Skocz do zawartości
gsobanski4

IMPEDANCE USE 4-16 Ohm, 130W ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z podłączeniem kolumn, w ogóle się na tym nie znam, na tabliczce amplitunera jest napisane: „IMPEDANCE USE 4-16 Ohm, 130 W”, dwa kanały na kolumny „A” i „B”, łącznie 4 złącza. Znalazłem schemat według którego rozumiem że mogę podłączyć dwa głośniki po 65 W do 8 Ohm do jednego kanału A lub B, lub cztery po 30 W do 4 Ohm. Dobrze rozumiem, bardzo proszę o pomoc.

beznazwy-1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ! Dzięki ! To rozejrzę się za 4 po 30 W, a tak z ciekawości, co w przypadku gdyby miały 20 W lub 40 W ? Muszą być sumą mocy podanej na wieży, czyli 130 W ? Co jeśli suma będzie większa lub mniejsza, lub będą różnej mocy np: dwa jeden 40 W, a drugi 90 W, a suma Ohm wyniesie 12 Ohm czyli mniej albo więcej 20 Ohm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie ze sprzętem z Niemiec i widziałem że aktualnie mają kolumny: 2x60 W-4 Ohm, 2x80W-8 Ohm, 2x60 W-6 Ohm, 2x70 W-8 Ohm, 2x70 W-6 Ohm, 2x100 W-8 Ohm. Proszę o poradę które by się najlepiej sprawdziły i pasowały do amplitunera o którym pisałem: SONY STR-GX211-130 W, IMPEDANCE USE 4-16 Ohm. Które byłyby odpowiednie, najlepiej 2 opcje bo towar dość szybko znika, jeśli to coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK! Dzięki to biorę:  2 x 60W- 6 Ohm, też SONY to będą pasować marką, a tak z ciekawości, nie wiem czy dobrze myślę, te 130W amplitunera SONY STR-GX211 jest podana na obciążeniu 4Ω, na 8Ω będzie o połowę mniejsza czyli 65W i analogicznie 16Ω  ponad 30W. Czyli idąc tym tokiem myślenia 2 x 60W- 6 Ohm, to będzie około 80W przy 4Ω, a 40W przy 8Ω ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...