Skocz do zawartości
Krauziak

I5 10600K vs Ryzen 3600.Co wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Juz zamowione. Udalo mi sie w innym sklepie wyrwac wszystko od amd w cenie Intela. Ryzen 3600,MSI x470 Gaming Max i 16gb Corsair Vegneance Black 3600mhz. 

 

Plyta byla tansza od Tomahawka B450 wiec czemu nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do i5 h410 za 240 zł, pamięci bierz jakieś z niższym CL jak coś, mogą być nawet szybsze jeśli w tej samej cenie są.

https://ithardware.pl/aktualnosci/msi_potwierdza_intel_rocket_lake_s_bedzie_dzialac_na_tanich_plytach_h410-12875.html

Myślę że nie warto dopłacać, ale to moje zdanie, bo wydajność bardzo podobna, ale intel chłodniejszy i ciągnie trochę mniej papu na stock.

PS. Nie rozumiem przewagi amd w odpaleniu xmp kolegi wyżej, tak samo z płytami (koszt platformy amd na pewno wyższy ale wtedy po OC cpu+mem trochę lepsza wydajność, ale znowu okupiona wyższym poborem prądu i temperaturami) tak że plusy i minusy ;) ale jak lubisz grzebać i podkręcać to raczej AMD, ale jak stock i liczy się cena/wydajność to raczej i5.

Teraz może fakty:

i5 10400f 657 zł https://www.pepper.pl/promocje/intel-core-i5-10400f-procesor-amazonde-293232
h410 - ok 240 zł

Ram - 219 zł https://www.pepper.pl/promocje/corsair-vengeance-lpx-16gb-2x8gb-ddr4-3000mhz-cl16-xmp-amazonde-292453

Edytowane przez Kubinki_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr 3, dorzuc to 40euro do najtanszej plyty na Z490 i majac odblokowana mozliwosc OC ram oraz wrzucenia szybszych pamieci bedzie to najwydajniejsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria 10x00 intela ma tak wyżyłowane zegary że oc jest symboliczne, jak ma być najlepiej jak najtańszym kosztem to i5-10400F za 700pln, do tego najtańsza płyta pozwalająca na OC ale nie CPU a RAM!  Wiem że asus na pewno pozwala na oc ram na b460 i h470, nie wiem jak reszta, do tego patrioty steal 2x8 4133 za 400pln i wydajność będzie większa niż na podkręconym ryzenie 3600

--------------------------------

 na asrocku h470m pro4 za 400pln da sie podkręcić nie tylko ram ale i 10400f. oc non-k znów wróciło z przytupem:

https://videocardz.com/newz/asus-asrock-and-msi-bring-overclocking-to-h470-b460-and-non-k-intel-core-cpus

teraz to najlepsza opcja w porównaniu do ryzena 3600 i 10600k na z490

 

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec koncow wybralem ryzena poniewaz mam dobre chlodzenie ktore malo nie kosztowalo, przewiewna obudowe I mocny zasilacz. Szczerze to w ten sposob przygotowalem sie na powolny upgrade sprzetu. Przy i5 to chlodzenie marnowalo by sie, a tak moze uda mi sie wyskrobac co nieco z ryska. Koniec koncow trzymam FX'a ktory na obecnym setupie siorbie pewnie z 250watt i w trakcie grania w bf nie wchodzi wyzej jak 55stopni. Mysle ze to aio ogarnie I ryzena :E

Screenshot-2020-08-27-12-34-40-338-com-b

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Krauziak napisał:

Koniec koncow wybralem ryzena poniewaz mam dobre chlodzenie ktore malo nie kosztowalo, przewiewna obudowe I mocny zasilacz. Szczerze to w ten sposob przygotowalem sie na powolny upgrade sprzetu. Przy i5 to chlodzenie marnowalo by sie, a tak moze uda mi sie wyskrobac co nieco z ryska

to jak w tym dowcipie. zmarł gość, brat zmarłego mówi do wdowy:

-szkoda że zmarł

wdowa:

-szkoda, szkoda. na 2 tygodnie jeszcze tabletek zostało.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak ok 1670 zł :) wyszło, jak zawsze wszystko kalkuluje.

Moja propo ok 1120 zł.

Zostaje 550 zł np. na zmianę gpu z 1060 na 1660 super z paluszkiem w p... :)

Ale najważniejsze że autor zadowolony, w końcu o to chodzi.

Edytowane przez Kubinki_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czysto ekonomicznego punktu widzenia tak, masz racje i Twoja propozycja ma sens. Jednak dla mnie cala magia posiadania komputera to wlasnie grzebanie przy nim, podkrecanie itd. Nie dla mnie takie rozwiazania out of the box :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wolałbym poczekać na premierę zen 3, różnica w wydajności, może być zauważalna. Aczkolwiek z R5 3600 powinieneś być zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, G3MB0Y napisał:

Na twoim miejscu wolałbym poczekać na premierę zen 3, różnica w wydajności, może być zauważalna. Aczkolwiek z R5 3600 powinieneś być zadowolony. 

Po FX8350 I ryzen 3200 by mnie zadowolil. Chociaz z tym fxem jest tak ze wszystko na nim dziala i dopoki nie chcemy wejsc na poziom wyzej mozna na nim grac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tobie na FX wszystko działa to ty taki wiatr we wlosy dostaniesz że szok :E:D

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Send1N napisał:

Jak tobie na FX wszystko działa to ty taki wiatr we wlosy dostaniesz że szok :E:D

Na to licze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się :E

Chcę zrobić mały upgrade, niestety Sandy nie domaga juz :E Zastanawiam się nad i5 10400f + mobo + ram. Jakieś mega ostre OC mnie nie interesuje (chyba wyrosłem z tego).

Gram w 1080p@60Hz, nie zanosi się na zmianę monitora. Mam chłodzenie Fortis 3 - tu zagadka czy pasuje pod 1200? 

 

Inna opcja, odżałuję hajsy i kupię i5 10600k żeby mieć wyższe zegary, pytanie brzmi czy ma to sens?

Edytowane przez larry.bigl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, larry.bigl napisał:

. Mam chłodzenie Fortis 3 - tu zagadka czy pasuje pod 1200? 

Pasuje, rozstaw "śrub" jest taki sam jak w Sandy Bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, larry.bigl napisał:

Podpinam się :E

Chcę zrobić mały upgrade, niestety Sandy nie domaga juz :E Zastanawiam się nad i5 10400f + mobo + ram. Jakieś mega ostre OC mnie nie interesuje (chyba wyrosłem z tego).

Gram w 1080p@60Hz, nie zanosi się na zmianę monitora. Mam chłodzenie Fortis 3 - tu zagadka czy pasuje pod 1200? 

 

Inna opcja, odżałuję hajsy i kupię i5 10600k żeby mieć wyższe zegary, pytanie brzmi czy ma to sens?

 

Do twoich wymagań i5 10400f, wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego (gdzies było tu proponowane) byłoby ok?

Procesor Intel Core i5-10400F Comet Lake 2,9 GHz s.1200 Box

Pamięć Patriot Viper DDR4 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17 PV416G373C7K

MSI Z490-A PRO DDR4 s.1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro trzymasz długo sprzęt weź i7 10700. Płyta Z490 z szybkim ramem i spokój na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić R7 3700, który kosztuje nie wiele więcej? Ten ma 8 core, także nie jest to bardziej przyszłościowy zakup? Nowe konsole także mają mieć 8 rdzeni.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jaycob napisał:

A nie lepiej kupić R7 3700, który kosztuje nie wiele więcej? Ten ma 8 core, także nie jest to bardziej przyszłościowy zakup? Nowe konsole także mają mieć 8 rdzeni.  

Za 100 zł więcej jest i7 10700, który ora tego 3700x jak chce.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cos lezy u mnie jeszcze 10700 do oddania za 1199zl :cool:

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nalewator napisał:

Niewiele więcej od czego? Znajdź mi dostępny 3700  bez X.

Od 10600k. 

PROCESOR AMD RYZEN 7 3700X 3.6-4.4GHz  - 1189 zł

Intel Core i5-10600K 4.10GHz 12MB BOX  1149 zł

Prawie ta sama cena. Z tym, że jeden 6 rdzeni, a drugi 8.  Nie wiem który wybrać.  

Intel Core i7-10700 na ceneo ~1400 zł. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci po 8 rdzeniach jak Intel wyciśnie więcej FPS? Tylko nich nikt nie wyskakuje że konsolki będą wspierać 8 rdzeni i to jest argument :D Prędzej Ryzenowi zbraknie mocy niż Intelowi rdzeni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

Co Ci po 8 rdzeniach jak Intel wyciśnie więcej FPS? Tylko nich nikt nie wyskakuje że konsolki będą wspierać 8 rdzeni i to jest argument :D Prędzej Ryzenowi zbraknie mocy niż Intelowi rdzeni. 

Bo to konsole wyznaczają trendy w grach? :P Chyba nie bez powodu 8 rdzeniowe CPU będzie w obydwu "nextgenach"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaycob napisał:

Bo to konsole wyznaczają trendy w grach? :P Chyba nie bez powodu 8 rdzeniowe CPU będzie w obydwu "nextgenach"? 

Tak tak... I przez nextgeny 10600k przestanie być wystarczający, mimo że obecnie jest jednym z najlepszych proców do gier :) 

Za 2-3 lata może tak się staniem, ale wtedy już tego 10600k na płycie mieć nie będzie. 

Zanim powstaną te MOCARNE gry pod NEXTGENY to minie trochę czasu.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...