Skocz do zawartości
kochan4

pytanie o rx 5600xt

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Blind-Wizard napisał:

co to za fox komputer? ryzyko duże tam kupując?

@up

boost rdzenia do 1750 a do 1530 to mega różnica, pamięci to se samemu mozna ocnąć, przy rdzeniu często jest lipa

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie zamierzam wydawać więcej jak 1250 (miało być 1200), i tak dokładka 400-450 (po sprzedaniu jak się uda gtx1660) dla kilkunastu fps to dla mnie spory wydatek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnica między tymi kartami jest spora, nawet jakbyś miał 1660 super to 5600xt jest sporo lepszy. To przecież ponad wydajność 1080 GTX.

Ale w sumie jak lubisz bawić się krzywą, uv i nie jesteś tak wyczulony na szum to ten gigabyte 5600xt windforce w promce lepiej szybko brać bo się skończy. Powinien styknąć. Daj znać jak chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciekaw jestem jak ten giguś się kręci bez zmiany biosu, może te 1730-50 idzie spokojnie ustawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Problem z Windforce'ami jest taki że baardzo ciężko znaleźć jakiekolwiek ich testy, niezależnie w jakim kraju.

Co do rdzenia to chyba mniej bym się nim martwił niż taktowaniem pamięci. Boost jak widzę to 1620, a w innych 1750, to pewnie też 3-4 klatki.

Z drugiej strony ta 1250, a za 100zł więcej już są dużo ciekawsze 5600xt i z lepszym chłodzeniem i taktowaniami. Czy warto oszczędzić 100zł to już nie powiem. 

Edytowane przez Viking899

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten windforce to pewnie najgorszy model ze wszystkich jak w przypadku rtx 2060 od gigabyte WF 2x z dwoma heatpipe więc może być gorzej niż myślisz bo karta będzie już na stocku zbijać zegary przez wysokie temp :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

od tego jest uv, żeby zbijać temperatury, mój obecny gtx to standardowo helikopter i tempy przy obecnych temperaturach na zewnątrz pewnie koło 80 by były - a tak mam OC zrobione, tempy 66 nie przekraczają i wentylatory poniżej 70 są ledwo słyszalne (a mam taniego palita dual)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rtx 2060 od gigabyte z tym chłodzeniem nawet uv nie pomagał za bardzo :E wsumie najwyżej oddasz ;) pobór 5600 jest mniejszy od stocka 2060 więc może nie będzie wcale tak źle 😜 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Windforce to jeden z gorszych modeli:

Tutaj porównanie przed i po aktualizacji BIOSu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@up

dzięki, jednak dozbieram do szafirka pulsowego, widzę, że nawet po OC ten gigus ostro dostaje od stockowego szafira

(o kulturze pracy nie wspomnę ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jeszcze mam jedno pytanie, teraz zauważyłem, że można za 1339 wyrwać rx-a 5600xt gigabyte gaming OC, czy w tej cenie warto go brać? czy jednak dołożyć do szafira puls?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gaming OC to fajne chłodzenie, jedne z najlepszych przykładowo na 2070 super tym bardziej nie ma nic wspólnego z windforce tym z dwoma wentylatorami ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi