Skocz do zawartości
maro112

ASUS TUF X570 Plus Gaming - zasilanie na USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do kupna ryśka 3600 oraz płytki asus tuf x470 gaming plus. Pytanie jest odnośnie płytki. Wiadomo, że 3600 praktycznie każda płyta obsłuży nawet na b450 lecz czy owa płytka nada się do ewentualnej zmiany CPU na ryzen 4xxx??

Oraz tak ogólnie, czy ta płytka jest słaba/średnia/dobra ?

Edytowane przez maro112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ernorator

Chodzi o to, że mam okazję kupić praktycznie nowy zestaw (ryś 3600 i ta płyta) w dobrej cenie i dlatego o tę płytę się pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz koniecznie wydać 670 złotych na płytę, a chcesz mieć nie gorsze, a wręcz lepsze wyposażenie, to kup MSI B550-A PRO (ATX). Wadą tej płyty jest słaba karta dźwiękowa, ale skoro chcesz TuFa x470, to może na lepszej dźwiękówce Tobie nie zależy. Wtedy będziesz miał i taniej i lepiej. Do tego ta płyta nie będzie się gotować przy próbie włożenia na niej najmocniejszego procka od AMD i jeszcze będziesz mógł go podkręcić. 

Aktualnie MSI jest na promocji na niemieckim Amazonie: https://www.amazon.de/-/en/911-7C56-08S/dp/B08BCQF1BD

Jeśli chcesz dobrą dźwiękówkę w tej cenie (lub odrobinę drożej) i do tego lepsza sekcję zasilania niż MSI B550-A Pro, to kup Gigabyte B550 Aorus Elite (ATX). Ma ona swoje wady (brak ledów debugowania, trochę mniejsze możliwości OC pamięci), ale i tak bije na głowę Twojego Tufa pod niemal każdym względem. 

Możesz też zdecydować się na  Asusa TUF GAMING B550-PLUS (ATX), bo parę groszy możesz zaoszczędzić na tej promocji  https://promotion.asus.com/pl/pl/b550-gamevoucher . Ja bym wolał jednak Gigabyte B550 Aours Elite, ale jeśli z promocją TUF wyjdzie taniej, to czemu nie?

Jeżeli wolisz jeszcze trochę coś dołożyć, to wybierz coś z trójki: Gigabyte B550 Aorus Pro (ATX), MSI B550 Tomahawk lub Asrock B550 Steel Legend. Wybierz po prostu najtańszą i taką, która bardziej Tobie odpowiada pod kątem wyposażenia. Będziesz miał full wypas. Niemal żadnych wad, poza oczywiście ceną. W bardziej kosztowne płyty B550 nie opłaca się iść. 

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maro112 napisał:

Oraz tak ogólnie, czy ta płytka jest słaba/średnia/dobra ?

są lepsze w niższej cenie. na vobis jest MSI B550M MORTAR za 610PLN z wysyłką za pobraniem free. Najlepszy wybór do 650PLN, za takiego Tomahawka b550 trzeba zapłacić 200-250pln więcej, imho nie warto:

 

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomahawk B550 jest już możliwy do dostania za 710 złotych z przesyłką (KR system) .

https://www.krsystem.pl/msi_mag_b550_tomahawk_amd_b550ddr4sata3m.2usb3.1pcie4.0am4atx-item-63594.html

To już jest cena warta rozwagi. 

Gigabyte B550 Aorus Elite - 623 złote (z przesyłką). Sekcja zasilania niewiele ustępująca B550 Tomahawkowi (na pewno lepsza niż Mortar, ale Mortar w zupełności wystarczy do każdego procka)

MSI Mortar B550M jest ciekawą opcją, bo w przeciwieństwie do MSI B550 A-Pro ma lepszą kartę dźwiękową. Trzeba tylko pamiętać, że jest to mniejsza płyta, więc nie wiem jak to będzie z przestrzenią między slotami. W każdym razie ma 4 banki pamięci i wyposażenie też jest ok. 

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, addept napisał:

Tomahawk B550 jest już możliwy do dostania za 710 złotych z przesyłką (KR system) .

https://www.krsystem.pl/msi_mag_b550_tomahawk_amd_b550ddr4sata3m.2usb3.1pcie4.0am4atx-item-63594.html?44028&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

To już jest cena warta rozwagi. 

jak idziemy w tę stronę to MORTAR w KR jest za 570pln

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko gitara tylko musicie zrozumieć, że ja mieszkam za granicą i poluję na używki więc wybór mam mocno ograniczony. 

Natomiast co powiecie o tej samej płycie tylko nowszej, a mianowicie ASUS TUF X570 Plus Gaming?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem, że masz na Amazonie niemieckim płytę MSI B550 A-Pro na promocji. To jest płyta, która bije na głowę Twojego Asusa X470. Co do wersji Asusa TUF X570 Plus, to jest to już dobry wybór, ale jeżeli masz zapłacić dużo więcej niż MSI B550 A Pro, to brałbym MSI. 

https://www.amazon.de/-/en/911-7C56-08S/dp/B08BCQF1BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, addept napisał:

Podałem, że masz na Amazonie niemieckim płytę MSI B550 A-Pro na promocji. To jest płyta, która bije na głowę Twojego Asusa X470. Co do wersji Asusa TUF X570 Plus, to jest to już dobry wybór, ale jeżeli masz zapłacić dużo więcej niż MSI B550 A Pro, to brałbym MSI. 

https://www.amazon.de/-/en/911-7C56-08S/dp/B08BCQF1BD

120 euro z wysyłką free to bdb okazja, nawet nie ma co się zastanawiać bo jutro już pewnie nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tego ASUSa TUF x570 gaming plus w cenie +/- MSI B550-A PRO i dodatkowo win10 w gratisie więc się raczej opłacało :)
Teraz tylko polowanie na CPU i można składać.

 

Edyta. 

Wie ktoś czy z pamięciami crucial ballistix podejdzie kloc nh-d14? Chodzi o wysokość ram czy się zmieszczą.

Edytowane przez maro112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie wymiany platformy i mam problem bo na tej plycie x570 wyswietlaja mi sie wszystkie dyski jakie posiadam jako "storage devices" i wydaje mi sie ze je normalnie czyta Mobo natomiast zadnego z nich nie widzi jako "bootable device" choc na ssd jest win7. O co chodzi by mi sie komp wlaczyl?

 

Tutaj zdjecie jak to wyglada

https://zapodaj.net/23da3bdd6bf0e.jpg.html

Edytowane przez maro112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza. Włączyłem CSM w biosie i odpaliło kompa ale kontroler x570 nie czyta USB w win7 więc nie do użytku bo myszka i klawa kaput. Trzeba przejść na win10 jeśli nie chce się modzić win7 by porty USB działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, win10 zainstalowany i wszystko gitara tylko jedno ale. 
Czy jest jakiś sposób by zmniejszyć prędkość wentylatorka na chipsecie na tej płycie? On nawet w idle się kręci z prędkością ~2500rpm a na googlach ludzie piszą, że nawet i do ~3000 dobija. 

Jest to tym spowodowane, że chyba każde GPU jakie wsadzimy do tej płyty to będzie zasłaniać W CAŁOŚCI chipset i wentylatorek więc co by nie mówić - design skopany po całości.

A te 2500rpm bez słuchawek już słychać i to całkiem solidnie więc albo da radę to naprawić albo ASUSowi powiem papa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przerwie mam jedno pytanko bo z resztą jakoś sobie poradziłem.

 Którą opcję w BIOSie przestawić by włączyć zasilanie na USB gdy komputer jest wyłączony? Próbuję już kilka opcji podanych przez internet i żadna nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy X570 właśnie miałem wątpliwości do tego wentylatora na chipsecie. Ostatecznie zakupiłem też TUF ale B550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...