Skocz do zawartości
Krauziak

I5 10600K vs Ryzen 3600.Co wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Docelowo chcialbym grac w 1440p 144hz lub 1080p 144hz.Ceny platform sa porownywalne, jest to roznica raptem 65funtow biorac pod uwage chipsety b450 I b460. Pytanie ktory z wyzej wymienionych procesorow da mi stale 144fps w bfv chociaz w 1080p?.Czy plyta z chipsetem B460 nada sie do podkrecenia 10600k?Msi Mag B460 Tomahawk wyglada calkiem sensownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do prodkręcenia procesorów Intela potrzebujesz płyty na chipsecie Z, w tym przypadku Z490. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko grasz,lepszy będzie 10600K + płyta Z490(Tomahawk za ok.800-850 zł nada się idealnie)

@Krauziak Już widzę,że chcesz wymieniać FX-a na coś nowszego :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrecilem sie w Battlefield V. Moj fx daje mi te 70+ przy wlaczonym FFR, ale chcialbym pojsc poziom wyzej. 

Szkoda, ze nie da sie podkrecac procesorów na b460, to generuje kolejne koszta. Chcialbym zamknac sie w budzecie 450euro +/- 50.Obecna plyte procka i ram sprzedam za mniej wiecej 200,wiec zwroci mi sie czesc kosztow. 

W takim razie po zostaje ryzen, tylko pytanie czy da mi stale 144fps?Mam warunki do oc, 360mm aio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Krauziak napisał:

W takim razie po zostaje ryzen, tylko pytanie czy da mi stale 144fps?Mam warunki do oc, 360mm aio

Będzie ciężko,nawet po OC na 4,4-4,5 GHz oraz pamięci na 3733-3800 MHz możesz nie mieć stałych 144 fps

Jeszcze można poczekać na Zen 3,ale to jeszcze chwilę potrwa zanim się pojawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od biedy możesz brać Ryzen 3600,do tego B450.Choć przy 10600K z Z490 będzie większa gwarancja,że będzie 144 fps.10600K w grach jest nawet lepszy od 3700X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakie gry bedziesz gral ? Multi/single ? 

Jak chcesz 10600k to pakuj z490 i kręć ram, nie wiem jak w UK wychodza ceny, ale np w Niemczech tani jest 10700f , groszowa roznica względem 10600k , 4.6ghz allcore wbija z pudelka, ale obowiazkowo plyta z490 i krecenie ramu, nawet msi a-pro . 

Mialem ryzena 3600, mam 8700k , ten drugi lepiej trzyma minimalne fps, obie platformy mialem oc . Chociaz ja w apexa gram na 240fps, ryzen 3600 z dobrym oc ram zapewniał mi minimalny fps na poziomie 160, gdzie intel ma ponad 200fps. Dodatkowo w grach siedzących na małej ilości rdzeni, intel z minimalnym fps potrafi sporo odjechać. 

Dodatkowe pytanie, z jaką karta bedziesz sparował tego cepa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, novi napisał:

Jak chcesz 10600k to pakuj z490 i kręć ram, nie wiem jak w UK wychodza ceny, ale np w Niemczech tani jest 10700f , groszowa roznica względem 10600k , 4.6ghz allcore wbija z pudelka, ale obowiazkowo plyta z490 i krecenie ramu, nawet msi a-pro .

Autor mieszka w Irlandii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w Niemczech wychodzi dobra cena. Kwestia tego, czy chcesz od nich zamowic ? Caseking ma fajne ceny na te cepy, plyte pewnie też by calkiem tanio wytargal. Bo z tego co spojarzelem na szybko w UK to cenowo to nie wygląda fajnie (czytałem, że mieszka w Irlandii) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawialbym z overclockers w uk. W Irlandii jest straszna bieda jezeli chodzi o podzespoly. Ryzen 3600 w uk wychodzi 200euro,gdzie w Irlandii jest juz po 225.Chcialbym aby w Battlefield 5 sprzet utrzymal mi te 144fps w 1080p.Gram w glownie w multi typu Battlefield 3,5 czy CS. Sparowalbym go z moja obecna karta (gtx 1060 6gb). Moj sprzet z sygnatury jeszcze daje rade I taki BF V bardzo rzadko dropnie ponizej 70fps,BF3 to przedzial 80-120 w ultra, CS zaleznie od mapy, ale generalnie buja sie w okolicach 150.Jednak wiadomo jak to jest z fx'ami, obrocisz sie na mapie I fps moze skoczyc o dwucyfrowa wartosc ;) Od biedy moglbym zainwestowac w monitor z gsync, jezeli to mialoby pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BF5 1080p mieszanka ustawień low-med Ryzen 5 3600@4.2Ghz + Ram @ 3800Mhz cl16 utrzymuje powyżej 120kl/s bez względu na to co dzieje się na ekranie. 144fps na cięższych mapach nie utrzyma ale te 120fps jak najbardziej. Najbardziej obciąża tryb CQ 64/64 szczególnie na mapie Operacja podziemie i Rotterdam.

W BF5 mam ograne na takiej konfiguracji prawie 500h ;)

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DjXbeat napisał:

W BF5 1080p mieszanka ustawień low-med Ryzen 5 3600@4.2Ghz + Ram @ 3800Mhz cl16 utrzymuje powyżej 120kl/s bez względu na to co dzieje się na ekranie. 144fps na cięższych mapach nie utrzyma ale te 120fps jak najbardziej. Najbardziej obciąża tryb CQ 64/64 szczególnie na mapie Operacja podziemie i Rotterdam.

W BF5 mam ograne na takiej konfiguracji prawie 500h ;)

To bylaby juz wystarczajaca wartosc. Tym bardziej ze piszesz ze utrzymuje to nie zaleznie od tego co sie dzieje. Na obecnym configu z ustawieniem na minium latency I FFR moge miec 70 i za sekunde 110 po czym spadek do 80.Probowalem grac z blokada na 60fps bez vsync oczywiscie I tearing dopdowadzal mnie do szalu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczowy dla wydajności Ryzena jest Ram - najlepiej 3733-3800Mhz w trybie synchronicznym z jak najniższymi timingami.

Masz moją rozgrywkę jeszcze na RTX2060

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ram jest tani wiec to nie bedzie problemem :D, 16gb 3600mhz ryzen optimized stoja po 80funtow, wiec ciut szybsze nie powinny byc duzo drozsze

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-10700 najlepiej sobie kup jak chcesz 144FPS w multi mieć stabilne. Masz FXa-8350 czyli kompa trzymasz całe lata. Lepiej kup sobie coś mocniejszego a dłużej cieszyć się ze sprzętu.

Tak, jest drożej. Ale niewiele drożej. Jak oddasz jedną-dwie dniówki, to myślę że jakoś to ogarniesz w budżecie domowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wolał bym dołożyć te 270-300zł do i7 10700. I tak największe znaczenie dla wydajności ma ilość wątków i ram :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO

Ja bym wybrał i5 10400f za 739 zł + h410 250 + ddr4 2666 16gb 300 zł - tańszy od r5 3600, troszkę wydajniejszy w grach, mniej się grzeje, pobiera mniej prądu.

W porównaniu do obecnego fxa przepaść wydajnościowa i obecna karta będzie blokować.

 

Edytowane przez Kubinki_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta tak czy siak predzej czy pozniej zostanie wymieniona,zapewne razem z monitorem.W porownaniu do FX'a to chyba nawet nowe i3 bedzie dawalo sporego kopa wydajnosciowego,ale jak juz zmieniac to porzadnie na kolejne pare lat . Moj obecny setup to trzecia ewolucja,zaczelo sie od fx6300 na asrocku 990fx i gtx 760 w 2014 roku .Chcialem najlepsze klocki pod am3+ i mam ;) .Teraz czas na zmiany,odkladam pieniadze.Bude,zasilacz,oraz chlodzenie wykorzystam.Karte tez na jakis czas zostawie,fx nawet podkrecony nie jest w stanie bujnac jej na sto procent,wiec tak czy siak odczuje skok

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel ma sens tylko z płytą Z490, jak nie masz kasy na Z490 pozostaje ci AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Doamdor napisał:

Intel ma sens tylko z płytą Z490, jak nie masz kasy na Z490 pozostaje ci AMD.

Mam wrazenie ze ceny obu platform sa bardzo podobne, z ta roznica ze pod 3600 moge wziac plyte z chipsetem b450. To jest taki sweet spot jezeli chodzi o finanse. Gdybym chcial isc w Intela koszta rosna w gore.Analogicznie, Biorac ryzena 3800x musialbym kupic cos pod x570 gdzie sensowne plyty oscyluja w okolicy 200euro +. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Krauziak napisał:

Mam wrazenie ze ceny obu platform sa bardzo podobne, z ta roznica ze pod 3600 moge wziac plyte z chipsetem b450. To jest taki sweet spot jezeli chodzi o finanse. Gdybym chcial isc w Intela koszta rosna w gore.Analogicznie, Biorac ryzena 3800x musialbym kupic cos pod x570 gdzie sensowne plyty oscyluja w okolicy 200euro +. 

Po co ci płyta za 200 euro do 3800X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...