Skocz do zawartości
milekp

Granie a wypalanie, czyli TV OLED a gaming

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, JDX napisał:

Za kilka lat? Kto raz zobaczy obraz na OLEDzie nie wróci do telewizora LCD.

No właśnie to jest ciekawe, mój teść po 10 min patrzenia na oleda wyświetlającego jakiś "beautiful landscape" z jutubka sprawia wrażenie jakby miał zamiar polecieć do sklepu po oleda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pioy napisał:

No właśnie to jest ciekawe, mój teść po 10 min patrzenia na oleda wyświetlającego jakiś "beautiful landscape" z jutubka sprawia wrażenie jakby miał zamiar polecieć do sklepu po oleda. 

Jednostkowy przypadek nadal. Zwykły człowiek machnie ręką. Ale kupi, jak sąsiad kupi. :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, JDX napisał:

Za kilka lat? Kto raz zobaczy obraz na OLEDzie nie wróci do telewizora LCD.

Mojej babci lat 90 oglądającej tureckie gufno nie poleciłbym OLEDa za 5k :D tylko LCD LG za 2,5. A i to jest dużo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Qrdel napisał:

Mojej babci lat 90 oglądającej tureckie gufno nie poleciłbym OLEDa za 5k :D tylko LCD LG za 2,5. A i to jest dużo.

Dla tureckiego guana szkoda nawet telewizor kupować.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JDX napisał:

Dla tureckiego guana szkoda nawet telewizor kupować.

Nie no babcia też musi oglądać :D ale z doświadczenia wiem, że takim osobom nawet LCD 32cale z biedry wystarcza, OLED pod strzechy to perspektywa kilku jak nie kilkunastu lat a dzisiaj kupują i tak entuzjaści, lub ktoś kto miał styczność i chce mieć taki TV w domu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Qrdel napisał:

Nie no babcia też musi oglądać :D ale z doświadczenia wiem, że takim osobom nawet LCD 32cale z biedry wystarcza, OLED pod strzechy to perspektywa kilku jak nie kilkunastu lat a dzisiaj kupują i tak entuzjaści, lub ktoś kto miał styczność i chce mieć taki TV w domu. 

Do tego czasu OLED pójdzie w zapomnienie, bo koszty produkcji aż tak nie spadną. Zastąpi go micro-LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2023 o 17:56, JDX napisał:

Mój 3 ci OLED. Miałem C9, CX i teraz C1. Zero problemów.

Temat mocno przebarwiony. Pamiętam przypadek kolesia, któremu wypalił się pasek TVP Info na OLEDzie. Okazało się w serwisie, że typ namiętnie oglądał TVP Info wiele wiele godzin dziennie. Jak już miałoby mi się coś wypalić to preferuję gołe cycki niż gęba Kaczyńskiego :E

Masz 3 oled czyli co rok może dwa wymieniasz. Ile godzin nabiłeś?
 

9 godzin temu, sideband napisał:

Koszty produkcji OLED już są blisko zwykłych LCD ;) Za sprawą paneli IJP koszty produkcji spadną jeszcze bardziej.

https://www.youtube.com/watch?v=aKcV_avyqEI

Przykład wypalenia w komentarzach również wypowiedzi na temat wypaleń.

Przydałoby się jakieś info o ilości godzin.

W dniu 23.01.2023 o 09:47, bleidd napisał:

A ma ktoś OLED 5-6 lat? :P Ja sobie nie wyobrażam kupować TV na krótszy okres czasu, zwłaszcza że to nie kosztuje tak mało.

Bez ilości godzin to mało warte info. 8k godzin przez 5 lat to niewiele.
Są i tacy co nabili 200-300 godzin w 2-3 lata.
W niedzielę po kościele jakiś film i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ocb z tymi wypaleniami. Swego czasu były testy na rtings i oledy się wypalały. Oczywiście jechały 24h na dobę przez kilka miesięcy. Więc to tylko kwestia czasu. Ja gram sporo online, więc hud się wyświetla, tv informacyjne też oglądam i mam wywalone, pewnie za parę lat też się wypali. No to kupię kolejnego, to tylko głupi tv. 

Za to śmieszą mnie te wszystkie rady typu. Panie tv włączać tylko przez 2h dziennie, nie oglądać tv, obraz na 20 podświetlenia, a najlepiej jak w ogóle w pudle będzie trzymany. A to wtedy i z 10 lat pociągnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze ceny OLED-ów 75"+ są wciąż absurdalne. 55" kosztuje 4-5k, 65" kosztuje ~-6k a 77" jeb 14k :E

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bleidd napisał:

Szkoda, ze ceny OLED-ów 75"+ są wciąż absurdalne. 55" kosztuje 4-5k, 65" kosztuje ~-6k a 77" jeb 14k :E

Gdzie masz 65 za 6k? Za tyle to chyba sam kupię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet 5k https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-65a13la-tv-4k-50hz-a7-gen4-dolby-vision-dolby-atmos?gclid=CjwKCAiA5sieBhBnEiwAR9oh2vbqEE2J5eIg4bEEyVKJ_Z-iehz_yC_7Fc8QWIB4RA-LMYfDVG2PYRoCRkUQAvD_BwE

Z resztą nie chodzi o czepianie się czy to 6 czy 7k, chodzi o ogromną przebitkę. 65" jest naturalnie trochę droższy od 55" ale 77" jest 2x droższy od 65"

Edytowane przez bleidd
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świątecznych promkach 77" była za 10 tys. prosto od LG. Nawet linka dawałem tutaj. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz 77" nawet teraz poniżej 10 tys.
Ja mam nadzieję ze w tym roku 77" już kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj ma oleda od Samsunga? S95b? 

Czy jest warty przesiadki z LG C9? Wiadomo,wg. testow jasniejszy i lepsze kolory,ale czy jest warty przesiadki? Ktoś coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Keken napisał:

Przydałoby się jakieś info o ilości godzin.

Ten co ogarnia to podaje ilość godzin. Ale tam był jeden wariat co zrobił 20tys godzin w 2lata i dziwi się, że się wypalił :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sideband napisał:

20tys godzin w 2lata

? :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24h/7 ponad 2lata on tego nie wyłączał w zasadzie ?

Mnie nie pytaj jakiś dziadek z YT :szczerbaty:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając, że to bez sensu bo i tak nie da się oglądać TV 24/7 to jeszcze niepotrzebnie nabija rachunek za prąd. Ja w 2 lata nabiłem niecałe 2,5k godzin a używam prawie codziennie. Jak kupuje się OLED to powinno się być świadomym wad tej technologii i wyłączać go kiedy się z niego nie korzysta. 

Inna sprawa, że mój cx się wypalił w październiku ubiegłego roku chwilę przed upływem gwarancji i wymienili mi na nowy, wyższy model. Pisałem o tym na forum. Cały proces reklamacji trwał około tygodnia. Może mój wypalił się dość szybko, bo tam był podobno problem z przegrzewaniem. Wiadomo, że jak matryca organiczna się przegrzewa, to dochodzi do szybszej jej degradacji. 

 

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sideband napisał:

24h/7 ponad 2lata on tego nie wyłączał w zasadzie ?

Mam nieodparte wrażenie, że to się po prostu miało wypalić i taki był cel tego "użytkowania" ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bleidd napisał:

Tu nawet 5k https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-65a13la-tv-4k-50hz-a7-gen4-dolby-vision-dolby-atmos?gclid=CjwKCAiA5sieBhBnEiwAR9oh2vbqEE2J5eIg4bEEyVKJ_Z-iehz_yC_7Fc8QWIB4RA-LMYfDVG2PYRoCRkUQAvD_BwE

Z resztą nie chodzi o czepianie się czy to 6 czy 7k, chodzi o ogromną przebitkę. 65" jest naturalnie trochę droższy od 55" ale 77" jest 2x droższy od 65"

Nie no szanujmy si ten a1 to najgorszy model bez 2.1, z 60hz panelem, jak brać to chociaż serię C, chociaż ja mam akurat g. 

Godzinę temu, kadajo napisał:

W świątecznych promkach 77" była za 10 tys. prosto od LG. Nawet linka dawałem tutaj. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz 77" nawet teraz poniżej 10 tys.
Ja mam nadzieję ze w tym roku 77" już kupie.

Jaki model? 

41 minut temu, henryk nowak napisał:

Pomijając, że to bez sensu bo i tak nie da się oglądać TV 24/7 to jeszcze niepotrzebnie nabija rachunek za prąd. Ja w 2 lata nabiłem niecałe 2,5k godzin a używam prawie codziennie. Jak kupuje się OLED to powinno się być świadomym wad tej technologii i wyłączać go kiedy się z niego nie korzysta. 

Inna sprawa, że mój cx się wypalił w październiku ubiegłego roku chwilę przed upływem gwarancji i wymienili mi na nowy, wyższy model. Pisałem o tym na forum. Cały proces reklamacji trwał około tygodnia. Może mój wypalił się dość szybko, bo tam był podobno problem z przegrzewaniem. Wiadomo, że jak matryca organiczna się przegrzewa, to dochodzi do szybszej jej degradacji. 

 

Wypalił się. Niemożliwe. Pewnie tvp info było oglądane. xd

Dobrze, że na gwarancji, sam czytałem sporo informacji o wypaleniach tak po ok 3 latach. Zobaczymy, ja poprzedniego miałem niecałe 2, a obecny ma ponad rok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Keken napisał:

Bez ilości godzin to mało warte info. 8k godzin przez 5 lat to niewiele.

Średni wynik. To 4,4 h dziennie.

2 godziny temu, sideband napisał:

Ale tam był jeden wariat co zrobił 20tys godzin w 2lata i dziwi się, że się wypalił :szczerbaty:

Widzę, że matematyki nie uczyli i pierwiastek z 1,21 to 0,11 (musi >1). 20000 : 730 = 27,397 czyli musiał oglądać ponad 27 h dziennie i nie może być pomyłki, bo mając 8h snu wychodzi 3,4 roku (więc nie zaokrąglił 2,3 lat do 2).

Godzinę temu, lpcl napisał:

Wypalił się. Niemożliwe. Pewnie tvp info było oglądane. xd

Telewizor jest do oglądania a nie uważania na paski. Psim obowiązkiem producenta jest się dostosować, a nie klienta. No i groźniejsze jest TVN24 (podobno bardziej wymaksowane kontrast jasność czy coś).

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lpcl napisał:

Nie no szanujmy si ten a1 to najgorszy model bez 2.1, z 60hz panelem, jak brać to chociaż serię C, chociaż ja mam akurat g. 

Jak ktoś nie gra to do niczego mu HDMI 2.1 i 60 Hz też wielu osobom różnicy nie zrobi a możliwość kupienia OLED-a 65" za 5k jest. Tymczasem najtańszy 77" to juz cena niemal 3x za ledwie 12" więcej. W LCD nie ma takich przeskoków. Zapewne wielkość ekranu tutaj nie jest przeszkodą a fabryki są skupione na 55" i 65" bo to główny wolumen sprzedaży. Z czasem pewnie zwiększą trochę produkcję większych modeli to i ceny spadną ale ile lat to potrwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bleidd napisał:

Jak ktoś nie gra to do niczego mu HDMI 2.1 i 60 Hz też wielu osobom różnicy nie zrobi a możliwość kupienia OLED-a 65" za 5k jest. Tymczasem najtańszy 77" to juz cena niemal 3x za ledwie 12" więcej. W LCD nie ma takich przeskoków. Zapewne wielkość ekranu tutaj nie jest przeszkodą a fabryki są skupione na 55" i 65" bo to główny wolumen sprzedaży. Z czasem pewnie zwiększą trochę produkcję większych modeli to i ceny spadną ale ile lat to potrwa?

Ale tam masz też zawsze gorszy proc, tak samo jak i gorszy panel (słabiej świeci), a akurat oledy do demonów jasności nie należą. Mówię stanowcze nie. 

52 minuty temu, grzesiu_6 napisał:

Mój LG OLED C1 ma już ok. 210 dni, działa 4-6h dzienie i jak na razie nic nie widać, sprawdzałem kilka dni temu. Używany do XSX i VOD, telewizji nie oglądam, bo nie mam. 

Na YT gość robi test OLEDa: https://www.youtube.com/watch?v=XKLKRUrijiY

Panie 210 dni, co to jest, przyjdź jak będzie miał ponad 2 lata. U mnie to jest w tygodniu też tak że 6h, a w weekendy to pewnie i z 18h, bo tv chodzi non stop. Nawet jak siedzę przy kompie na monitorze. Ale na razie po niecałych 1,5 roku to nawet nie ma co sprawdzać. Zaczekam jeszcze z rok z tym. 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomcug napisał:

Mam nieodparte wrażenie, że to się po prostu miało wypalić i taki był cel tego "użytkowania" ;)

U niektórych starszych osób TV leci działa w ten sposób i nawet śpią przy włączonym TV. Dla nich to jedyne okno na świat.

2 godziny temu, sino napisał:

Widzę, że matematyki nie uczyli i pierwiastek z 1,21 to 0,11 (musi >1). 20000 : 730 = 27,397 czyli musiał oglądać ponad 27 h dziennie i nie może być pomyłki, bo mając 8h snu wychodzi 3,4 roku (więc nie zaokrąglił 2,3 lat do 2).

Jak pisałem ponad 2lata rzeźbiony i niektórzy TV nie wyłączają praktycznie w ogóle. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
    • @Rico650  Rdr 2 potrafi wywalić grę na pulpit bez modyfikacji grafiki. Co do programu to  Speed Way jest dość czuły na UV . Inne benchmerki u mnie przechodzą po kilka razy a Speed Way już nie.  Rdr 2  ostatnio nie chce mi się za każdym razem ładować i pokazuje mi błąd  że mam za mało pamięci.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...