok. Wolałbym jednak Seasonica. 

Pomijam fakt samej świadomości posiadania Seasonica zamiast SPC. Ale to takie tylko moje zdanie a mam jednak przywiązanie do pewnych marek z sentymentu i niestety nie ma w nich SPC pomimo tego, że masę obudów czy dwa zasilacze od nich miałem. 

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki Panowie za poświęcony czas na odpowiedzi.

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze wybór nie padł a ma dopiero paść, to miej na uwadze nawet ceny gdzie obecnie Seasonic jest tańszy od SPC

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-650-80plus-gold-650w-p1401087 - 379 zł 

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-750-80plus-gold-750w-p1401082 - 429 zł 

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-550-80plus-gold-550w-p1401081 - 329 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...