Skocz do zawartości
Viking899

AMD Summit Ridge (Ryzeny 1xxx). Jaka max częstotliwość RAM dla nich?

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem że jedynie 3200Mhz. Jaki jest rekord?

Dla przykładu Pinnacle Ridge już dało radę 3533-3600Mhz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200-3333 MHz,tylko najlepiej na pamięciach z kościami B-die

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600Mhz zrobione na Micron E Die. Widać że AGESy poprawione pozwoliły na wykorzystanie max potencjału nawet starszych procesorów.

Nie ma żadnych różnic w grach pomiędzy 1800X z tak szybkimi RAMami i Ryzenem 3600 nawet z RAM 3800Mhz. Przynajmniej gdy ma się do dyspozycji 1070Ti :)

Więcej testów: 162CB single core w cinebench r15, 1754 multi core.

Geekbench: https://browser.geekbench.com/v5/cpu/3276734

Edytowane przez Viking899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

nie siej człowieku głupot, przy tych samych ramach, tak samo taktowanych 1800x nie ma doskoku do r5 3600 - chyba , że w wyższych rozdzielczościach, gdzie grafika już klęka, to mogą być podobne wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Microny E-die (niby łagodne dla kontrolerów pamięci) i nawet 3200 nie są specjalnie stabilne więc jadę na 3000MT/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tłumaczycie to użytkownikowi aka Wpotrzebie, który te procki testował aż głowa mała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Po co tłumaczycie to użytkownikowi aka Wpotrzebie, który te procki testował aż głowa mała ?

Czy serio to @Wpotrzebie2017?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to on :). Nawet juz na drugim koncie alledrogo cisnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

Tak, to on :). Nawet juz na drugim koncie alledrogo cisnie :)

Eee,to bana za zapas trzeba rozdać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

Eee,to bana za zapas trzeba rozdać :E

Niewiem czy raporty działają, bo kilka już wysłałem, a jak widać dalej się udziela... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno konto ma tu nie pamiętam dobrze, ale chyba pod nickiem Kto pyta nie błądzi , łatwo się zdradzić jak w dziale sprzedaży wrzuca się to samo konto allegro :). Ale nie jestem na 1000% pewien czy nie pomylilem tego nicku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Niewiem czy raporty działają, bo kilka już wysłałem, a jak widać dalej się udziela... 

Działają,tylko że sporo czasu trzeba czekać na efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2020 o 10:48, kochan4 napisał:

@up

nie siej człowieku głupot, przy tych samych ramach, tak samo taktowanych 1800x nie ma doskoku do r5 3600 - chyba , że w wyższych rozdzielczościach, gdzie grafika już klęka, to mogą być podobne wyniki

Miałem te procki to wiem jak jest. Robiłem testy w ok 10. grach, by to sprawdzić. Przy 1070Ti praktycznie żadnych różnic. Może jak się RTX 2080 zamontuje to faktycznie coś różnic będzie widać, a tak w Full HD różnice jeśli są to marginalne.

Przykładowe gry testowane na Ultra:

- Mafia 3
- Asasyn Origins
- Asasyn Syndicate
- Crysis 3
- Watch Dogs 2
- Sniper Contracts
- Tomb Raider
- Immortal Unchained
- Shadow Warrior 2

Nie przeczę, że w innych grach, szczególnie jak ktoś szuka stałych 150 fps jeśli może tyle osiągnąć będzie inaczej, ale w tych jest podobnie. Jeśli ktoś sądzi, że są większe różnice to na pewno nie miał tych procków w ręku z szybkimi ram, albo mówi o zupełnie innych grach typu CS GO czy inne multiplayerowe. Ale o tym tu nie piszę.

 

 

19 godzin temu, kalderon napisał:

Ja mam Microny E-die (niby łagodne dla kontrolerów pamięci) i nawet 3200 nie są specjalnie stabilne więc jadę na 3000MT/s.

z jakim procesorem? Może coś źle ustawiasz. Przykładowo u mnie soc 1.16v trzeba ustawić dla wyższych wartości niż 3200mhz, mimo że kalkulator mówi że bodaj 1.08v to jest rekomendowane. Jest kilka takich rzeczy, do których samemu trzeba dojść.

Edytowane przez Viking899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak testujesz na ultra w tych grach to i w 1080p może cie grafa ograniczać - 1070ti to żaden demon prędkości - zrób testy na medium albo high to sobie zobaczysz wtedy różnice w klatkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy o czym mówisz poprzez ograniczanie. Często w tych grach jest nawet ponad 100 fps, w innych po 80. Jak ktoś nie ma monitora 144Hz to nie zauważy różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty w ogóle nie masz pojęcia o czym piszesz. Porównujesz dwa procesory robiąc testy w ustawieniach ultra gdzie karta jest hamulcem, a później wypisujesz brednie, że nie ma między tymi procesorami różnicy - zrób sobie testy jak pisałem w medium czy nawet w high ustawieniach, to wtedy zobaczysz który procesor jaką ma wydajność

idąc twoim tokiem rozumowania to mój poprzedni r5 2600 niczym sie nie różnił od obecnego r5 3600, bo na ultra miałem tyle samo fps ?

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj co napisałem, a nie co sobie dopowiadasz:

"W grach nie ma różnic pomiędzy 1800x a 3600, przynajmniej jak się ma 1070Ti".

W tych grach co testowałem na takiej karcie. Tak napisałem.

Co jest tu nieprawdą jeśli jest tyle samo lub podobna ilość fps? :) Jakie są różnice, jeśli w fps ich nie ma?

Ja nie mówię, że Ryzen 3600 nie jest lepszy niż 1800X w grach, bo jasnym w większości jest, ale w tych grach i z taką kartą różnic nie widać. Co mnie tam obchodzi że na low czy medium z 5 fps będzie więcej na 3600 jeśli 1800x daje zadowalającą płynność nawet w niektórych z tych gier powyżej 100 fps na ultra? 

"idąc twoim tokiem rozumowania to mój poprzedni r5 2600 niczym sie nie różnił od obecnego r5 3600, bo na ultra miałem tyle samo fps"

Ludzi obchodzi ile jest fps. Jeśli jest tyle samo, to znaczy, że czasem nie warto zamieniać i dopłacać do innego procka. A np. skupić się prędzej na wymianie grafiki.

Równie dobrze do 1050Ti można dać 9900k i fps będzie tyle samo co na ryzenie 1600. No i to nie znaczy że procki są równe wydajnościowo, nigdzie tego nie napisałem, a że różnic przy karcie X, nie widać, a jak nie widać to po co przepłącać...

Tak btw, nawet przy dobrej karcie (2080Ti) w niektórych grach jest równo:

eJvqad6.png

I jeśli przy 2080Ti te różnice są tak małe, to jasnym jest że dla większości ludzi nie będzie to tak odczuwalne:

Uxi8Aud.png

Edytowane przez Viking899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...