Skocz do zawartości
Maciek202

Modernizacja do 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wymienić wnętrzności mojego delikatne podstarzałego już komputera. Używany jest przede wszystkim do grania w nowe tytuły, używam dwóch monitorów 24 cale, full HD jednak chciałbym w przyszłości zmienić je na 2x 27 cali - i tutaj tez pytanie - 4k raczej mi do szczęścia nie jest potrzebne, zostać przy full HD czy zrobić jakiś mniejszy krok do przodu? Ktoś ma jakieś doświadczenie?

Co posiadam:

GPU - MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5

CPU - Intel Core i7-6700K Skylake

Cooler - Be Quiet! Dark Rock PRO 3 ( leży w szafce ), używam - CRYORIG C7, gdyż dark rock nie wszedł na małą płytę po zamianie

MOBO - ASUS MAXIMUS VIII IMPACT moederbord LGA 1151 ( wymieniłem na takie jak padła moja msi z170a m3 )

SSD - Crucial MX200 250GB SATA3

HDD - 2x 1tb

RAM - Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000MHz (2 x 8 GB) ( w szafie leżą Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB) 2400MHz, CL14 )

Zasilacz - Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD

Obudowa - Nzxt H440 Midi-Tower


To co chce osiągnąć to poczuć upgrade, ponieważ aktualny zestaw czasami miewa już problemy, jestem też zwolennikiem wymieniania sprzętu wcześniej, niż wtedy kiedy nie ma wyjścia. Zacząłem myśleć również o streamingu, ale z tym to się jeszcze zobaczy. Kwota 5000zł przeznaczona jest na wszystko oprócz GPU - będę chciał kupić nowego GeForce'a jak wyjdą, i będę miał na to osobne pieniądze.
Aktualny zestaw ma już trochę ponad 4 lata.

Ktoś coś poradzi? Mogę zarówno wszystko sprzedać i dołożyć do kwoty pieniądze, jak i zostawić połowę rzeczy jeśli nie ma potrzeby wymiany. ( obudowa, zasilacz itp. )
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój CPU do dziś daje radę, skylake wciąż żywy, mimo upływu 5 lat. Po OC nawet Ryzeny 3000 mają czasem z nim problem. Możesz do niego ładować nowe Ampere pokroju obecnych RTX 2060S.

Na twoim miejscu wymieniłbym tylko GPU. Jakie odświeżanie mają monitory? Przejście na wyższą rozdzielczość kosztem FPS, to wszystko zależy w co grasz i sam musisz decydować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jeden 60fps ips, drugi 144 FPS TN. 

Problem w tym że na tej płycie nie tak bardzo można się pobawić tym procesorem, albo musiałbym wymyślić inne chłodzenie bo inaczej to go przetopie. :F

Albo kupić płytę na którą się zmieści Dark rock. 

 

A gdybym poprostu chciał wydać te pieniądze? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 10700K, Z490 Tomahawk/Aorus Elite, Steel Viper 4400 CL19, SX 8200 PRO.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...