Skocz do zawartości
Bulbon

Monitor 1440p do 1000-1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym kupić sobie duży monitor, przede wszystkim do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi ale też do gierek. Gram raczej w cRPGi i SinglePlayer, ale doświadczyłem już płynności 120Hz - zmieniłem matrycę w lapku i jest kolosalna różnica w płynności nawet na samym pulpicie i jeśli jest taka możliwość to chciałbym taki monitor.

Nie mogę znaleźć nigdzie monitorów 1440p i 120/144Hz. Najbliższe temu co mnie interesuje co znalazłem to ten Philips https://allegro.pl/oferta/monitor-philips-275e1s-qhd-ips-4ms-vga-hdmi-dp-8637409587

ale on ma 75Hz. Czy jest szansa w takim budżecie na coś z wyższą częstotliwością odświeżania przy zachowanu 1440p?

Monitor musi być niezakrzywiony, posiadać DisplayPort, HDMI oraz montaż VESA 100x100 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkom teraz ma promocje na monitory, jest tam Samsung va 27" 144h ale zakrzywiony lekko za 1150zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakrzywiony nie wchodzi w grę, przecież pisałem. Praca na dokumencie na takim monitorze dla mnie to masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bulbon napisał:

Nie mogę znaleźć nigdzie monitorów 1440p i 120/144Hz. Najbliższe temu co mnie interesuje co znalazłem to ten Philips https://allegro.pl/oferta/monitor-philips-275e1s-qhd-ips-4ms-vga-hdmi-dp-8637409587

Przecież monitorów 27" 1440p 144Hz jest od groma :hmm:

edit: A ok. W tym budżecie...To chyba tylko używka.

Edytowane przez 5hogun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na czasie to możesz poczekać na kolejną promocje w sklepie Acera, co jakiś czas da się kupić Acera Nitro VG270UP za 1200 zł. Nic wyraźnie lepszego w tej cenie nie ma. 

Edytowane przez stark2991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie chciał 1440p to nie byłoby problemu bo monitorów FHD jest mnóstwo w tym budżecie. Nie wiem tylko czy koniecznie nastawać na 120/144Hz. Kusi mnie ten Philips 75Hz ale w laptopie mam te 120Hz i różnica jest spora. Chyba muszę skoczyć do jakiegoś Xkomu i może na żywo porównam sobie monitory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję podpowiedzi przed samym kupnem:

Czy iść w stronę Acera Nitro XV272 - 27" IPS, 1440p 144hz

czy ok 250zł taniej

AOC Q27G2U - 27" VA 1440p 144hz

 

Głównie wszystko się rozbija między IPS vs VA - warto dopłacić do IPSa?

@Edit

Do zamknięcia wybrałem IPS

 

Edytowane przez Bulbon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...