Skocz do zawartości
s99

Co się porobiło z cenami kart graficznych z drugiej ręki?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo!
Wytłumaczy mi ktoś co się odjaniepawliło z cenami kart graficznych? Za GTX 1070 wołają od 900 do 1100 zł za używkę! A ja kupiłem niecały rok temu GTX1070 za 800 zł.. WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Januszowstwo,covid też ma wpływ na to

Przykładowo widzę HD 7850 za 200 zł,GTX 970 za 500 i wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

covid srowid. Zwyczajnie mało osób sprzedaje karty graficzne, a więcej chce kupić. Przyczyniło się do tego zaprzestanie produkcji kart graficznych w segmencie poniżej 600zł. Wskutek tego każdy kto chciał kupić tańszą kartę nadającą się do grania zamiast nowej, zmuszony był kupować używaną. Wskutek czego używanych zaczęło brakować i ceny używek poszły w górę. Od cała tajemnica. Jak jest czegoś mało to drożeje.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, qrek1 napisał:

Przyczyniło się do tego zaprzestanie produkcji kart graficznych w segmencie poniżej 600zł.

No jak widzę moją byłą MSI 750TI Gaming za 350zł w 2020 to nie wiem co powiedzieć/napisać.

350zł to była dobra cena parę lat temu, ale to trzyma cenę :D 

Z jednej strony karty w klasie 750/ti/660/ti bardzo mocno trzymają cenę a z drugiej strony niektórzy chcieli by się załapać na 1070ti za 700zł bo "gdzieś kiedyś, dawno dawno temu była promocja na 1660 za 850zł" :rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, s99 napisał:

Hejo!
Wytłumaczy mi ktoś co się odjaniepawliło z cenami kart graficznych? Za GTX 1070 wołają od 900 do 1100 zł za używkę! A ja kupiłem niecały rok temu GTX1070 za 800 zł.. WTF?

O Boże karty podrożały ? normalnie koniec świata, a to że wszystko zdrożało to już uj. Jak jesz na śniadanie ze dwie trzy łopatki, później kawałek backplata, to kilka tygodni pociągniesz... 

Skąd takie coś się wykluwa, napalm i Spalić zarazę. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Januszowstwo,covid też ma wpływ na to

Przykładowo widzę HD 7850 za 200 zł,GTX 970 za 500 i wyżej

Jakiś czas temu myślałem o sprzedaży 2070S i zakupie GTXa 960 4GB na przeczekanie, jakie było moje zdziwienie, że na Allegro tych kart jest mało, a ceny zbliżone do GTXa 970. Nie wiem kto to kupi biorąc pod uwagę o ile mocniejsza jest 970. Koniec końców olałem temat takiej zamiany/sprzedaży, ale przekonałem się, że faktycznie ceny 960/970/1050Ti/1060 6GB itd. wcale niskie nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, AndrzejTrg napisał:

O Boże karty podrożały ? normalnie koniec świata, a to że wszystko zdrożało to już uj. Jak jesz na śniadanie ze dwie trzy łopatki, później kawałek backplata, to kilka tygodni pociągniesz... 

Skąd takie coś się wykluwa, napalm i Spalić zarazę. 

Oho, widzę że mamy tu niespełnionego komika, w dodatku beztalencie. Ty uważasz, że to co piszesz jest śmieszne? w takim razie współczuję ludziom w twoim otoczeniu. Zadałem całkiem normalne pytanie skłaniając użytkowników do dyskusji. Jak nie masz nic do powiedzenia to idź sobie poopowiadać suchary gdzieś indziej.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, qrek1 napisał:

covid srowid. Zwyczajnie mało osób sprzedaje karty graficzne,

Mówisz że gracze nie wymieniają kart graficznych tylko jadą na nich do końca ich żywota? Jakoś nie wyobrażam sobie teraz mojej starej GTX1070 przy rozdzielczości 1440p, a w 2016 bardzo dobrze sobie dawała radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba być jakimś specem... 

Karty trzymają cenę jak zwykle, nic nie podrożało, tylko januszerka się włączyła... Dla przykładu taki gtx 970 można było kupić, jak teraz za około 30% wartości,  4 lata po premierze. Więc sobie sobie oblicz ile realnie późniejsza generacja jest warta. 30% słowo klucz. 

Wystarczy czy dalej tłumaczyć...  I nie obrażaj swoimi słowami, ponieważ tworzysz swój auto porter. Nic do Ciebie nie mam tylko pytanie jest, takie że jest ciężko odpowiedzieć 

Sam jak widzę ceny to uj strzela, jeśli chodzi o używki, dobrze że tylko patrzyłeś na gpu... Czemu o cpu nie wspomniałeś, jak to wygląda jeszcze gorzej. No ale cóż. 

Miłego wieczoru. 

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, blubaju napisał:

Mówisz że gracze nie wymieniają kart graficznych tylko jadą na nich do końca ich żywota? Jakoś nie wyobrażam sobie teraz mojej starej GTX1070 przy rozdzielczości 1440p, a w 2016 bardzo dobrze sobie dawała radę.

Ja dalej jadę na GTX1070 i świetnie daje rade, ale w 1080p, no i dużo pomaga jednak 12 rdzeniowy 24 wątkowy proc.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, s99 napisał:

Ja dalej jadę na GTX1070 i świetnie daje rade, ale w 1080p, no i dużo pomaga jednak 12 rdzeniowy 24 wątkowy proc.

A ja jadę na 970 i 4/8 hehhe. Mi to starcza, AC i RDR2 ogarnia, a w nic więcej nie gram, oczy zatrzymały mi się na 1080. Mówiło się kiedyś póki nie zobaczysz co to nie uwierzysz, teraz póki nie zapłacisz, to nie zobaczysz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AndrzejTrg napisał:

A ja jadę na 970 i 4/8 hehhe. Mi to starcza, AC i RDR2 ogarnia, a w nic więcej nie gram, oczy zatrzymały mi się na 1080. Mówiło się kiedyś póki nie zobaczysz co to nie uwierzysz, teraz póki nie zapłacisz, to nie zobaczysz ?

co do procesorów to faktycznie, mój poprzedni procesor - i7-3770k chodzi po 600-800 zł. I ludzie NADAL kupują tą padakę z glutem pod czapką. Ryzen 5 2600 za 670 zł.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, s99 napisał:

co do procesorów to faktycznie, mój poprzedni procesor - i7-3770k chodzi po 600-800 zł. I ludzie NADAL kupują tą padakę z glutem pod czapką. Ryzen 5 2600 za 670 zł.. ?

Nie mów,  wspomnę o ddr3... 2x8 z 1600 cl 10 śmigają ponad 300 zł...  Lepsze mhz i cl to idzie wyżej.... Mówię o najtańszej ofercie... Gdzie 2x8 ddr4 można kupić w niższej cenie lub takiej samej. Chore ceny są nakręcane przez januszów. Sam mam srixa 970, która dalej śmiga i jakbym sprzedawał to 400 zł z kw myślę, że zeszła by na pniu, a tak mógłbym wystawić na licytacje za 500 i by poszła lajtowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zrobiłem eksperyment i wystawiłem swojego GTXa za trochę ponad 900 zł.. jak ktoś się zgłosi po niego, to zrobię sobie upgrade na jakiegoś RTX :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, blubaju napisał:

Mówisz że gracze nie wymieniają kart graficznych tylko jadą na nich do końca ich żywota?

Nie do końca. Mówię że oprócz tych co normalnie kupowali używki do grona kupujących doszła grupa która kiedyś kupowała nowe za 400-500zł. Teraz tych nowych nie ma, więc przerzucili się na używki. Wskutek czego chętnych na używki jest 2x więcej niż kiedyś, więc wszystkie po tych niższych cenach już zostały wykupione i używek brakuje, więc ich cena wzrosła.

Z procesorami jest jeszcze inaczej. Od 8 lat był praktycznie zastój w prockach, nowe modele nie wiele się różniły od starych, więc nic dziwnego że stare są niewiele tańsze od nowych.

Edytowane przez qrek1
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje to widać po prockach ,idiotyzm goni idiotyzm w intelu.Chore ceny a chętnych na licytacjach multum :) Intel spuszcza ceny po 25 % na i5 9600 a na allegro ceny z 4liter.Zastanawiam sie czy w ogóle te 10 weszły ;):)

A co do używek to zbliża się sądny dzień w gpu.Zacznie się wyprzedaż 2080ti !!! O ile kiedyś się pospuszczało i z amortyzowało z 1k zeta to tu już tak łatwo nie pójdzie.typowy Kowalski nieda 4k zeta.Oi zrobi się śmiesznie na rynku zbytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty patrzyłeś, ale ja widzę gtx 1070 za 750 zł nawet. W tym budżecie co podałeś czyli 900-1100 zł bez problemu gtx 1070 ti. Co do gtx 970 i gtx 750 ti to całkiem inna para kaloszy, ponieważ na te karty jest wysoki popyt więc i cena idzie w górę zamiast spadać. Za czasu szału na krypto gpu jak hd 7850 czy gtx 760 miały wyższą cenę też ze względu na popyt bo to były gpu na przeczekanie. Teraz jak szał minął cena szybko spadła z 350 do 200 zł.

To że kupiłeś tak tanio gtx 1070 rok temu wynikało tylko z tego że wszyscy bali się koparek, a sami górnicy pozbywali się masowo kart po niższych cenach. Nie możesz wszystkiego wrzucać do jednego wora.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im tańsze karty tym wolniej tanieją.

Ale nawet przy 1080ti, rok temu można było kupić za podobną cenę lub nawet nieco taniej niż dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem w lipcu EVGA 1080 Ti FTW3 za 2150zł,która miała wtedy jeszcze 144 dni gwary. Na przeczekanie kupiłem 1070 Strixa za 850zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, aerial napisał:

Im tańsze karty tym wolniej tanieją.

Masz rację jednak tutaj problem leży gdzie indziej. Z generacji na generację nVidia cały czas przesuwa segmenty kart graficznych choć większość osób tego nie widzi.

Przykładowo GTX1060 na premierę został wyceniony na 249$ a jego następca RTX2060 już na 349$. Większość osób w cenie RTX2060 widzi stosunek performance/price bo karta jest droższa od odpowiednika z poprzedniej generacji ale jest znacznie wydajniejsza,  blisko GTX1080, który kosztował na start 599$. Płacą za wydajność.  Problem jest taki, że przesunięcie segmentu z RTX2060 ciągnie za sobą podwyżki wszystkich kart poniżej łącznie z najsłabszymi i tutaj dochodzi do sytuacji, że stare karty 970, 980, RX470, RX 480 czy nawet GTX1070 nie ma na co wymienić bo ich odpowiedniki w nowszych generacjach zdrożały więc ceny są wysokie.

Lada moment będziemy mieli kolejny ruch i przesunięcie segmentu - Ampere znowu przesunie cały rynek i karta RTX3060 o wydajności wyższej od RTX2070S będzie wyceniona już wyżej od RTX2060 ;)

Edytowane przez DjXbeat
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 2060 to najtańsza karta z rt. Prawdziwym następcą gtx 1060 jest gtx 1660 gtx 1660 ti oraz gtx 1660 super. Myślałeś że oni RT dadzą za darmo? Do tego RTX 2060 jest wydajniejszy od gtx 16xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, hopes napisał:

rtx 2060 to najtańsza karta z rt. Prawdziwym następcą gtx 1060 jest gtx 1660 gtx 1660 ti oraz gtx 1660 super.

I to jest właśnie błędne myślenie. Następcą GTX1060 jest RTX2060 a  "twory"  w postaci 1660/1660ti i 1660S pojawiły się aby uzupełnić lukę cenową, która powstała po przesunięciu segmentu.

To samo będzie się działo lada moment jak następca RTX 2060 zostanie wyceniony na poziomie RTX2070Super i tak cały segment kart przesunie się cenowo do góry gdzie najtańsza karta do wyświetlania pulpitu zamiast 500zł będzie kosztować z 800zł.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak w sumie opłaca się używki z tego segmentu do 2k.

Niedawno był gainward Phoenix V1 2070s prawie 3 lata gwary w x-kom za 1700 poszedł. Dużo lepsza opcja niż 1080ti bez gwary. Zaczną tego więcej wyprzedawać im bliżej premiery, i wychodzi nawet ok cenowo. A im bardziej karty schodzą do tej granicy 1k, to spadek wartości powinien znacząco spowolnić.

Sam bym wymienił gtx1080 ale nie chcę dopłacać drugie tyle i potem patrzeć jak traci na wartości kilka stów w pół roku.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli miałbym patrzeć na rtx 2060 jako następcę to przypomnę że szał krypto wywalił rynek GPU do góry nogami i NV wykorzystała ten fakt bardzo dobrze. Wszyscy co kupili rtx 2060 cieszyli się jak małe dzieci zyskując porównywalną wydajność gtx 1080 w mniejszej cenie. Nie było potrzeby sprzedawać taniej bo karty i tak szły jak ciepłe bułki. Teraz ten zabieg nie zadziała tak łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat to ma szczęście - sprzedałem mu GTX 980 inno3D w bardzo dobrym stanie za 450zł, używki na alle bez pudełka itd widziałem 600+ ?

Dobrze że przed pandemią dokupiłem DDR3 2400 CL11 bo tego to już nima prawie i ceny kosmiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...