Skocz do zawartości
Krauziak

I5 10600K vs Ryzen 3600.Co wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie racja. Patrzalem caly czas na ceny plyt X570,ale z tego co czytam to B550 wiele sie nie rozni ,a jednak sa tansze

Edit:Znalazlem kompromis. Tylko 50e wiecej niz ryzen 3600 z plyta B550 i ramem 3600.Intel tez jest tak wrazliwy na predkosc ramu jak amd? Tutaj moglbym wziac ramy 3000mhz dla zbalansowania kosztow

Screenshot-2020-08-18-00-30-19-555-com-b
cisinc

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci weź sobie Cruciala 3200cl16 jak ma być tanio. Albo Patriot 4000/4133/4400 ale będzie nieco drożej. Ramu 2400 nawet patykiem nie ruszaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Minciu napisał:

Pamięci weź sobie Cruciala 3200cl16 jak ma być tanio. Albo Patriot 4000/4133/4400 ale będzie nieco drożej. Ramu 2400 nawet patykiem nie ruszaj.

Akurat na liscie powyzej jest ram 3000mhz, powinno byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Intel ma sens tylko z płytą Z490, jak nie masz kasy na Z490 pozostaje ci AMD.

Niby dlaczego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kubinki_PL napisał:

Niby dlaczego?

 

Brak blokady OC CPU, brak ograniczenia obsługi pamięci 2666MHz/2933MHz, oraz OC pamięci.

 

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych plyt glownych oraz rodzaji chipsetow jest tyle ze glowa boli. Przy fx'ach sprawa byla prosta. Interesowala Cie sekcja zasilania i nic wiecej :E. Przez pewien okres mialem MSI gaming 990fx,swietnie wyposazona, ale fx6300 I 8350 konczyly na 4.5ghz.Teraz to jest masakra. W ogole dziwi mnie fakt ze producenci ciagle wypuszczaja plyty z golymi sekcjami zasilania. Kilka zestawien gamersnexus'a i sprawa sie troche klaruje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Krauziak napisał:

Przy fx'ach sprawa byla prosta. Interesowala Cie sekcja zasilania i nic wiecej :E.

Takie czasy już nie wrócą :(
W "słabszych" chipsetach ograniczają funkcje,bo ludziom,którzy się nie znają OC ich nie interesuje,to jest raz.Dwa,chcesz więcej,płać !
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Spl97 napisał:

Takie czasy już nie wrócą :(
W "słabszych" chipsetach ograniczają funkcje,bo ludziom,którzy się nie znają OC ich nie interesuje,to jest raz.Dwa,chcesz więcej,płać !
 
 

Molgbym kupic i5 10th gen bez k na taniej plycie i po prostu grac. Jednak wiem ze dlugo bez grzebania nie wytrzymam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku to zwykły kasztan r5 3600 (4.0 / 1.35v :Ez b450 bez fajerwerków da kosmiczną przepaść wydajnościową, u mnie BF5 nie spada poniżej 130 klatek na sprzęcie z sygnatury a nie gram w 1080p tylko wyżej + mieszanka ustawień (tekstury,filtrowanie tekstur, siatka = ultra, reszta średnie, DX12) r5 3600 radził sobie nieco gorzej ale też miałem kasztana co ledwo 4175mhz wyciągał na wysokim napięciu mimo to zawsze trzymał okolice 120 bo dobry ram miałem już zapakowany i doszlifowany :D , te nowsze wersje masz dodatkowo lepsze pod OC ;) Jak chcesz intela bierz intela ale mogę od siebie dodać że w BFie zen2 sobie świetnie radzi przy monitorze 144hz i komfort gry jest super (dużo lepszy niż na poprzednich generacjach zenka)

BTW grałem na FX-8350 w bf5 i było fatalnie na 64 graczach :) na 32 jeszcze jakoś chodził na tych 65-75fps no ale nie samym fps'em weryfikujesz komfort gry, frametime był mega kiepski + losowe szarpanie rozgrywki.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales wlacza future frame rendering przy fx8350? To pomaga i to duzo. Nawet przy 64graczach. FPS jak I sama plynnosc rozgrywki ida sporo w gore. 

Co do ryzena caly czas bylem pewny ze przy zmianie bedzie to 3600,jednak 10600k rozjezdza go przy koszcie wiekszym raptem 50euro za cpu+mobo+ram. 3600 jest bardzo dobry ale 10600k jest jeszcze lepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Krauziak napisał:

Probowales wlacza future frame rendering przy fx8350?

Tak się spytam,gdzie się włącza FFR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Spl97 napisał:

Tak się spytam,gdzie się włącza FFR?

W ustawieniach graficznych, zakladka advanced. Nad albo pod Frame limiterem I V-Sync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FFR z DX11 daje to samo co granie na DX12 więc z g*wna bata nie ukręcisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Send1N napisał:

FFR z DX11 daje to samo co granie na DX12 więc z g*wna bata nie ukręcisz :D

No nie wiem, mam inne odczucia ;). Bez FFR jest minimalnie mniejszy input lag ale fps siedzi na 60-70.Po wylaczeniu FFR  potrafi utrzymac sie miedzy 70-90 przez wiekszosc czasu. DX12 jest nie grywalne w moim przypadku. Jednak tak jak piszesz, ten skacczacy fps wcale nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FFR cpu ma więcej pracy bo musi przygotować klatki do przodu a FX jest po prostu za słaby i działa lepiej bez FFR :E na normalnych procesorach z FFR masz więcej fps a nie odwrotnie :)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe OT, zmieniłem na rx5600xt i w końcu w BF5 dx12 stał się grywalny, na gtx1660 only dx11 mi nie szarpał

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo że radeony radzą sobie lepiej w bfie karty z niższego segmentu wypadają tam na równi z lepszymi modelami od zielonych coś jak w RDR2 :P + wlasnie dochodzi lepsza plynnosć i brak takich cyrków w dx12 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

Do FFR cpu ma więcej pracy bo musi przygotować klatki do przodu a FX jest po prostu za słaby i działa lepiej bez FFR :E na normalnych procesorach z FFR masz więcej fps a nie odwrotnie :)

Przeciez napisalem juz nie jednokrotnie ze z FFR mam duzo wyzszy fps :E. Poswiece sie dzis i zrobie porownanie  ;)

 

Pozatym kazdy poradnik mowi zeby wlaczac FFR przy slaby sprzecie

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krauziak napisał:

Po wylaczeniu FFR  potrafi utrzymac sie miedzy 70-90 przez wiekszosc czasu.

To wkońcu jak to jest u ciebie ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Send1N napisał:

To wkońcu jak to jest u ciebie ? :E

Slownik na telefonie. Nawet tego nie wylapalem. Good catch :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo zamieszałeś trochę :P sa procesory gdzie FFR tylko przeszkadza zamiast dawać boosta, myślałem że ciebie też to spotkało, jak miałem FX'a to gra mi lepiej działała na DX12 i to zdecydowanie :)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2020 o 12:56, Send1N napisał:

No bo zamieszałeś trochę :P sa procesory gdzie FFR tylko przeszkadza zamiast dawać boosta, myślałem że ciebie też to spotkało, jak miałem FX'a to gra mi lepiej działała na DX12 i to zdecydowanie :)

U mnie pomaga :). Tak BTW "pogralem" dzis troche w 4k, o dziwo 40-50fps trzymal... Co lepsze 0.1%low mialem wyzsze niz w 1080p. Praktycznie na takim samym poziomie jak minimalny fps. Zlotym srodkiem jest 1440p ze wszystkim na minimum, tylko mesh zostawiam na ultra. Sytuacja powtarza sie, 0.1%low jest wyzsze niz na 1080p.Nic tylko krecic karte ile sie da i obserwowac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem,jutro zamawiam graty . I5 10600k odpada ze wzgledu na budzet jaki sobie ustalilem . 

Mam 2 zestawy do ktorych zawezilem swoj wybor

INTEL: I5 10400f,Asus TUF Gaming B460-Plus,Team Group Vulcan z T-Force 16GB CL18  2666mhz = 386 euro z przesylka

AMD: Ryzen 3600,MSi B450 Tomahawk Max,Corsair Vegenance LPX Black Ryzen tuned 3600 16GB =426 euro z przesylka. 

Powiedzcie mi,czy warto doplacac te 40euro do ryzena? Wszystkie benchmarki jednoznacznie mowia ze i5 jest lepsze w grach.W sumie tylko tyle robie na komputerze. Docelowo wjedzie pewnie jakies GPU z nowej generacji +dysk M2. Zalezy mi tylko i wylacznie na stabilnym FPS w grach,nie obrabiam filmow ani zdjec. Zdaje sobie sprawe z tego ze ryzena bede mogl podkrecic,i w sumie jestem na to gotowy (360mm aio,przewiewna buda).Z drugiej strony Intel niby obiecuje wsparcie dla kolejnej generacji CPU. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD też będzie miał wsparcie dla kolejnej generacji CPU :D.

Jeśli masz zamiar złożyć sprzęt, odpalić xmp i zapomnieć to właściwie obojętnie z lekką przewagą amd. Jeśli będziesz kręcić cpu i ram to AMD. Jeśli zamierzasz dokupić procesor kolejnej generacji to też AMD bo B460.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak ARGB to https://proline.pl/koszyk/6c75512a   Jak bez ARGB to zmieniłbym jedynie budę na ZENPC Z3 Mesh 4x120 mm - ProLine
    • po części masz rację, qd oledy mają w teorii mniej bandingu i rzadko mają tinting, więc pod tym względem są na pewno lepsze niż woledy, ale wystarczy wejść na forum avs forums i zobaczyć, że banding w qd oledach jednak występuje i 2 generacja tych paneli do TV zaliczyła mały krok wstecz pod tym względem w porównaniu do pierwszej generacji poza tym Samsung ma gorszą quality control niż LG Sony w tym roku to już w ógole ma dość oledów i w topce stawia na mini ledy 😄
    • Najnowsze sterowniki chipsetu AMD to aktualnie V6.03.19.217 i pobierasz je stąd ROG CROSSHAIR X670E HERO | Gaming motherboards|ROG - Republic of Gamers|ROG Global (asus.com) https://drive.google.com/file/d/15Zd-70Im0NCVtWUR04aqrGrzJwsEs-Cm/view?usp=sharing Najnowsze sterowniki do kart sieciowych Realtek pod Windows 11 64 bit ze wsparciem dla Power Saving Mode (nie pobieram tych bez wsparcia tej funkcji którą i tak wyłączam) Realtek BIOS do MOBO ściągasz maksymalnie najnowszą wersję dla swojego modelu danego producenta. Najnowsze sterowniki do dźwiękówki znajdziesz tu Realtek Sterowniki graficzne najnowsze pobierasz w wersji Game Ready ze strony NVIDII jak karta NVIDII.      
    • Nie, ale poprzeglądaj reddit i na pewno na taki temat trafisz jeśli grasz w większości w gry online bierz 27 cali, jak zalezy ci na 4k, robiącym lepsze wrażenie hdr i grasz w większosci w gry single player to kupuj C3 42  - zrobi większe wrażenie i zapewni większa immersję, na C3 nawet ultrawide dobrze wygląda (custom rozdziałka), zastanów się tylko czy masz miejsce i dobrą odległość od ekranu jak myślisz o 42 calach na biurko, bo moim zdaniem minimalna odległość od jego ekranu do komfortowej pracy to 80cm  ja tez mam za słabe gpu do 4k obecnie (4080), ale niedługo wyjdą nowe karty i 4k (dlss) i 120fps będą bardziej realne jeśli chodzi o rozdzielczość to jest róznica w ostrości miedzy 4k (dlss q), a 3440x1440 (dlss q) w grach (mam oba ekrany w domu)
    • Myślałem, że będzie gorzej. Okazuje się, że w tych wymagających tytułach zapewnia cinematic experience 30+ fps, a w niektórych tytułach 60+ fps.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...