Skocz do zawartości
verde zuimkowskii

routera NETGEAR AC1900 D7000v2 podlaczenie do HUB3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stalem sie posiadaczem  routera NETGEAR AC1900 D7000v2. 

Jak wiekszosc routerow  tak i w tym wypadku mysalem ze 1 lub 4 ( ostatni ) port Ethernet  bedzie słuzył jako por WAN .  Niestety za zab nie wiem jak , lub czy w ogole jest taka mozliwosc wlaczenia . Fizycznie router posiada 4 porty LAN plus  DSL. 

 

Niestety moj  dostawca internetu przesyla  tzw * internet * kablem cos na zasadzie antenowym. Na prawde nie znam fachowej nazwy tego polaczenia. Od dostawcy  doatelm router o nazwie  Super hub3  lub samo hub 3 ( dostawca virgin media uk ) Ogolnie  to w planie mialem to po prostu podlaczyc skretka  RJ 45   z huba 3  do mojego d7000v2 i mysalem ze wszytko pojdzie zgodnie z planem. Nastepnie router od dostawcy by byl tylko fizycznie wlaczony  i odblokowany , a cala siec opierala by sie na drugim routerze .Niestety nie.

Teraz moje pytanie czy da sie  ogolnie jakos ten router podlaczyc , czy odpuscic sobie. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virgin Media Super Hub 3 wygląda jak Connectbox od UPC. To jest router typu DOCSIS. Tego sprzętu nie wymienisz, bo on musi być. Możesz jedynie zapytać operatora czy przestawi go w tryb mostu (bridge mode - o ile masz na nim tylko usługę internetu). Wtedy będzie robił tylko jako modem.
Natomiast i bez tego powinieneś móc podłączyć (do jakiegokolwiek portu LAN w Hub3) i używać swojego Netgeara (port WAN). Napisz w czym jest problem, co to znaczy że nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Udalo mi sie jak wyzej oisales Qwinto routera nie da sie po prostu wywalic. Mozna go przelaczyc w tryb modem tylko, gdzie sluzy jak tzw zwykle gniazdko. I tak wlasnie hub3 zostal przestawiony. Z takiej dodatkowej konfiguracji,  router moj d7000v2 musialem przestawic na inna maske i pule ip. Domyslnie router dostawcy adresuje wszytko na 192.168.x.xx, gdzie moj router tez mial ustawione w/w adresowanie. Lecz chwila  roboty i klase IP dalem 10.0.x.xx i internet dziala jak trzeba. Dodatkowo mimo to ze router dostawcy dziala w trybie modem, jesli chce miec  udostepniane rzeczy  zewnetrznie po za siec na routerze dostawcy  IP nadane przez modem mojemu routerowi musialem przekierowac wszytkie porty by nie byc za NET. Jednym slowem  Niby  urzadzenie dziala w trybie modem lecz firweal  dalej dzialaa, lecz to chwila roboty przekierowac wybrany por lub wszytkie. Aktualnie mam * rozbokowane wszytkie porty * pod moj router domowy i jest widzialny z mojego publicznego adresu  IP i firwel na routerze moim domowym  broni mnie przed atakami. 

 

ps d7000v2 router niema fizycznie  portu WAN. trzeba go wpiac przez kabel rj11, w moim wypadku przelotka rj45 do rj11  pomogla i w konfiguracji routera zaznaczyc ze z wyjscia rj11  nie bedziemy korzystac w trybie modem, lecz internet, jak by to nie brzmialo. 

Ogolnie niby mala rzecz a cieszy. 

 

Jesli router dostawcy dzialal w trybie router, jedyne wyjscie bylo  dodanie routera jako AP. Niby prawie to samo, lecz wiekszosc rzeczy i tak musialem sie logowac na router dostawcy, a wedlug mnie to bylo bez sensu. 

 

Dziekuje za uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz prawdopodobnie urządzenie operatora działa jako router, jedynie ustawili DMZ na adres IP jakie dostał Netgear. I nie musiałeś ustawiać adresu na zakres 10.x.x.x, wystarczyło zamiast np. 192.168.0.1 ustawić na routerze adres 192.168.1.1, 192.168.2.1 czy inny ze zmienioną wartością na trzecim oktecie (192.168.x.1 gdzie x=od 1 do 254). Taka informacja na dla potomnych.

Ale z "przelotka rj45 do rj11" to poleciałeś. Takie coś to się modem nazywa. A Ty albo masz oddzielny port do WANu albo czwarty port LAN służy jako WAN (konfiguracja w oprogramowaniu urządzenia). Innej opcji nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam  rj 11, plus 4 pory lan. Z tym  ze rj11 port do modemu moze dzialac jako gniazdo WLAN.

Aktualnie takie rozwiazanie

I jak pisalem troche trzeba po routerze pogrzebac.  Aktualnie  router dostawcy dziala jako router, gdyz tam mam wpiety serwer chmury itp, ktory ma wlasny zewnetrzny adres IP i pod niego przekierowane porty. W nastepnym routerze  d7000v2  jest tak jak by siec domowa. Stoi ona za firwelem, czyli nawet jakiegos wpadu na serwer siec domowa jest osobnym wezlem, mysle ze to dobre rozwiazanie ??

Aktualnie takie rozwiazanie mnie zadowala , na jakies polskiej stronie  od tzw testu internetru download 400 Mb/s upload 390 Mb/s , przy normalnie dociazonym laczu, to znaczy niczego nie odlaczalem, no moze serwer troche mniej pral

Zrzut pomiaru

 

Wiec aktualnie modem jest wylaczony i wejscie rj11 pelni cos na zasadzie wejsnia WLAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to masz jeszcze coś innego, port combo: RJ11/RJ45. Wystarczy rekonfiguracja w oprogramowaniu routera i gniazdo ADSL zamienia się w WAN (a nie WLAN bo to skrót od Wireless LAN).
Kolejny NAT nie jest zły, ale czasami może utrudniać życie. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z protokołu UPnP to otworzy on porty tylko na d7000v2 i jeśli d7000v2 nie jest w DMZ, to musisz sam ręcznie otworzyć potrzebne porty na urządzeniu operatora.
Co do prędkości, to jak mamy coś porównywać to napisz jaka co oferuje dostawca na umowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za obecna prędkość  500 Mb / s  +  place 48£ nie wiem ile to na pl bedzie  bo nie interesuje  sie kursem walut,  ale to nie dniowka  szybciej kolo połowy. W kontrakcie  mam gwarantowana  przepustowość lacza nie mniej  niż 50 % tego co mam na papierze.  W rzeczywistosci  jest tak ze przez 99,9 % czasu  mam 100 % lacza pod siebie.  Jesli  usługa  spada  poniżej  50 % , mam obnizony  rachunek . Nie miałem  nigdy takiej  sytuacji.  Wszelkie  konserwacje  lini i możliwe  spadki  do tych  50 % lacza  przychodzą  mi sms  i maila.  Ogólnie  nie narzekam. Co do portow  wszystkie  urzadzenia  w tzw sieci3 domowej nie musza  miec rozblokowanych  portow i mogą  być za net  ? Nat?  Odnośnie  routera  właśnie  jest  tak jak mówisz  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, verde zuimkowskii napisał:

od tzw testu internetru download 400 Mb/s upload 390 Mb/s

Za obecna prędkość  500 Mb / s 

Powinno dochodzić do 500Mbps. Ale z drugiej strony od kilku miesięcy mam w domu 600Mbps i przestałem zwracać na to uwagę :)

Co do NATu, dla przeglądarki internetowej w komputerze czy innych aplikacji w smartfonach podwójny NAT to nie problem. Dopiero np. konsole czy gry na PC mogą zgłaszać problem z podwójnym NATem (z powodu UPnP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby  powinno być bardziej  w granicach  500 Mbps , lecz jak pisałem  wyżej serwer  zawsse cos tam robi jak ja to mowie,  dwa takie  testy  internetowe  tez maja swoja granice  bledu.  Testow  nie robię codziennie,  grunt  to by mi starczal  internet  do moich  potrzeb,  bez tzw  mulenia,  lagow  jak zwal tak zwał. Odnośnie konsoli, nie zauwazylem  problemów na moim  xbox  one  s , online  rozgrywka  dziala  jak dawniej,  sciaganie  , aktualizaccje,  czy upload  filmow  z konsoli dziala.  Wiec co na razie , zostawie  taka  konfiguracje  routera  jaka jest. Czyli  zewnetrzne  ip na serwer  przy routerze dostawcy. Serwer  wpiety  kablem  rj45 . Nastepnie router  dostawcy  podaje  dalej  sygnal  przez  kabel  z rj45 , przelotka  do rj11 , i tu juz moj  router i nastepnie  rozglaszanie  sygnalu  po sieci tzw domowej.  Taka konfiguracja jak na razie  daje rade  tranafer  plikow  wewnątrz  sieci  jest stabilny,  i daje rade  prędkości tak na prawdę są uzaleznione  od urzadzenia i odleglosci  od routera.  Ale jak pisale. W najdalszym  miejscu  domu  spadek okolo 5 moze 10  % jest, ale tam głównie  córka na tablecie bajki oglada wiec  jest ok jak na  mnie.   Ogólnie  dziękuję  za pomoc  i jako tako  nie patrzeć  rozwiazanie  problemu.  Od siebie  dodam  ze router  moze  i kabajn,  ale sprosta  spokojnie  zadania.  FAKT przy aktualnej  konfiguracji  troche  trzeba się npykac na oprogramowaniu routera,  ale polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...