Skocz do zawartości
achron1

Telefon za około 1800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem zainteresowany zakupem (nowego z polskiej dystrybucji) smartfona za około 1800 zł (oczywiście im mniej tym lepiej). Potrzebuje telefonu do zwykłego codziennego użytku, nie oglądam na nim filmów ani nie gram w sprawnościowe gry. Aparat musi mieć dobry ekran (Amoled), aparat fotograficzny wykonujący dobre zdjęcia i pojemną (wytrzymałą) baterie której nie trzeba codziennie ładować. Myślałem też o obsłudze sieci 5G.
Do tej pory zwróciłem uwagę na następujące modele:

XIAOMI MI NOTE 10 Lite 6/128 GB

XIAOMI MI 10 Lite 6/128 GB

Polowałem na ONEPLUS NORD ale po przeczytaniu recenzji (zdjęcia!!) odpuściłem. Myślałem też o POCO F2 PRO ale jego cena zdecydowanie poszła w górę. Z drugiej strony mamy Samsunga M21 ale on nie ma obsługi 5G i robi raczej słabe zdjęcia.

Bardzo proszę o opinie lub propozycje innych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane wyżej Xiaomi są optymalne w tym budżecie. 

Co do 5g to na razie nie ma za bardzo sensu skreślać inne telefony tylko z powodu braku tego elementu. 

Z innych propozycji wartych rozważenia masz P30 (bez pro). Największy jego plus to przede wszystkim mały rozmiar jak na dzisiejsze czasy.  No i jeszcze widzę że w X-kom w outlecie na allegro jest Reno 2 za 1799zl także też warty rozważenia.

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej Xiaomi, oprogramowanie jest tragiczne.

W każdym androidzie od 5, można było ustawić odblokowanie ekranu po połączeniu z urządzeniem Bluetooth. Super sprawa w samochodzie, w Xiaomi się nie da i koniec kropka.

Ustawić domyślną kartę dla SMS przy dual sim? Zapomnij.

Automatyczny off i on? Tak, ale tylko telefonu, aplikacje nie wstają i to mifit od Xiaomi!

Może bezproblemowe działanie z mi bandem? Hahahaha losowo raz działa raz nie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 9T albo dopłacić do mi 10/one Plus 8/one Plus 7t pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos także na p30. Nie neguje innych propozycji, z tymi nowymi xiaomi nie miałem okazji obcowania ale używam p30 od kilku tygodni i w sumie nie ma się do czego przyczepić. Rozmiar na dzisiejsze czasy wręcz niespotykany ? przeskok z p9, p10 które także używałem jest odczuwalny in plus i to zdecydowanie. 

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej xiaomi mi note 10 lite z najnowsza nakladka miumi 12 animacje jak i dzia lanianie  telefonu rewelacyjne. , cena w sklepach to 1300 zl  , allegro 1200 zl , cena jak za taki telefon rewelacja.

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co osoba to inna propozycja, ja bym wybral mi 10 lite, miui 12 fajnie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Po przeanalizowaniu wszystkich propozycji pozostały (ceny z x kom):

XIAOMI MI NOTE 10 Lite 6/128 GB za 1599 zł

XIAOMI MI 10 Lite 6/128 GB za 1799 zł

Zalety XIAOMI MI 10 Lite:

+ procesor i układ graficzny

+ lepsze wykonanie

+ waga

+ obsługa 5G

+ stabilizacja obrazu

Zalety XIAOMI MI NOTE 10 Lite:

+ bateria

+ lepszy aparat (chyba - tego nie jestem pewny)

+ cena

Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

PS

Huawei P 30 odpadł gdyż chciałbym mieć telefon który otrzyma uaktualnienia do najnowszej wersji Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P30 najprawdopodobniej dostanie aktualizację do 11. Nic nie wskazuje na to aby nie miał dostać. 

@down

Póki co i o wersję bez pro też dbają ? 

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ma się sprawa na p30, ale w przypadku p30 pro Huawei się bardzo stara. Od kiedy mam telefon dostaje comiesięczne poprawki zabezpieczeń. Android 10 i EMUI oczywiście także na pokładzie. Jest to ostatni model z usługami google i myślę, że jednak Huawei będzie jeszcze trochę o niego dbał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie p30, szczerze przesiadlem sie z p30 na p40 az tak duzej roznicy nie zauwazylem, ale moge potwierdzic slowa chlopakow u gory, Huawei stara sie bo musi dbac teraz o swoich klientow wiec mysle ze przy p30 aktualka do andka 11 bedzie bez problemu. Zdjecia kosmos, szybkie ladowanie, do tego 6.1 cala idealnie lezy w dloni. Z Xiaomi bywa roznie wydaja nowy model co 2miesiace wiec na dluzsze aktualizacje niz w Huaweiu bym nie oczekiwal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem przez dłuższy czas P 9 lite, raczej rzadko (co kilka miesięcy) trafiały się uaktualnienia bezpieczeństwa. Dlatego jestem wstrzemięźliwy jeśli chodzi o zakup tego telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałeś telefonu dla mas do abo najtańszych a p30 to zupełnie inny segment urządzenia. 

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Motorola Moto G 5G Plus, całkiem dobra oferta, chociaż bez Amoleda. Szczerze widząc, co się dzieje z oprogramowaniem i aktualizacjami u Xiaomi to nie polecam. Coś złego tam się wyrabia, że wpadki są co parę dni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie patrząc na suchą specyfikację tej Motki G 5G Plus to też wolałbym ją zamiast Xiaomi. Kwestia jak w codziennym użytkowaniu się ona spisuje i jak wypada aparat. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to rano, ciekawa informacja. Zobaczymy jak to się rozwinie. Na razie to więcej zamieszania niż wiadomych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie jesli musialby byc 5g to wolabym 1+ norda i nadal uwazam go za nieoplacalny biznes w tej cenie, moze 1+ 7T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OnePlus 7T z polskiej dystrybucji to już cena w sklepie około 2500 zł, czyli zdecydowanie ponad budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byly nie raz na promocji za 1999, czasem na jakims amazonie sie pojawia w tej cenie ~1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za info, niestety pojawia się komunikat: Tymczasowo brak towaru w magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...