Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MaxForces napisał:

Popatrz chociaz tutaj na forum jak sytuacja wyglada i znajdziesz logike. Kto karte zmienia wlasnie jak tutaj przebywajacy na forum 

Akurat obserwowanie zachowań tutaj na forum jest najgorszym wyznacznikiem. Bo tutaj sami entuzjaści. I panuje głupie przekonanie że "sprzedałem starą platformę i mam nową, szukam do niej odpowiedniej dedykowanej GPU" Ale co, ten kto kupił np: od ciebie starą platformę to nagle znika i jej nie używa? Tylko  ciekawe skąd  u mnie na serwisie regularnie się pojawiają osoby z platformami na Intelach 4,6,7 gen, ale nie zamiarem jej zmiany na nowszą. Tylko że komp nagle nie działa, bo po diagnozie się okazało się że  karta graficzna dokonała żywotu i klient chce pod ten zestaw dobrać nową. A w tym przypadku już nowe aRC odpadają.  Nie patrz na wszystko przez pryzmat tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ocho napisał:

Kiedy ma być premiera?

A770 - 12 październik.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, blubaju napisał:

Akurat obserwowanie zachowań tutaj na forum jest najgorszym wyznacznikiem. Bo tutaj sami entuzjaści. I panuje głupie przekonanie że "sprzedałem starą platformę i mam nową, szukam do niej odpowiedniej dedykowanej GPU" Ale co, ten kto kupił np: od ciebie starą platformę to nagle znika i jej nie używa? Tylko  ciekawe skąd  u mnie na serwisie regularnie się pojawiają osoby z platformami na Intelach 4,6,7 gen, ale nie zamiarem jej zmiany na nowszą. Tylko że komp nagle nie działa, bo po diagnozie się okazało się że  karta graficzna dokonała żywotu i klient chce pod ten zestaw dobrać nową. A w tym przypadku już nowe aRC odpadają.  Nie patrz na wszystko przez pryzmat tego forum.

to wlasnie masz te 5% niedobitkow. Dla tek malego grona szkoda sobie dupy zawracac bo nie ma to sensu.

Akurat foruma to wlasnie wiekszosc co zmienia podzespoly, reszta siedzi do smierci platformy,nie robi nic z platforma chyba ze jak sie zepsuje jak wyzej.

Intel dobrze zrobil nie cackajac sie ze starymi platformami

2 godziny temu, Bliss napisał:

Ładne te karty. Możliwe, że sobie kupie żeby sprawdzić i potestować (a770).

Wersja limited tylko 20$ więcej. Warto dorzucić.

 

Wygląda na to, że ceny będą następujące (kwota karty w $ * 6zł z podatkiem):

A770 limited 2100zł

A770- 1970zł

A750 - 1730zł

Trochę naciągnęli fakty przy tej większej opłacalności (50% względem rtx 3060) - opierają się o uśrednioną zawyżoną cene rtxa na poziomie 418$, a tak naprawdę są do kupienia w cenie a770.

Na podstawie ich wyliczeń obstawiam, że A770 będzie średnio z 10% szybszy od 3060.

 

Naciagneli ale nie jestes wstanie kupic nowego RTX 3060 w cenie 329 a najtanszy to 362 na dzisiaj($33 roznicy) a nie 418 jak sobie gadaja

Edytowane przez MaxForces
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MaxForces napisał:

Naciagneli ale nie jestes wstanie kupic nowego RTX 3060 w cenie 329 a najtanszy to 362 na dzisiaj($33 roznicy) a nie 418 jak sobie gadaja

Opieranie się o ofertę jednego sklepu nie jest do końca obiektywne. 3060 ma chyba identyczne mrsp.  W sklepach jest nieco drożej,  ale to już inna kwestia. 

W tym budżecie jest 6600 xt

https://www.newegg.com/asrock-radeon-rx-6600-xt-rx6600xt-cld-8g/p/N82E16814930063

 

Bardziej opłacalny będzie a750,  który będzie tylko minimalnie wolniejszy a dość wyraźnie tańszy. 

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opieram sie o oferte jednego sklepu tylko Rtx 3060 taniej nigdzie niekupisz co innego 6600xt ja sam kupilem za 300 a do wyrwania jest i taniej . 6650 wyrwiesz za 320 obecnie 

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Lipton zaczął chwalić A380,to rzeczywiście koniec świata :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły start dla Intela. Spodziewałem się czegoś gorszego, a jest... dobrze. Ciekawe jakie będzie miał problemy wieku dziecięcego i jak wpłynie to na ceny w przyszłości, bo dziś to wiadomo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten A380 nadal miał i ma problemy wieku dziecięcego jak koniecznie włączony ReBAR,bo bez tego wydajność leci na pysk czy nierówna wydajność w grach.

Jeśli chodzi o A770,jak zobaczę,że A770 będzie szedł łeb w łeb z RTX 3060 bądź nawet pokonywać,to naprawdę będzie cud jak na możliwości gostka Hindusa i jego ekipę :D Z A750 to wiadomo,będzie trochę gorszy od A770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o potworku A310 będzie szedł łeb w łeb z GTX1630. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A310 to nawet nie zasługuje na wspomnienie tak jak też GTX 1630 8:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, qrek1 napisał:

No tak, bo ci co kupili od tych co sprzedali to nie bedą ich używać. Kupili i zniknęli to co kupili. fuck logick. A oni właśnie potrzebują GPU z dolnego segmentu, a intel oferując najgorsze GPU dodatkowo obcina ich wydajność na starszych platformach, u ludzi mniej majętnych. No genialne zagranie.

To nie jest celowe zachowanie tylko wynik spapranej architektury w przyszłości ma się to zmienić.

Jak ktoś myśli, że Intel to będzie dobry wujek to się mocno pomyli. Także ludki będą służyć jako beta testerzy sprzętu i softu, a jak się wzmocnią to wraz z tym cena.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba nie myśli że Intel będzie dobrym wujkiem, ale sporo czasu im zajmie zanim się zbliżą choćby do AMD nie wspominając już o nV. Ze 3-4 generacje aRC miną zanim nawiążą równą walkę wydajnościową  z nV i AMD. Jeśli w ogóle, bo przecież konkurenci nie będą stali w miejscu.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się okaże.  Teoretycznie następna generacja Intela Battlemage ma być już o wiele szybsza.  Może być w sprzedaży już za rok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sideband napisał:

To nie jest celowe zachowanie tylko wynik spapranej architektury w przyszłości ma się to zmienić.

Jak ktoś myśli, że Intel to będzie dobry wujek to się mocno pomyli. Także ludki będą służyć jako beta testerzy sprzętu i softu, a jak się wzmocnią to wraz z tym cena.

Jestes tego pewien,bo ja renki za to stwierdzenie nie dal bym sobie obciac. Kompatybilnosc wsteczna kosztuje a jak ktos robi kalkulacje na starcie to z czystego rachunku nie bieze platform z gen8 pod uwage a to co jest teraz i co bedzie. Ze starego zrobic patch nie jest trudno ale zysk jest znikomy (nv seriz 2i3) a co innego zaprojektowac od poczatku pod obecny standart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel już przy pierwszych wywiadach z Jezusem mówił, że skupiają się na najnowszych i najbardziej popularnych tytułach, a potem stopniowo będą poszerzać wsparcie gier. Ja z chęcią obejrzę testy więc czekam z niecierpliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są rzeczy które poświęcili żeby wejść z czymkolwiek i nic się tu nie zmieni.

Zobaczymy czy w ogóle przetrwają na rynku a nie czy się wezmą za jakieś starocia (równie dobrze mogą się wycofać po battlemage tak jak w plotkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdy nie był na rynku czegokolwiek dobrym wujkiem, a mimo wszytko to działa i z czasem czasem ceny są dobre. Jak na razie nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta A770 LE ma mieć 16GB 17,5Gbps a normalna A770 będzie mieć 8GB 16Gbps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robbin1 napisał:

Tylko ta A770 LE ma mieć 16GB 17,5Gbps a normalna A770 będzie mieć 8GB 16Gbps?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LE ma też HDMI 2.1 a w customowych będzie to opcjonalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Spl97 napisał:

Ten A380 nadal miał i ma problemy wieku dziecięcego jak koniecznie włączony ReBAR,bo bez tego wydajność leci na pysk czy nierówna wydajność w grach.

ReBAR na platformach Intela jest obsługiwany od  gen 10th? Bo na AMD to  chyba dopiero ZEN3 na płytach 5xx dostał to wsparcie. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, blubaju napisał:

ReBAR na platformach Intela jest obsługiwany od  gen 10th? Bo na AMD to  chyba dopiero ZEN3 na płytach 5xx dostał to wsparcie. ?

Nie prawda mam B450 i Zen2 też mam wsparcie dla ReBAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...