Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Ostatnio myślałem że mnie krew jasna zaleje jak prąd był przez sekundę, przez kolejną go nie było i później znowu był. Tak skakało zasilanie ON-OFF przez +/- 10 sekund.
Już kiedyś chciałem kupić UPS'a, ale do jakiego artykułu czy wątku w internecie nie wejdę to wiem mniej niż zanim zacząłem szukać.

Ogólnie to miałoby być pod niego podłączone:

PC:

Intel Core 2 Quad Q9400 2,66GHz, OC na 3,2GHz
Płyta Gigabyte GA-P35-DS3R
Ram - 8GB DDR2 od Corsair
Grafika RX460 2GB
Zasilacz Thermaltake TR2 500W
W obudowie dodatkowe 4 wentylatory.
Do tego wiadomo mysz i klawiatura.

Monitor - Samsung S22D390

Mam jeszcze fakt faktem 2 amplitunery podłączone pod kompa, ale ich nie będę podłączał pod UPS bo wtedy mój budżet byłby zbyt mały.
 

 

Czego oczekuję od UPS'a:

cena - do 400zł
zdolny podtrzymać tego PC'ta i monitor przez min. 3-5 minuty
bezawaryjny
łatwy w obsłudze

I jeszcze pytanie: jak wygląda kwestia z wymianą akumulatora/ów?
Co ile należy to robić?

Za pomoc z góry dzięki!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2020 o 17:48, Arturro67 napisał:

zdolny podtrzymać tego PC'ta i monitor przez min. 3-5 minuty

Przy jakim zakładanym obciążeniu? Oczekujesz, że przy maksymalnym tyle pociągnie (gry, obliczenia czy co tam obciążającego robisz), czy raczej lekkim (przeglądanie neta, filmy itp.)? Dopuszczasz chwilowy spadek wydajności (system przy przejściu na pracę na baterii obniży zegary procesora)?

W dniu 13.08.2020 o 17:48, Arturro67 napisał:

I jeszcze pytanie: jak wygląda kwestia z wymianą akumulatora/ów?
Co ile należy to robić?

W tej cenie prawdopodobnie nie masz się czym przejmować, bo producenci nie dają takiej możliwości użytkownikowi. Trzeba by szukać wśród starszych i droższych modeli ewentualnie mniej renomowanych producentów.

Jak czas podtrzymania zacznie spadać lub ups zgłosi problem z baterią. Nieśmiało stwierdzę, że z 5 lat akumulator powinien pociągnąć ale opieram to na doświadczeniach z rzadkimi zanikami napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy PowerWalker Line-Interactive 800VA (VI 800 SW FR) będzie dobrym wyborem by podtrzymać R5 3600, B550 Aorus Pro, 16GB RAM (3600Mhz), RX460, GX-750 Seasonic?

Jedyne wady jakie spotkałem w opiniach to:

- wydaje zapach na początku użytkowania, ustaje po jakimś czasie
- nie można go wyłączyć, działa w trybie standby i pobiera wtedy prąd (ok. 13W) + wyświetlacz razi nocą po oczach.

Głównie chodzi mi o to ostatnie - czy nie mogę po prostu... UPS wyciągnąć na noc z prądu? Czy szkodzę wtedy akumulatorom?
Jaka jest +/- żywotność takowych akumulatorów w tego typu urządzeniu?

Czy w tej cenie dostanę coś lepszego?

UPS będzie podłączony do listwy przeciwprzepięciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up!
Jak wyżej, jaki możliwie najtańszy UPS, z wymiennym akumulatorem, dobrą kulturą pracy (możliwie jak najcichszy i najchłodniejszy), czysta sinusoida.

Poza tym PowerWalker Line-Interactive 800VA znalazłem jeszcze ARMAC OFFICE 850E PSW, ale nie mam pojęcia który byłby lepszy. ARMAC sporo tańszy.

Ogólnie znaleźć jakieś info o UPS w internecie graniczy z cudem... nikt tego nie używa? Tylko w moich rejonach występują nagłe, chwilowe zaniki prądu? :)

Edytowane przez TwisteddJoker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak: jakiś czas temu (parę lat temu ... czas szybko leci) chciałem kupić najtańszy UPS ... i skończyło się na zakupie najtańszego dobrego UPS ( czysty sinus, wymienny łatwo akku, gniazda tradycyjne, by nie było problemu z podłączeniem HDD archiwizacyjnych z zasilaczem ) w postaci CyberPower CP900EPFCLCD za ponad 700zł (swoją drogą wyświetlacz można wyłączyć - włącza się np. tylko podczas awarii lub na żądanie ).

Jednak ktoś mnie parę miesięcy temu zadziwił znajdując nieco tańszy UPS spełniający te wymagania (ale raczej i tak ponad 400zł).

ps. UPS kupiłem, bo właśnie były przerwy zasilania np. na 30 sekund, bo 2 kilometry dalej jakieś remonty sieci robili itp. - także jak ktoś nie ma przerw zasilania, to pewnie kiedyś zacznie mieć ;) Kupno UPS = kupno spokoju kiedy prąd znowu wyłączą.

3 godziny temu, TwisteddJoker napisał:

 ARMAC OFFICE 850E PSW,

Odradzam - podczas podtrzymania będzie dawał przebieg "kwadratowy" (prostokąt wg. producentów UPS, to "symulowana sinusoida", także radzę tylko "pure sinewave")

Ten co znalazłeś PowerWalker Line-Interactive 800VA jest ciekawy - kosztuje niewiele ponad 400zł a ma czysty sinus (zadziwiające). Pytanie jak z wymianą akumulatora (czy trzeba rozkręcać UPS na czynniki pierwsze - odradzam, czy jednak zdejmuje się tylko jakąś klapkę i wymienia akku - polecam)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2020 o 17:48, TwisteddJoker napisał:

 jeszcze pytanie: jak wygląda kwestia z wymianą akumulatora/ów?

Co ile należy to robić?

Tak co parę lat trzeba wymieniać kiedy się zużyją - jak w samochodzie. W dobrych UPS zdejmujesz jedną klapkę (czasem przykręconą śrubką), odłączasz kabelki od aku, wkładasz nowe aku i podłączasz ... jak w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Tak co parę lat trzeba wymieniać kiedy się zużyją - jak w samochodzie. W dobrych UPS zdejmujesz jedną klapkę (czasem przykręconą śrubką), odłączasz kabelki od aku, wkładasz nowe aku i podłączasz ... jak w samochodzie.

 

21 minut temu, Kyle_PL napisał:

(...)

Ten co znalazłeś PowerWalker Line-Interactive 800VA jest ciekawy - kosztuje niewiele ponad 400zł a ma czysty sinus (zadziwiające). Pytanie jak z wymianą akumulatora (czy trzeba rozkręcać UPS na czynniki pierwsze - odradzam, czy jednak zdejmuje się tylko jakąś klapkę i wymienia akku - polecam)

Właśnie jedyne wady z jakimi się spotkałem (w opiniach) to dwie opinie, w któych jedna osoba narzekała że UPS się grzeje i świeci po nocach, nie da się go wyłączyć, jedynie przełączyć w stan czuwania, a druga że po kupnie kilka godzin/dni wydawał nieprzyjemny zapach.

Dla mnie sam fakt czystego sinusa + wymiennej baterii za 400+zł jest bardzo kuszący.
Nawet jeśli wymiana baterii będzie się wiązała z rozkręcaniem UPS'a, lepszy rydz niż nic :)
A nie chcę kupować używanego ,,flagowca" i wymieniać aku, albo inwestować 700zł wzwyż.

Edytowane przez TwisteddJoker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem Twojej opinii. Napisz jak się nim pobawisz na spokojnie tak parę dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kyle_PL napisał:

Ciekaw jestem Twojej opinii. Napisz jak się nim pobawisz na spokojnie tak parę dni.

Sam jestem ciekaw :)
Mam nadzieję że nie spali mi całego domu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, miałem się podzielić opinią o tym UPS po "kilku dniach".

Jak na złość akurat wtedy przerw w dostawach prądu nie było. Minęło kilka miesięcy. Powoli będzie rok.

W domu mam już dwa te UPS'y (więc już można się domyślić że jestem zadowolony).

Tyłek uratowały mi w sumie z... 12 razy gdy zaczął prąd "szarpać", albo gdy nastąpiła całkowita przerwa w jego dostawie.
Przez kilka dni po uruchomieniu nowego UPS'a czuć nieprzyjemną woń. W pierwszym zapach ustał po bodajże 3 dniach, w drugim po około tygodniu.

Nie nagrzewa się zbytnio. Żywotność baterii nadal full.

Więc tak. Od siebie mogę tylko i wyłącznie polecić.
Podrożały trochę (pierwszego kupiłem za 409zł, drugiego już za 449zł).
Ale co teraz nie drożeje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go mam pod sprzętem RTV i swego czasu nawet polecałem tu o zgrozo ten model i 1000VA który trzymam pod PC - nieświadomy ich wad.

Obojętnie jaki aku tam wsadzisz to i tak ci zdechnie w ciągu 2-2,5 roku max, bo nie ma skubany automatycznego rozładowywania jak to w większości mają np UPSy od APC - wiadomo cena znacznie wyższa ale i tak sie z czasem zwróci....

W to co ci wyświetla program o stanie akumulatora to nie wierz, bo to dosłownie bujdy na resorach, mi raz zdechł aku przy 97% , raz przy 99%...

800VA grzeje się i na dodatek ma obudowę bez żadnych nacięć na dostęp powietrza z zewnątrz przez co akumulator jeszcze szybciej umiera (zbyt wysokie temperatury) - w modelu 1000VA są już nacięcia i tu sytuacja jest trochę lepsza.

Oczywiście w.w informacji nie znajdziesz na stronie producenta, w manualu itp - ja się o tym przekonałem jak zdechły mi akumulatory SSB po +-2 latach, fabryczne tak samo umarły w podobnym czasie a siedziały w środku Yuasy więc napisałem do autoryzowanego partnera PowerWalkera który zajmuje się naprawami ich UPS i dostałem poniższe odpowiedzi.

https://ibb.co/yNd51wX

https://ibb.co/cJZtCfN

https://ibb.co/WBqdcCW

PS: A co do poboru z gniazdka podczas idle to model 1000VA pobiera okolice 50W, 800VA nie sprawdzałem ale pewnie koło 30W+-.

Edytowane przez orange99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2021 o 15:24, orange99 napisał:

Też go mam pod sprzętem RTV i swego czasu nawet polecałem tu o zgrozo ten model i 1000VA który trzymam pod PC - nieświadomy ich wad.

Obojętnie jaki aku tam wsadzisz to i tak ci zdechnie w ciągu 2-2,5 roku max, bo nie ma skubany automatycznego rozładowywania jak to w większości mają np UPSy od APC - wiadomo cena znacznie wyższa ale i tak sie z czasem zwróci....

W to co ci wyświetla program o stanie akumulatora to nie wierz, bo to dosłownie bujdy na resorach, mi raz zdechł aku przy 97% , raz przy 99%...

800VA grzeje się i na dodatek ma obudowę bez żadnych nacięć na dostęp powietrza z zewnątrz przez co akumulator jeszcze szybciej umiera (zbyt wysokie temperatury) - w modelu 1000VA są już nacięcia i tu sytuacja jest trochę lepsza.

Oczywiście w.w informacji nie znajdziesz na stronie producenta, w manualu itp - ja się o tym przekonałem jak zdechły mi akumulatory SSB po +-2 latach, fabryczne tak samo umarły w podobnym czasie a siedziały w środku Yuasy więc napisałem do autoryzowanego partnera PowerWalkera który zajmuje się naprawami ich UPS i dostałem poniższe odpowiedzi.

https://ibb.co/yNd51wX

https://ibb.co/cJZtCfN

https://ibb.co/WBqdcCW

PS: A co do poboru z gniazdka podczas idle to model 1000VA pobiera okolice 50W, 800VA nie sprawdzałem ale pewnie koło 30W+-.

Nie wiem jaką wersję 800VA miałeś (jest ich kilka), ale moje mają nacięcia na obudowie i naprawdę się nie grzeją.

Moje są te, w tym sklepie kupowane (tylko za niższą cenę)
https://proline.pl/zasilacz-ups-powerwalker-line-interactive-800va-2x-pl-230v-sinus-rj11-45-in-out-usb-lcd-p1168296

Edytowane przez TwisteddJoker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak UPSy to od APC?

Kiedyś polecaliście używane APC z Alle z opcją wymiany aku bądź już zregenerowane.

Ed.

 

Edytowane przez pierote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostatnio za 40zl uzywany 300W (taki plastik bez wielkiego trafo)bez aku ofkors i daje rady utrzymac pare min moje 1660+ 10600k + lcd/ podlaczylem do niego aku wieksze niz seria 7a :)

samo urzadzenie przy ok 300W grzeje sie dosc mocno niestety a dokladniej tranzystory na radiatorach- nie wiem czy wieksze moce UPSA byly by chlodniejsze przy takim obciazeniu ale zapewne tak :) a to w sumie wazna jednak kwestia

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...