Skocz do zawartości
sajmonsb

Jaka karta graficzna do starego komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio pozyskałem nowy, stary komputer. Będzie mi prawdopodobnie służył dopóki nie złożę nowego (czyli pewnie max kilka miesięcy). 
Komputer ma jeden brak. Jest to brak karty graficznej. Nie potrzebuję niczego wyjątkowego. Wystarczy coś żeby od czasu do czasu pograć w CS'a lub LOL'a czy inne mniej wymagające gry. 
Niby mam jeszcze jeden komputer z którego spróbowałbym przełożyć kartę, ale nie wiem czy jest ona wystarczająco dobra.

Poniżej prosta specyfikacja komputera:

procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4800 + 2.5 GHz
płyta główna: hp 2006 hpdc 
RAM: 4GB ddr 2
Zasilacz: 300 W

Karta graficzna, którą posiadam: NVIDIA Quadro FX 1400 


W odpowiedziach mogę udzielić więcej informacji.

Polecacie zatem jakieś konkretne modele lub mniej więcej czego szukać?
Budżet max 100-200 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny używanych starych kilkunastoletnich GTX jak 660, 760 itp. to jakaś paranoja w tej chwili. Zupełnie nieopłacalny zakup, te karty realnie nie są warte 150 może 200zł w porywach. Jeżeli udałoby Ci się wyrwać GTX 660 ewentualnie 650 w kwocie poniżej 200zł to jeszcze można się zastanowić. Za więcej szkoda kasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzela300

gtx 660 do 200zł można dać

gtx 650ti do 150zł można dać

gtx 650 więcej jak 100zł bym nie dał.

Alternatywy za bardzo nie ma bo 750ti która jest porównywalna z 660 chodzą zazwyczaj powyżej 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 660 będzie sporo na wyrost do starego Athlona 64 X2,dodatkowo 300W zasilacz będzie problemem(nie wiem jaki to dokładnie model)
Ogólnie miałem dwurdzeniowego Athlona z GTS 450 i nawet dobrze chodziło,co prawda karta jest stara i w nowe gry nie da się pograć,ale na CS czy LOL-a wystarczy
https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-1gb-ddr5-gts-450-msi-CID99-IDG7m0t.html#b097645400
https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-gts-450-1gb-CID99-IDG73HC.html#b097645400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i racja, patrząc na ten zasilacz.

Z nowszych można jeszcze gtx 750 poszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to ślepy zaułek. Na starych dwóch rdzeniach fajnie jak obecnie będzie w ogóle 30 FPS na low w CSie.

Jeśli płyta wspiera, a chłodzenie nie zdechnie, warto się rozejrzeć za jakimś X4, a najlepiej II X4 jeśli płyta wspiera, i potem grafika to pryszcz. Do 100 zł wtedy cokolwiek się nada, choćby ten GTS byle zasilacz wytrzymał.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, deton24 napisał:

To wszystko to ślepy zaułek. Na starych dwóch rdzeniach fajnie jak obecnie będzie w ogóle 30 FPS na low w CSie.

Jeśli płyta wspiera, a chłodzenie nie zdechnie, warto się rozejrzeć za jakimś X4, a najlepiej II X4 jeśli płyta wspiera, i potem grafika to pryszcz. Do 100 zł wtedy cokolwiek się nada, choćby ten GTS byle zasilacz wytrzymał.

Procesora już nie opłaca mi się raczej wymieniać, bo niedługo i tak będę składał nowy komputer. 
Chyba że wymienię zasilacz na ten z drugiego komputera który ma prawdopodobnie 375 W.

Myślę że kupię chyba tego gts'a i zobaczymy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...