Skocz do zawartości
milekp

Granie a wypalanie, czyli TV OLED a gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem rok LG B9 55" i w tym samym czasie kupiłem XseriesX, więc grałem po 5+ godzin dziennie i jak go sprzedawałem 0 wypaleń. Kupiłem większy, 65" C1, mam go już ponad rok i wciąż intensywnie gram na X'ie i PS5 - 0 wypaleń. Fakt, że nie oglądam wcale TV, ale korzystam z YT, Netflixa, Disney+, Amazon Prime itp. oraz właśnie gier i żadnych problemów. Do tej pory raz mi się włączyła ta automatyczna opcja "czyszczenia matrycy", mniej więcej po 10 miesiącach używania.

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata to niewiele dla TV. Pytanie jak OLED będzie wyglądał po 5-6 latach ciągłej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bleidd napisał:

2 lata to niewiele dla TV. Pytanie jak OLED będzie wyglądał po 5-6 latach ciągłej pracy.

Mi się Samsung LED wypalił po 5 latach miałem logo plus jakąś plamę biała xD

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2022 o 10:09, voltq napisał:

Mi się Samsung LED wypalił po 5 latach miałem logo plus jakąś plamę biała xD

U moich rodziców na 10 letnim lg IPS też się coś stało, wygląda to jak wypalony pasek z wiadomości ale to niemożliwe bo to przecież IPS ??‍♂️

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2022 o 09:52, bleidd napisał:

2 lata to niewiele dla TV. Pytanie jak OLED będzie wyglądał po 5-6 latach ciągłej pracy.

Jak męczysz LCD wiele godzin dziennie na wymaksowanym podświetleniu to po 2latach podświetlenie już siada ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oledowe świry, a powiedzcie mi, jak to jest z tym wyłączaniem OLEDA z gniazdka/listwy? Podobno lepiej tego nie robić. Nie można tego robić W OGÓLE, czy po godzinie od wyłączenia na noc już na przykład tak? Wczoraj dotarł do mnie B1 i listwa tak dawała mi w nocy po oczach, że wstałem i ją wyłączyłem. 

 

 

 

Edytowane przez DirtySouth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, DirtySouth napisał:

Oledowe świry, a powiedzcie mi, jak to jest z tym wyłączaniem OLEDA z gniazdka/listwy? Podobno lepiej tego nie robić. Nie można tego robić W OGÓLE, czy po godzinie użytkowania na noc już na przykład tak? Wczoraj dotarł do mnie B1 i listwa tak dawała mi w nocy po oczach, że wstałem i ją wyłączyłem. 

 

Nie można w ogóle wyłączać z listwy/gniazdka bo telewizor robi automatyczne samoczyszczenie matrycy , bez tego będziesz miał zaraz wypalenia i tv do śmietnika , i włącz sobie automatyczne czyszczenie matrycy ,wygaszanie logo na conajmniej niskie i przesunięcie obrazu włącz , to wszystko w opcjach masz

Edytowane przez voltq
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, voltq napisał:

Nie można w ogóle wyłączać z listwy/gniazdka bo telewizor robi automatyczne samoczyszczenie matrycy , bez tego będziesz miał zaraz wypalenia i tv do śmietnika , i włącz sobie wygaszanie logo na conajmniej niskie i przesunięcie obrazu włącz 

Nawet po godzinie od wyłączenia? 

 

PS Wczoraj podczas testu kolorów na YouTube zauważyłem coś takiego na szarości. To kwalifikuję się do wymiany, czy to coś normalnego i mam to po prostu olać? Przy normalnym użytkowaniu tego nie widać. Z tego, co czytałem, to może przejść po ręcznym czyszczeniu matrycy, ale jeszcze tego nie robiłem. 

 

Mam nadzieję, że nic temu mojemu telewizorowi nie będzie. Wczoraj odłączyłem go dwukrotnie, bo tego samego dnia jeszcze u mnie grzmiało.

 

https://ibb.co/9ZJ9MbV

Edytowane przez DirtySouth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DirtySouth napisał:

Nawet po godzinie od wyłączenia? 

PS Wczoraj podczas testu kolorów na YouTube zauważyłem coś takiego na szarości. To kwalifikuję się do wymiany, czy to coś normalnego i mam to po prostu olać? Przy normalnym użytkowaniu tego nie widać. Z tego, co czytałem, to może przejść po ręcznym czyszczeniu matrycy, ale jeszcze tego nie robiłem. 

Mam nadzieję, że nic temu mojemu telewizorowi nie będzie. Wczoraj odłączyłem go dwukrotnie, bo tego samego dnia jeszcze u mnie grzmiało.

https://ibb.co/9ZJ9MbV

Troche masz nierowne przy tej szarosci, jaki rozmiar ekranu? Bedzie to tylko widzialne przy bliskich czerniach.

 

Co do wylaczania z gniazdka co jakis czas to nie problem. Chodzi o to zeby to nie byla twoja codzienna praktyka ze go wylaczasz z gniazdka zamiast normalnie pilotem i go zostawic w standby. Jak wyzej ci pisali, TV co jakis czas w stanie czuwania wrzuca sobie odswiezanie pixeli.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DirtySouth napisał:

Oledowe świry, a powiedzcie mi, jak to jest z tym wyłączaniem OLEDA z gniazdka/listwy? Podobno lepiej tego nie robić. Nie można tego robić W OGÓLE, czy po godzinie od wyłączenia na noc już na przykład tak? Wczoraj dotarł do mnie B1 i listwa tak dawała mi w nocy po oczach, że wstałem i ją wyłączyłem. 

Również mam LG B1 i świetnie sprawuje się z moim XSX. To czyszczenie pikseli trwa u mnie około 10 minut. Słychać jak przekaźnik w TV się rozłącza. Po tym czasie można spokojnie odłączyć z gniazdka czy tam listwy. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DirtySouth napisał:

Nawet po godzinie od wyłączenia? 

Można na C1/C2 czyszczenie trwa nie całe 5min i po zakończeniu przekaźnik od głównej przetwornicy pstryka i słychać to wyraźnie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sheenek napisał:

Troche masz nierowne przy tej szarosci, jaki rozmiar ekranu? Bedzie to tylko widzialne przy bliskich czerniach.

 

Co do wylaczania z gniazdka co jakis czas to nie problem. Chodzi o to zeby to nie byla twoja codzienna praktyka ze go wylaczasz z gniazdka zamiast normalnie pilotem i go zostawic w standby. Jak wyzej ci pisali, TV co jakis czas w stanie czuwania wrzuca sobie odswiezanie pixeli.

55 cali. Z tego co słyszałem, nie wszystkie sztuki to mają. Bawić się w zwracanie lub wymianę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DirtySouth napisał:

55 cali. Z tego co słyszałem, nie wszystkie sztuki to mają. Bawić się w zwracanie lub wymianę? 

Dopiero teraz zobaczylem ze masz B1, a prawde mowiac nie wiem jak one maja. Z doswiadczenia wiem ze przy CX i C1 przy 55" latwiej o igielke, a juz od 65" w gore to trudniej.

Ja tez mam delikatna plame tego typu u siebie i zostawilem, bo wczesniej przeszedlem przez 4 inne CX 65" i mialy inne gorsze wady w postaci gridu ktory widzialem caly czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2022 o 11:13, DirtySouth napisał:

Nawet po godzinie od wyłączenia? 

 

PS Wczoraj podczas testu kolorów na YouTube zauważyłem coś takiego na szarości. To kwalifikuję się do wymiany, czy to coś normalnego i mam to po prostu olać? Przy normalnym użytkowaniu tego nie widać. Z tego, co czytałem, to może przejść po ręcznym czyszczeniu matrycy, ale jeszcze tego nie robiłem. 

 

Mam nadzieję, że nic temu mojemu telewizorowi nie będzie. Wczoraj odłączyłem go dwukrotnie, bo tego samego dnia jeszcze u mnie grzmiało.

 

https://ibb.co/9ZJ9MbV

TV zrobi kilka konpensacji matrycy i to zniknie. Pewnie już po pierwszej.

Konpensacje są automatyczne po wyłącznie TV gdy przekroczy czas 4H w interwałach.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2022 o 22:41, kadajo napisał:

TV zrobi kilka konpensacji matrycy i to zniknie. Pewnie już po pierwszej.

Konpensacje są automatyczne po wyłącznie TV gdy przekroczy czas 4H w interwałach.

Telewizor wykonał pierwszą kompensację i ten efekt chyba nieco się zmniejszył, ale nie zniknął całkiem. Po lewej stronie matrycy widać też taki jakby "uskok". Co ciekawe, tylko na jednym określonym filmie testowym kolorów, na innych nie. Więc to może tylko kwestia filmu, aczkolwiek pewności nie mam. Wydaje mi się, że wcześniej tego nie widziałem. W każdym razie tak to wygląda na screenach poniżej. 

Myślisz, że jest jeszcze szansa, aby to zniknęło? 

 

Stary screen https://ibb.co/9ZJ9MbV

 

Nowe screeny

https://files.fm/u/ygpnge562

https://files.fm/u/rwchaz53n

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób ręczną konpensacje, będzie trwała około godziny. Zobaczymy czy coś się zmieni.

14023a7783508c2af0562c9f77239037.png

68ee6e0c380d8d7905ff6469479ddd60.png

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2022 o 18:05, kadajo napisał:

Zrób ręczną konpensacje, będzie trwała około godziny. Zobaczymy czy coś się zmieni.

14023a7783508c2af0562c9f77239037.png

68ee6e0c380d8d7905ff6469479ddd60.png

Słyszałem opinie, żeby lepiej nie robić ręcznego czyszczenia, a jeśli już to tylko raz w roku. 

 

Mówisz, żeby zrobić i się nie czaić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zrób raz. Nic się nie stanie a panel może się zmienić nie do poznania.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Tak. Zrób raz. Nic się nie stanie a panel może się zmienić nie do poznania.

Ok, tak zrobię. Dzięki. Dam potem znać, jakie są rezultaty. 

 

Jak to uruchomie, trzeba wyłączyć TV czy zostawić włączonego? 

Edytowane przez DirtySouth
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam powinieneś mieć wybór:

Jeśli włączysz natychmiast  to TV się wyłączy sam i proces się rozpocznie.
Jak wybierzesz po wyłączeniu TV, to proces się rozpocznie dopiero jak sam wyłączysz TV pilotem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2022 o 13:50, kadajo napisał:

Tam powinieneś mieć wybór:

Jeśli włączysz natychmiast  to TV się wyłączy sam i proces się rozpocznie.
Jak wybierzesz po wyłączeniu TV, to proces się rozpocznie dopiero jak sam wyłączysz TV pilotem.

https://files.fm/u/4tfvdr9jx

 

Wykonałem ręczna i niestety nadal jest to samo. Co z tym teraz robić Twoim zdaniem i zdaniem kolegów? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

No i pięknie :)

Pięknie by było, gdyby ten banding i przejaśnienia zniknęły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To OLED, nigdy nie będziesz miał idealnego panelu ;) Ważne żeby podczas normalnego oglądania nic nie rzucało się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...