Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Intel od dawna pracuje nad własnym DLSS i są zdjęcia porównawcze jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowszy wynik w geekbench, flagowiec intela osiąga 34816 punktów, czyli konkuruje z gtx1650. Ostateczna wydajność może być wyższa ze względu na 6nm i możliwe wyższe taktowania.

Edytowane przez aka_rock
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, gdzie podziały się te wieszcze co widziały już twór Intela na równi z RTX'em 3070. ?

Jeszcze sporo lat minie zanim Intel w ogóle będzie mógł nieśmiało fiknąć AMD, a co dopiero NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, DisconnecT napisał:

Heh, gdzie podziały się te wieszcze co widziały już twór Intela na równi z RTX'em 3070. ?

Jeszcze sporo lat minie zanim Intel w ogóle będzie mógł nieśmiało fiknąć AMD, a co dopiero NV.

Wydajność 1650/1660 + odpowiednik DLSS + cena taka, ile powinien kosztować 1660S (1000zł) i karcioszka będzie się sprzedawać jak świeże bułeczki. :glodny:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pioneer83 napisał:

Wydajność ...  1660 + odpowiednik DLSS

 

Taa wydajność +/- GTX1070 sprzed pięciu lat. Nie za słabe toto już na obecne czasy? Wiem że dodadzą jakieś bajery typu DLSS no ale jednak... I pytanie czy to jest najmocniejszy układ jaki wypuścili, czy najmocniejszy dla jakiegoś segmentu np: dla laptopów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna generacja kart intela ma wyjść w miarę szybko, więc nadganiać mogą dość szybko, a co do obecnej co wyjdzie, to wciąż na razie na 100% nie wiemy, czy będzie jak w geekbench (oprócz tego, że takty będą wyższe, to możliwe, że intel jeszcze sterów nie zoptymalizował w pełni i może z tym benchem się nie lubi ), czy tak jak w przeciekach, że podobnie do rtx3070 czy jakoś tak.

Najbardziej istotna kwestia według mnie to obecnie ceny i dostępność, no i w sumie też sterowniki, czy na początku nie będzie bolączek sprzętowych, problemów z obsługą gier/progsów.

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, blubaju napisał:

Taa wydajność +/- GTX1070 sprzed pięciu lat. Nie za słabe toto już na obecne czasy? Wiem że dodadzą jakieś bajery typu DLSS no ale jednak... I pytanie czy to jest najmocniejszy układ jaki wypuścili, czy najmocniejszy dla jakiegoś segmentu np: dla laptopów?

+ cena taka, jak powinna być za 1660S - około "tałzena". To  źle? To pierwsza seria kart graficznych Intela od lat, na rynku najsłabsze padło (mowa o nowych kartach, nie używkach) potrafi kosztować 2 tysie i więcej (GTX 1650) - gdyby taka karta Intela była dostępna od ręki, w cenie którą podałem i była o wydajności takiego 1660S i miała odpowiednik DLSS to by się sprzedawała jak świeże bułeczki. Nvidia serię 3050/Ti wydała tylko w lapkach, 3060 ma naładowane pamięci w uj i jest łakomym kąskiem dla kopaczy, Radeon to Radeon - sterowniki są jakie są, a karty nie są dostępne dla wszystkich. Myślę, że taka karta Intela do FHD i 1440P byłaby całkiem niezłym wyborem.:wiggle:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sterowników intela są dobre wieści. Do zespołu zajmującego się tym dołączyli znani developerzy: Andre Bremer, Michael Heilemann, Steve Bell, Ritche Corpus. Przykładowo Corpus był 15 lat w AMD szefem działu oprogramowania do gier i profesjonalnego oprogramowania. Więc są to dość znaczące przejęcia pracowników. źródło: https://ithardware.pl/aktualnosci/byli_pracownicy_amd_i_ea_pomoga_wprowadzic_intel_arc_intel_zatrudnia_glosne_nazwiska_w_branzy_gier-17847.html

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, aka_rock napisał:

Odnośnie sterowników intela są dobre wieści. Do zespołu zajmującego się tym dołączyli znani developerzy: Andre Bremer, Michael Heilemann, Steve Bell, Ritche Corpus. Przykładowo Corpus był 15 lat w AMD szefem działu oprogramowania do gier i profesjonalnego oprogramowania. Więc są to dość znaczące przejęcia pracowników. źródło: https://ithardware.pl/aktualnosci/byli_pracownicy_amd_i_ea_pomoga_wprowadzic_intel_arc_intel_zatrudnia_glosne_nazwiska_w_branzy_gier-17847.html

Ale bzdury, jakos przez ost kilka lat AMD nie blyszczalo ze sterami wiec to chyba nie najlepsza reklama :lol2: Nie twierdze, ze bedzie zle ale twoje tezy  o kant tylka mozna rozbic.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa wymienionych nie jest z AMD. Po drugie na grafikach AMD praktycznie wszystko w miarę działa (szczególnie jeśli potrafi się ogarnąć ), z wyjątkami, gdzie są problemy w bardzo niewielkiej ilości tytułów. Na intelu słyszałem o dużo większych problemach, choć nie jestem w temacie. Więc imo lepiej, że zespół wspomogą doświadczeni, a nie nonamy. Wiadomo, że lepiej jakby podkupili pracowników od nvidii, ale tam wyraźnie płacą zbyt dobrze, a intel nie zamierza aż tyle inwestować :lol2: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ten najsłabszy model - skoro szyna pamięci 96-bit, to jest potencjał na kartę low profile z 6GB VRAM (małego RTX3060 w postaci A2000 pomijam - cena zabija :/ ). Kostki GDDR6, więc przepustowości raczej nie zabraknie. Zostaje 'tylko' kwestia wydajności, sterowników i ceny... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...