Skocz do zawartości
Bakoler

Upgrade karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w swoim zestawie chciałbym wymienić kartę graficzną i chciałbym prosić o kilka porad.

Specyfikacje:

Płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D2V
Procesor: Intel I5-4460
8GB RAM'
Karta  graficzna: Geforce GTX 650 Ti
Zasilacz: Be Cool 520W Silent

 

Upatrzyłem 3 egzemplarze:

Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4G GDDR5 - 720zl
Gigabyte GeForce GTX 1650 SUPER WINDFORCE OC 2X 4GB - 800zl
MSI GeForce GTX 1650 SUPER VENTUS XS OC 4GB GDDR6 - 800zl

Czy jest to wybór adekwatny co do ceny i sprzętu obecnie posiadanego? Dodatkowo z tego co czytałem do wymiany będzie zasilacz, myślałem SilentiumPC Elementum E2 550W 80 Plus, czy to wystarczy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050ti olej, ta karta powinna max 400 zł kosztować (ja kilka lat temu nową kupowałem za 600), poza tym jest słaba (30-40% mniejsza wydajność od rx570, którego kupisz taniej)

brałbym tego 1650S od MSI, procesor masz trochę słaby, ale i tak kopa dostaniesz niezłego po przeskoku ze swojej starej karty

Edytowane przez kochan4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kochan4 napisał:

procesor masz trochę słaby

że niby miałby wydać ponad 1000zł na wymianę procesora na nowy który nawet nie będzie 2x szybszy od tego który teraz ma?

A co do karty to oczywiście 1650 super. Optymalna cenowo i wydajnościowo do tego procka. 1050ti to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

kie? napisałem, ze ma słaby procesor, a nie żeby wymieniał cokolwiek, 3200mhz + śmieszny boost i 4/4 to w wiekszości nowych gier czkawka, i tu wymiana karty owszem da, ale cep będzie nadal hamulcem  

kolega miał tego cepa + gtx1660 to w rdr2, fortnite i bf5 grał z klatkarzem jak na konsoli a karta sie nudziła

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To upewnijcie mnie tylko, że wymiana zasilacza na silentium będzie w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ten twój "bi kul" to bomba zegarowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1650 Super wcale nie jest gorszy od RX580, a znacznie chłodniejszy.
 

Godzinę temu, kochan4 napisał:

kolega miał tego cepa + gtx1660 to w rdr2, fortnite i bf5 grał z klatkarzem jak na konsoli a karta sie nudziła

W Fortnite to jeszcze daje radę. Sam miałem GTXa970 + i5 4460 to owszem, w Forcie co jakiś czas było chrupnięcie, ale poza tym to procek dawał radę utrzymać 100-120FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kochan4 napisał:

kolega miał tego cepa + gtx1660 to w rdr2 (...) grał z klatkarzem jak na konsoli

Przestań wypisywać te bzdury o swoim wyimaginowanym koledze. Już to raz pokazywałem i pokażę to drugi raz.

 

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

a co to niby  jest? 35-40 klatek, ty to uważasz za płynną grę? sam masz mózg wyimaginowany, tyle to sie ma na konsolach , jak pisałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 970, karta 20% wolniejsza od 1650 super w zamieszczonym filmie cały czas działa na 100%. Gość kupuje sobie kartę, która jest tak samo wydajna jak jego procesor, a ty wypisujesz idiotyzmy, że ma słaby procesor. Tak ma słaby procesor dlatego kupuje słabą kartę 1650 super za 800zł. Nie wprowadzaj ludzi w błąd że procesor będzie hamulcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kochan4 napisał:

@up

a co to niby  jest? 35-40 klatek, ty to uważasz za płynną grę? sam masz mózg wyimaginowany, tyle to sie ma na konsolach , jak pisałem wyżej

pana qrek1 polecam dodać do ingonorwanych, szkoda czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qrek1

człowieku, to se zerknij na filmy z innymi kartami, nie ma opcji żeby przy tym cepie do 30 nie spadało, jeszcze raz ci napiszę, że znajomy miał tą padakę 4460, nawet we wbudowanym benchu średni fps ledwo ponad 33 kl/s pokazywało, i to przy karcie gtx1660

i to cały czas piszę o singlu, na multi przy większej zadymie z graczami ten cep zdycha jak indyk na święta dziękczynienia

Edytowane przez kochan4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co ci chodzi. Masz film powyżej który dokładnie pokazuje jak ten procesor chodzi. Nie chodzi ani lepiej ani gorzej niż widać na tym filmie i wypisywanie przez ciebie kolejnych głupot niczego w tej kwestii nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ma w kompie i5 7400, która jest może o 10% szybsza od procesora autora i miał okolice 40 klatek w rdr2, po wywaleniu zbędnych aplikacji w tle i całego innego szajsu z win 10 ma stałe ( zablokowane) 60 fps.

Edytowane przez kola3492
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, kola3492 napisał:

Brat ma w kompie i5 7400, która jest może o 10% szybsza od procesora autora i miał okolice 40 klatek w rdr2, po wywaleniu zbędnych aplikacji w tle i całego innego szajsu z win 10 ma stałe ( zablokowane) 60 fps.

Chcesz mi powiedzieć, ze wyczyszczenie Windowsa dało bratu 20 fps, czyli pięćdziesięcioprocentowy wzrost wydajności? :E Nv ze swoim Ampere w stosunku do Turringow może się powstydzić :E

@Bakoler

1650 Super to dobry wybór, albo po taniości używanego Ra480/570/80 (koniecznie na sklepowej gwarancji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, qrek1 napisał:

Nie rozumiem o co ci chodzi. Masz film powyżej który dokładnie pokazuje jak ten procesor chodzi. Nie chodzi ani lepiej ani gorzej niż widać na tym filmie i wypisywanie przez ciebie kolejnych głupot niczego w tej kwestii nie zmieni.

ostatni raz ci napiszę, ten twój film można o kant d...y potłuc - masz tutaj z mocniejszą kartą film z gameplay-u, proponuje ci od 50 sekundy oglądać jak w małym miasteczku ten twój potwór haswellowy wymiata z fpsami - i to tylko jakaś bidna osada, w większym mieście czy na misjach z ostrą rozróbą ten cep wymięka w tej grze

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój filmik jest dokładnie taki sam jak mój i dokładnie to samo na nim widać, więc może byś przestał już wypisywać głupoty... Ten cep "wymięka" w tej grze dokładnie tak samo jak wymięka gtx 970, gtx 1060 i 1650super. To jest dokładny poziom tych kart graficznych w tej grze. Dlatego powtórzę byś przestał wypisywać ludziom bzdury że mają słaby procesor, jeśli planują zakupić kartę dokładnie dopasowaną do poziomu wydajności procesora.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor na obecne czasy może słaby i 4/4 wymięka w niektórych grach, ale do gtx 970 gtx 1060 1650 super powinno styknąć jeszcze. Nie robiłbym upgradu całego komputera na siłę. Zasilacz faktycznie do najlepszych nie należy, ale jeśli nie masz budżetu to ja bym olał. Jeśli zdecydujesz się na zmianę zasilacza na lepszy to osobiście polecam celować z certyfikatem 80 gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, qrek1 napisał:

Twój filmik jest dokładnie taki sam jak mój i dokładnie to samo na nim widać, więc może byś przestał już wypisywać głupoty... Ten cep "wymięka" w tej grze dokładnie tak samo jak wymięka gtx 970, gtx 1060 i 1650super. To jest dokładny poziom tych kart graficznych w tej grze. Dlatego powtórzę byś przestał wypisywać ludziom bzdury że mają słaby procesor, jeśli planują zakupić kartę dokładnie dopasowaną do poziomu wydajności procesora.

 

Popatrz na obciążenie karty graficznej w miejscach procesorowych. Nie trudno nie zauważyć, że CPU nie wyrabia, co skutkuje spadkami fps.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie @kochan4 On przecież wierzy w 120fps w 4k na nowych konsolach? w każdej grze ??

"masz trochę za słaby procesor" a się pytasz kto tak napisał, śmiech na sali. 

Polecanie 580 z 8 gb, to również głupota jest, 8gb na papierze a w rzeczywistości powyżej 4gb ta karta po prostu nie da rady. Co z tego że maluch jest w karoseri od ferrari, i tak pojedzie te 140 z górki... 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Doamdor napisał:

Nie trudno nie zauważyć, że CPU nie wyrabia,

CPU działa dokładnie tak samo na obu filmach. RX 580 jest sporo wydajniejszy w rdr2 niż gtx 970, a dodatkowo gość znacząco obniżył na drugim filmie detale, to co się dziwić, że karta się nudzi. Prosta recepta:Daj gówniane ustawienia grafiki, pokaż że karta pracuje na 50% na procku który na allegro chodzi po 200zł. Nie jestem ekspertem od rdr2, ale tam jest tyle ustawień, że można sobie do woli żonglować wykorzystaniem CPU i GPU.

ps: 4460 w grach jest na poziomie nowych procków amd 4/4, czyli najtańszego budżetowego procka do grania.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Zostawcie @kochan4 On przecież wierzy w 120fps w 4k na nowych konsolach? w każdej grze ??

 

ty jak zwykle nie potrafisz wysilić mózgownicy i czytać ze zrozumieniem - jak się nie ma takich umiejętności to przynajmniej cytuj czyjeś wypowiedzi z innych tematów, a nie przytaczasz wyrywkowo to co ci pasuje ynteligencie

@up

skoro zauważyłeś, że cpu działa na obu filmach tak samo to po co dalej brniesz i sie ośmieszasz? jak nie masz pojęcia o tym, że po zmniejszeniu ustawień graficznych całą pracę wykonuje praktycznie procesor to się nie ośmieszaj swoimi wywodami i nie rób kabaretu

pisałem, że ten procesor chodzi w tej grze często na 35-40 kl/s w wymagających lokacjach i tego nie zmienisz ani ty, ani fachura Andrzejek, po prostu jest do tej gry za cienki, no chyba, że ktoś lubi taki pokaz slajdów podczas jakiejś szybkiej akcji

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"....na ps5/xbx zapowiadają nawet do 120fps (stałe 60 w 4k to będzie standard..."

Nic dodać nic ująć. 

A swoimi słowami tylko ukazujesz swoją inteligencję...  Poziomu jej nie będę komentował, bo niżej upaść nie można. Miłego dnia. A jeszcze piszesz ze 35-40 klatek to pokaz slajdów... Wszyscy co posiadają konsole mają pokaz slajdów? Ty sam się gościu zakupujesz swoimi teoriami. 

17 minut temu, kochan4 napisał:

 

pisałem, że ten procesor chodzi w tej grze często na 35-40 kl/s w wymagających lokacjach i tego nie zmienisz ani ty, ani fachura Andrzejek, po prostu jest do tej gry za cienki, no chyba, że ktoś lubi taki pokaz slajdów podczas jakiejś szybkiej akcji

O uj Ci chodzi w tym zdaniu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

i gdzie ty widzisz w mojej wypowiedzi 120fps w każdej grze? jak pisałem, najpierw trochę się naucz czytania ze zrozumieniem albo polskiego bo najwyraźniej masz z tym problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...