Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie szukam obudowy do 700zł chce aby karta graficzna do 350mm minimalnie się zmieściła i miała miejsce na chłodzenie wodne 360 3x120 model dokładny to arctic liquid freezer II. Nie zależy mi bardzo na rgb bardziej na kulturze pracy i niskich temperaturach myślałem o phanhteks p600s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam, buda przestronna i porządna, też mam zamiar w niej zamontować Freezera 360, miejsca jest od groma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz brać P600S, ewentualnie P500A, które oparta jest na tej samej ramie, ma jednak inne panele zewnętrzne. Ewentualnie O11 Dynamic też będzie spoko i bez problemu wsadzisz tego Arctica na top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o Phanteks Enthoo Pro 2, gdzie mam możliwość zamontować na boku chłodzenie reszta chłodzenie będą same wentylatory, obudawa będzie stała pewnie koło biurka wiec większy rozmiar nie powinien mi przeszkadzać, jest trochę do wyboru i nie wiem co dokładnie wybrać chce aby posłużyła mi już ta obudowa kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enthoo Pro 2 jest naprawdę wielka i przy normalnym systemie z jednym AiO będzie tam pusto. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to możesz śmiało brać tą obudowę, bo to dobrza skrzynka. Osobiście wziąłbym albo P500A albo P600S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są różnice między p500a-p600s Która będzie lepsza w temperaturach i cichsza, wole dopłacić już 100 i mieć coś lepszego na lata 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P500A i P600S mają ten sam szkielet. Różnica to panele zewnętrzne. P500A jest bardziej nastawiona na przepływ powietrza i dobre temperatury - na froncie nie ma filtra przeciwkurzowego, jest tylko drobny mesh, który robi za filtr. Łapie większe drobiny kurzu, ale mniejsze się przedostaną. Dzięki brakowi dedykowanego filtra uzyskujesz jednak lepszy przepływ powietrza i temperatury. P600S nastawiona jest na wyciszenie. Da się w niej poprawić przepływ powietrza demontując pokrywę na przednim panelu, ale oczywiście kosztem kultury pracy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem brać P500A bo na pierwszy rzut oka wygląda świetnie, przede wszystkim jest dość wysoka, ale podobno ma strasznie hałasujące wentylatory, dodatkowo te przesuwające się plastikowe covery do kabli średnio wyglądają, ostatecznie zamówiłem na amazonie Meshify S2 w wersji z ciemną szybą za 600zł z przesyłką. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Natomiast to co mi się bardzo podoba w Phanteksie to szyba na zawiasach.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo bardziej nastawiam się na p600s może być wyciszona i zarazem da się zrobić lepszy przepływ powietrza. Poczekam jeszcze może propozycje jeszcze jakieś będą .

24 minuty temu, Jack White napisał:

Ja miałem brać P500A bo na pierwszy rzut oka wygląda świetnie, przede wszystkim jest dość wysoka, ale podobno ma strasznie hałasujące wentylatory, dodatkowo te przesuwające się plastikowe covery do kabli średnio wyglądają, ostatecznie zamówiłem na amazonie Meshify S2 w wersji z ciemną szybą za 600zł z przesyłką. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Natomiast to co mi się bardzo podoba w Phanteksie to szyba na zawiasach.

A gdzie się dowiedziałeś o tych wentylatorach, p500a rgb ma wentylatory do 25dbc a p600a 19dbc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dariks napisał:

Chwilowo bardziej nastawiam się na p600s może być wyciszona i zarazem da się zrobić lepszy przepływ powietrza. Poczekam jeszcze może propozycje jeszcze jakieś będą .

Tak, p600s jest wyciszona, latem można zdjąć przednią i górną zaślepkę, jest pod nimi mesh, dodatkowo z przodu pod meshem jest filtr na całej powierzchni. Zaślepki mają na sobie matę wygłuszającą i są w pełni metalowe, sam kupiłem na lata i sprawia wrażenie pancernej. Mi nie zależało na RGB, kierowałem się ciszą i przepływem powietrza, jak będzie potrzebny + dobrym filtrowaniem kurzu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...