Skocz do zawartości
Bakoler

Upgrade karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Już w jednym temacie beke mieli z Ciebie straszną, więc koniec błazenady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie błazna bez argumentów na poparcie swoich prześmiesznych postów to robisz ty uciekając do jakiś przedszkolnych zagrywek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka, ja kończę, a kto zaczyna od przedszkolnych zagrywek itp to obrazuje dokładnie jego wiek mentalny. Papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kachan

Gość do procka który ma spadki do 35-40fps, chce kupić kartę która wyświetla 35-40fps a ty wypisujesz bzdury że ma słaby procesor. Szkoda że mu nie napisałeś że chce sobie chu jową kartę kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

a kto mu zabroni w low/med grać? takich kart jak 1650S nie kupuje się do grana w ultra, a mix med/low spokojnie sobie w 60 kl/s pogra nawet w wymagające gry

co nie zmienia faktu , że ten i5 4460 jest cienki i tu żadna karta nic nie pomoże jak gra będzie od procka więcej wymagać

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega gdzieś napisał, że akurat chce grać w RDR2? Chyba w ogóle nie napisał jakie gry go interesują, w jakiej rozdzielczości będzie grał i ile FPS go interesuje. Uważam, że od ustalenia tego trzeba by zacząć. Ja wcześniej miałem przez wiele lat bardzo podobny procesor, i5-4570 w połączeniu z różnymi kartami graficznymi, między innymi GTX 950, GTX 1070 Ti a nawet przez chwilę z RTX 2070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, qrek1 napisał:

CPU działa dokładnie tak samo na obu filmach. RX 580 jest sporo wydajniejszy w rdr2 niż gtx 970, a dodatkowo gość znacząco obniżył na drugim filmie detale, to co się dziwić, że karta się nudzi. Prosta recepta:Daj gówniane ustawienia grafiki, pokaż że karta pracuje na 50% na procku który na allegro chodzi po 200zł. Nie jestem ekspertem od rdr2, ale tam jest tyle ustawień, że można sobie do woli żonglować wykorzystaniem CPU i GPU.

ps: 4460 w grach jest na poziomie nowych procków amd 4/4, czyli najtańszego budżetowego procka do grania.

Jeżeli proc nie domaga, zostaje ustawienie fps na 30 i cieszenie się grą jak na konsoli.

Jak ktoś posiada procesor 4/4 to najlepiej omijać gry, które wymagają więcej wątków do uzyskania stabilnych 60 fps.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bakoler trochę się tu bałagan zrobił, co? :P Słuchaj, jeśli chcesz w miarę spoko kartę do swojego zestawu to gtx1650 wydaje się optymalny cenowo i wydajnościowo do tego procka. Oczywiście jak moi przedmówcy pisali, wiele zależy od tego w co i jak będziesz chciał grać. Co do zasilacza, to ten który posiadasz aktualnie może być pewnym zagrożeniem dla reszty komponentów, nie jest "najpewniejszy", ale z drugiej strony nie obciążasz go wielce ww. zestawem. Polecam zmianę na coś, co uciągnie zestaw który sobie planujesz za jakiś czas zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady. Zakupione zostały:

SilentiumPC Elementum E2 550W 80 Plus

MSI GeForce GTX 1650 SUPER VENTUS XS OC 4GB GDDR6

Niestety po jakimś czasie pojawiły się problemy - nagłe freezy komputera, komputer cały czas chodzi mimo to monitor gaśnie (tak jakby przestał dostawać sygnał z komputera). Komputer na pewno się zawiesza (potwierdza to brak dźwięku) ale prąd jest - klawiatura wciąż się świeci. Zostaje jedynie wyłączenie komputera poprzez przycisk power. Po ponownym włączeniu w podglądzie zdarzeń jedynie błąd krytyczny - kernel 41 system został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Nic więcej, żadnych błędów, które mogły by naprowadzić gdzie leży problem. Nie tworzą się minidumpy. Niestety nie ja korzystam z komputera na co dzień ale problemy występują tylko w sytuacjach "obciążenia". Głównie w dwóch grach : Ghost Recon Wildlands oraz Breakpoint. Niestety nie mam już pomysłów co może być przyczyną. Aktualnie podłączyłem starą kartę graficzną, zobaczymy jakie efekty to przyniesie. Czy to możliwe, że ten zasilacz po prostu nie wyrabia? Rozumiem, że gdyby to była wina zasilacza a teraz podłączając słabszą kartę to problem może się nie pojawić? Są jakieś sposoby/programy by zweryfikować czy wina leży po stronie karty czy zasilania?

 

Edytowane przez Bakoler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz mógłby 3 takie karty obsłużyć, podłącz kartę do innego kompa i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dla mnie wymiana platformy jest konieczne do płynnej rozgrywki. Chyba, że grasz w kilka stałych gier i nie leżą na procesorze. Nowe i3 10100F za 400 rozkłada tą i5. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenie, dopóki nie spróbuje się lepszej płynności niższy fps wydaje się wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się bo jest sporo tematów podobnych nie będe robił nowego. Mam podobny proc do autora i5 4570 i też chce kupić kartę żeby pograć w Dark Soulsy, Wiedźmina 3 przejść i Horizon Zero Dawn jak stanieje no i patrzyłem mniej więcej jak ten proc wypada w Wieśku i w tym teście ma minimalnie 61FPS:

w3tx_ultra_cpu.png

Tyle że 1650 Super ma 35fps minimalnie:

w3_1920.png

 

Teraz pytanie czy nie lepiej idąc po testach dobrać coś co robi minimalnie te 60FPS w Wiesku do tego procka? Np. RX 5600 XT albo RTX 2060?

Edytowane przez Titi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...