Skocz do zawartości
Pit86pl

Karta do streamingu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialem sie upewnic i poznac opinie na temat kart do streaming, konkretnie Elgato HD60 Pro. Sa tam tylko wejscia HDMI, a ja posiadam monitor 144hz. WIdzialem na ytube film jak podlaczyc w taki wypadku to cale ustrojstwo ; D Ale czy napewno to odciaży mi PC przy streamie ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2020 o 12:39, Pit86pl napisał:

Witam. Chcialem sie upewnic i poznac opinie na temat kart do streaming, konkretnie Elgato HD60 Pro. Sa tam tylko wejscia HDMI, a ja posiadam monitor 144hz. WIdzialem na ytube film jak podlaczyc w taki wypadku to cale ustrojstwo ; D Ale czy napewno to odciaży mi PC przy streamie ? 

Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie. Karty takie jak Elgato HD60 Pro sluza do przechwytu video z jednego urzadzenia (np PC gamingowy, konsola) na drugie (PC streamingowy).

PC z ktorego obraz przechwytuje Elgato nawet nie wie, ze jest nagrywany :P Cala robote odwala PC do ktorego Elgato jest podlaczone. Z tego co pamietam to do samego nagrywania HD60 wymaga i5 6th gen (4watkowy) ale jesli chcesz korzystac z nagrywania+symultaniczny streaming+overlaye to minimum i7 6th gen (8-watkowy).

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma wbudowany encoder h264 wiec powinna odciazac caly komputer. Chodzi mi o to czy podczas strimu bede mial tyle samo fps w grze co bez strimu. Tylko HD60pro i 4k60 S+ z kart elgato maja wbudowane te enkodery. Mam i7 10700k i rtx 2080 . Procesoru sie" nudzi" ? wiec glownie chodzi o odciążenie karty graficznej.

Edytowane przez Pit86pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...