Skocz do zawartości
waldorff

Długie uruchamianie się programów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem teraz konkretnie kiedy się to stało, czy po aktualizacji oprogramowania chipsetu czy aktualizacji Win, ale np. Winamp albo Steam uruchamiają się o wieeeele dłużej niż poprzednio. Np. Winamp uruchamiał się ok 3 sekund, teraz około 25 sekund. I sprawa nie dotyczy się wszystkich programów, bo np Chrome działa normalnie. Wie ktoś może jak to naprawić bez ponownej instalki? Win 10 wersja 2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Link.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wszystko włącznie z sfc /scannow i ciągle to samo. Winamp otwiera się około pół minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli robiłeś wszystko z linku, który podałem, to możesz jeszcze przeinstalować programy, które wolno startują, a gdyby nie pomogło, to spróbuj tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Waldorff. A mnie przy odmulaniu komputera bardzo pomaga program Wise Care 365 (free)  https://www.wisecleaner.com/wise-care-365.html .

Jadę po kolei wszystkie dostępne opcje z pierwszych 3 paneli (górnego menu) (bo niektóre są dostępne tylko w wersji pro), a na koniec robię defragmentację partycji systemowej.

Nie napisałeś o tym, ale zakładam że system masz na HDD a nie SSD, bo wydaje mi się, że SSD raczej nie należy defragmentować, albo robić to bardzo rzadko.

W trzecim panelu WC365 [System tuneup], druga pozycja od góry (lewe menu) – [Defragmentacja dysku]

W prawym dolnym rogu jest przycisk [Analizuj] – nie klikaj go, tylko strzałkę po prawej i z listy wybierz [Pełna optymalizacja] – robię ją tylko dla partycji systemowej, bo dla innych to raczej niekonieczne, a zabiera sporo więcej czasu. Inne partycję wystarczy defragmentować.

U mnie to przyspiesza start kompa w odczuwalnym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...