Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwnie długa ta karta, o kilka cm za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to wkrótce rozpocznie się konkurs (9:00 PT )- do wygrania 300 kart intela (100 kart za ~700$ i 200 kart za ~550$ ) i chyba też kilka tysięcy innych nagród. Szkopuł taki, że nie jest dla mieszkańców Polski, ale dla USA, Australii, Kanady, Chin, Rosji, Korei Poł., Indii, Tajwanu, UK, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Danii i Francji (lista jest w regulaminie i są też tam informacje o wykluczonych regionach z niektórych krajów ). 

https://xehpg.intel.com/ -strona konkursu, tak w skrócie to polega na rejestracji i jak najszybzym odpowiedzeniu na 10 pytań.

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wujka w USA to może wezmę udział w konkursie. Jak wygram to mi wyślą do wujka, a póżniej do mnie. Szkopuł w tym , że mam pecha i nigdy nic nie wygrałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim to wyjdzie to 5nm karty od Nvidia będą za rogiem i ten DG2 512EU wyląduje w okolicach wydajności RTX 4050Ti. 

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyżak taki ma rozstaw podejrzewam, że GPU posiada czapę. Ale to może złudzenie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie długa ta karta jak na dwuwentylatorówkę, chyba że tak na zdjęciach wygląda. ?

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcieli popełnić błędu nvidii ze skracaniem pcb to robili długa żeby lepiej ciepło rozproszyć :biggrinsanta:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2022 o 22:23, Smogsmok napisał:

Zanim to wyjdzie to 5nm karty od Nvidia będą za rogiem i ten DG2 512EU wyląduje w okolicach wydajności RTX 4050Ti. 

Chodzi o opłacalność. Rzecz w tym, żeby wydajność RTX 3070 Ti zleciała z ceny. Jeśli jakimś sposobem uda im się tę kartę sprzedawać za 300 euro to będzie postęp. Bo za 600 euro postępu nie będzie. Jak tak dalej pójdzie to w 2025 albo gry będą zbyt wymagające na komputery przeciętnego gracza albo rozwój gier zwolni.

W najnowszym Steam Hardware Survey na styczeń 2022, prym wiodą GTX 1060, GTX 1650 oraz GTX 1050 Ti. Ogólnie słabo to wszystko idzie w górę, przez zbyt wysokie ceny. Można się śmiać z mojego 1060 ale ja nie jestem poniżej średniej. Może za rok najpopularniejszą kartą będzie RTX 2060 ewentualnie. Jeśli ceny wafli krzemowych będą nadal iść w górę, to ja sytuację cienko widzę. Chyba steaming stanie się popularny, a pecety zostaną dla majętnych entuzjastów kupujących nowe wynalazki. Nvidia, Intel i AMD będą zarabiać sprzedając hardware do serwerów i superkomputerów.

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli streaming przejmie pałeczkę po graniu na PC, to z jednej strony będzie taniej ale z drugiej strony oddamy kontrolę firmom obsługującym serwisy streamingowe.

Ja bym wolał zostać przy własnym desktop PC ale ich opłacalność wzrasta w wątpliwy sposób. Jak ktoś w połowie 2016 kupił 6700K + 1070 + 32 GB DDR4 to może spać spokojnie i ma kompa na długie lata. W 2017 było owszem 8700K ale RAM zdrożał i karty też. Pierwsze Ryzeny do gier to tak niezbyt. Albo Intel namiesza na rynku albo kiepsko to widzę. Będziemy płacić za usługi streamingowe jak za Netflixa, taka może nas czekać przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak najbardziej wiarygodne źródło w internecie, kanał yt foliarza sprzętowego i fanboja AMD xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty o których mowa to DG1,a one nie są kompatybilne z wszystkimi płytami. Jedynie z płytami na chipsetach jak B460 czy B365.

Cytat

It should be noted that Irix Xe graphics cards will not work with all systems. There is no support for any AMD platform, and Intel support is limited only to the Coffee/Comet Lake series (9th Gen and 10th Gen). The Iris Xe models are compatible with Intel B460, B365, and H310C motherboards.

 

Taki szczegół 8:E Więc się nie sprzedadzą jak ciepłe bułeczki.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gunnir Iris Xe Index V2 z 80 jednostkami EU

intel-iris-xe-3dm.jpg

 

Model Gunnir Iris Xe Max Index V2 z 96 jednostkami EU

intel-iris-xe-max-3dm.jpg

 

 

Wyniki podobne do VEGA 7/8 po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyświetlania pulpitu jak znalazł :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...