Skocz do zawartości
forumowicz-a55

Chipset B450 do RYZENa 9 3900X ?

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Pioy napisał:

Pierdzielenie bez sensu. Czy brakuje mu ficzerów, zależy na więcej m2 czy pcie4, to on sam wie najlepiej, natomiast płyta spokojnie da radę I napuszczanie go na b550 "bo tak" to naciąganie na kasę. 

OK, to zostaję przy B450 i jakiś tam nawiew na sekcję może zrobię...

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była informacja, że płyta na długo to przewidujemy.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Saren7(jg77xfx) napisał:

Była informacja, że płyta na długo to przewidujemy.

tak bez zakładania nowego tematu: --przy jakiej max temperaturze może pracować sekcja zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem, ale uważam, że długotrwale nie przekraczać 85.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale będziesz ją obciążał core heavy przez długie godziny (czytaj pracą), czy chcesz 12 rdzeni do gier bo za 6 lat się przyda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie same pytania padały przy x570 i jednak wiele osób na te płyty się zdecydowało. Moim zdaniem B550 to świetna alternatywa dla x570 i pewność co do upgrade'u na Ryzeny 4000. Tak bardzo wierzycie, że te wszystkie beta biosy na B450 będą bezproblemowe? Guzik prawda. Będziesz miał szczęście, nie będzie żadnych problemów, ale pewnie 30-40 % użytkowników tych płyt będzie się borykało z mniejszymi lub większymi problemami. Do tego producenci wydadzą może jedną serię beta biosów (pewnie też nie wszystkie płyty), a potem powiedzą: zrobiliśmy swoje, umywamy ręce, jeżeli coś wam nie gra, to już nie pomożemy. Wystarczy spojrzeć jakie cyrki były z biosami dla płyt B450 przy aktualizacji na Ryzeny 2. Burdel niesamowity, który trwał co najmniej pół roku (ja w sumie sam jestem ofiarą tych biosów, bo u mnie wszystko się od nich spieprzyło i zakończyło 7-miesięcznym bojem i wymianą płyty). Sęk w tym, że wcześniej można było oczekiwać na naprawę błędów, a teraz? Beta biosy i skończy się dobre. 

Jak ktoś chce mieć spokój to dopłaci te 100-150 złotych do B550. Dla mnie ten spokój + lepsze wyposażenie i termika są warte tego by wziąć B550 zamiast B450. No chyba, że ktoś planuje siedzieć na budżetowym sprzęcie non stop i nie planuje w przyszłości żadnych dużych upgrade'ów, bo będzie komputer sprzedawał i przenosił się na platformę AM5. Wówczas faktycznie lepiej wziąć B450. 

 

Edytowane przez addept
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Pioy napisał:

Ale będziesz ją obciążał core heavy przez długie godziny (czytaj pracą), czy chcesz 12 rdzeni do gier bo za 6 lat się przyda? 

chciałbym te 12c/24t żeby nie inwestować w AM5  tylko kiedyś tam dopiero w AM6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, B550 ma gwarancje stabilnosci pod Zen3, a nie późnie cyrki i bsod i dla samej stabilności jestem wstanie dopłacić.

Kupno na zapas nie ma sensu, nie wiesz jak technologia sie rozwinie. Wiesz co lepiej wez r5 3600 + b450 a za zaoszczedzona kase bedziesz miec na dokladke do am5.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Saren7(jg77xfx) napisał:

Też tak uważam, B550 ma gwarancje stabilnosci pod Zen3, a nie późnie cyrki i bsod i dla samej stabilności jestem wstanie dopłacić.

wziąłbym B550 ale są znowu cyrki z cpu -wchodzą tylko zen2 a ja mam zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie za słaby single core. Zobacz, po tym jak wszyscy już orzekli że 6c12t aka 3600 to minimum, nagle szybkie 4c8t aka 3300x robi karierę. Stety niestety lepiej kupić cpu za 600 i za jakiś czas znowu za 600, niż od razu za 1200. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, forumowicz-a55 napisał:

wziąłbym B550 ale są znowu cyrki z cpu -wchodzą tylko zen2 a ja mam zen

Nie spiesz sie, kup plyte razem z prockiem, najlepiej wez tania b550 + r5 4600 i wyjdziesz lepiej na tym niz na r9 3900. Wystaw teraz cpu i mobo jak nie musisz siedziec przed kompem.

Ja sprzedałem r5 2600 + b450 za 700, pozniej bym tyle nie dostal,  doloze pewnie cos kolo 500 i bede miec zestaw na kilka lat. Teraz jestem na zapasowym i5 6400.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pioy pisze w sprawie single core,  biosy do b450 na 100% będą , wiecie ile ludków ma b450,b350,x370 na całym globie :E  amd by sobie  łeb odstrzeliło żeby nie wydali w miarę działających biosów  bo będą zarabiać jeszcze dłuższe lata na prockach  ,to jest taki łańcuszek ktos ma b450  działa z pierwszym ryśkiem  jakiś czas temu kupił ryska 3xxxx to i za rok dwa kupi rysia 4xxx  i interes się kręci  ,te całe płyty max to też dobry był dla nich strzał kasiory na przeczekanie  do b550 ? tłumacząc że nie wchodzi na eprom  bios  :) a czemu nie mogli wydać biosów pod serie zenów 1 i zen+  a oddzielnie pod 3xxx co za problem ????  przeca pod ze1 i zen + są gotowe od dawna  całość jest dobrze przemyślana i jakbyś nie kombinował tak to wychodzi ,jakoś 3 m-ce po wyjściu x570 na reddicie ludzie znający temat od podszewki jacyś inżynierowie pisali że te całe x570  to niezły rebrand x370.  A co do  pcie 4.0 zanim coś by to mogło wnieść co do wydajności gpu to już będą pcie 6.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie w kwestii większej ilości dysków m2 jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, forumowicz-a55 napisał:

tak bez zakładania nowego tematu: --przy jakiej max temperaturze może pracować sekcja zasilania?

jednorazowe, kilkuminutowe skoki powyżej 100 stopni nie będą odczuwalne dla reszty elektroniki

dla 24/7 nie przekraczałbym 80 stopni, optymalne byłoby 60-70

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesiło w sferis.pl    MSI MAG B550 TOMAHAWK  676pln   z kodem SZKOLA79  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3900X nie ma sensu - jak go nie wykorzystujesz. Jak nie transkodujesz kilka godzin w tygodniu materiałów wideo, to zaoszczędź i kup 8 rdzeniowca. 

Już tłumaczę. 3900X to najmocniej grzejący się procek i sekcja zasilania bez nawiewu dostanie w bambuko - a, że procek się grzeje, to bez chłodzenia wodą jest cienko. A to oznacza problem z chłodzeniem sekcji zasilania i nakręca się ujoboros.

Lepiej już 3700X a resztę odłożyć do dużego dysku NVMe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, MRx21 napisał:

3900X nie ma sensu - jak go nie wykorzystujesz. Jak nie transkodujesz kilka godzin w tygodniu materiałów wideo, to zaoszczędź i kup 8 rdzeniowca. 

Już tłumaczę. 3900X to najmocniej grzejący się procek i sekcja zasilania bez nawiewu dostanie w bambuko - a, że procek się grzeje, to bez chłodzenia wodą jest cienko. A to oznacza problem z chłodzeniem sekcji zasilania i nakręca się ujoboros.

Lepiej już 3700X a resztę odłożyć do dużego dysku NVMe.

Zgadza się :) a  z 90% towarzystwa jak nie więcej  myśli że kupuje przyszłościowo  :E 12,16 rdzynióf których nigdy w połowie nie wykorzysta  ale ogólnie marketing działa cuda biznes is biznes :)  teraz to moc single core będzie się liczyć znaczy się liczy się :E ,podobnie jest ze straszeniem tymi tańszymi płytami x570  testowanymi w testbenchach  z aio i bez wentyli  :E  Na dniach składałem zestaw z 3700x  i tak już od niechcenia wrzuciłem do swojej X570 UD tego rysia 7 , na szybciora ustawiony na 4ghz  1,3v  bez zbędnych zabaw  i vrm  po dwóch godzinkach world of tanks  nie widział nawet 65c  a w pokoju temp. ze 25-26c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, unadarek napisał:

myśli że kupuje przyszłościowo

Przyszłościowo to kupiłem X470 Taichi i... nie żałuję, bo seria 4000 pójdzie na tym.

Już czekam z wypiekami na twarzy. Każdy z rdzeni osobne V!!! Będzie się działo.

R9 3900X pójdzie do drugiego kompa (ITX) gdzie siedzi nienajgorsza sztuka 3600 (4.2 ghz na 1.2V) - i tak, tam jest b450 (które nagle się okazuje, kiepskim wyborem bo nie miało usb-c)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b450 jak i x470 jak i pewnie x370 :E  wczesniej czy później dostaną bezproblemowe wsparcie dla nowych ryszardów ,kwestia czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano dostaną, ale problem może być z wielkością bios. X370 taichi miałem, ale... poszło na sell bo nie miało ARGB.

 

i wyjścia na drugie usb-c

Edytowane przez MRx21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore 6 rdzeni R5 4600, jak w przyszłości będzie brakowało to kupię, używane 8 rdzeni a może 6 rdzenie będzie wystarczające.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nim wyjdzie zen3 to troche minie :E pasuje od razu brać 8/16 zamiast bawić się w takie coś, dozbierać i kupić raz a dobrze na 2-3lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej mam czasu więc biorę 6/12,

Zen3 6/12 prawdopodobnie będzie w multicore jak R7 3700X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym multi core to różnie bywa :D my kręciliśmy wyniki na 3600 po zakupie patriotów 4400 cl19 i dociśnięciu ich jak janusze na 3700x w geekbenchu :E u mnie np 3700x po wyłączeniu SMT czyli proc mając 8/8 daje sporo wyższy wynik jak stockowy r5 3600 6/12 więc sporo zależy też od ustawień ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...