Skocz do zawartości
s99

Co się porobiło z cenami kart graficznych z drugiej ręki?

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, aerial napisał:

I tak w sumie opłaca się używki z tego segmentu do 2k.

Niedawno był gainward Phoenix V1 2070s prawie 3 lata gwary w x-kom za 1700 poszedł. Dużo lepsza opcja niż 1080ti bez gwary. Zaczną tego więcej wyprzedawać im bliżej premiery, i wychodzi nawet ok cenowo. A im bardziej karty schodzą do tej granicy 1k, to spadek wartości powinien znacząco spowolnić.

Sam bym wymienił gtx1080 ale nie chcę dopłacać drugie tyle i potem patrzeć jak traci na wartości kilka stów w pół roku.

Poczekaj do premiery RTX 3060/3070 to będzie wysyp używanych kart Turing w jeszcze niższej cenie.

Wtedy taki używany RTX 2070S powinien spokojnie spaść do 1500zł, lub nawet niżej.

Sam mam GTX 1080 i też rozważam używanego RTX 2070S z długą gwarancją, jeżeli okazałoby się, że zieloni oszaleli z cenami Ampere. :szczerbaty:

Przy używanym RTX 2070S spadek wartości będzie niewielki, a taki RTX 3070 na bank będzie konkurować z nowymi kartami AMD,  które mogą być konkurencyjne cenowo.

 

 

Edytowane przez Doamdor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Doamdor napisał:

(...) jeżeli okazałoby się, że zieloni oszaleli z cenami Ampere. :szczerbaty:

To wtedy nie będzie żadnego wysypu 2070/S, bo ludzie też debilami nie są i nie będą tych kart sprzedawać. Będą czekać. Rynek też bedzie czekać z używkami, a kto będzie musiał kupić, to kupi, jak zawsze.

Ja też szukam używki (GTX960, 2GB) do drugiego, starszego PC, ale januszerka z alledrogo i tutaj na forum, twardo trzyma ceny kart 320-350zł, gdy na olx można spokojnie kupić za ~250-270zł (i pewnie bym już że dwie kupił, gdyby nie praca), ale nie spieszy mi się. Poczekam na Ampere. Spadną wtedy ceny kart z serii 10xx, które (jak dla mnie 1050/TI) mają jeszcze całkiem długa gwarancje,  zobaczymy wtedy, za ile będą sprzedawać 950/960 i podobne karty wydajnościowo. O ile jeszcze rozumiem ceny niektórych 970 (bo w końcu sporo wydajniejsze od 960), o tyle karty 950/960 to jakiś absurd. 

Generalnie, przed premierą nowych kart od nv, niezależnie od ich ceny, jeśli miałbym sprzedawać coś starego, to bym to chciał sprzedać, i to raczej szybko. Z 2080TI też bedzie fajnie :E jak ktoś zauważył wyżej, tu dopiero będzie strata...

Edytowane przez Crypt
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bbandi napisał:

Dobrze że przed pandemią dokupiłem DDR3 2400 CL11 bo tego to już nima prawie i ceny kosmiczne.

Za ile kupiłeś? W zeszłym roku dało się wyrwać DDR3 2400 CL10 za 350 zł - 2x8GB Co właśnie tak zrobiłem

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 2 miesiaczna 1660 super gigabyte gaming oc sprzedalem za 930 zl a kupilm ja za 1189 pod koniec czerwca na przeczekanie serwisu mojej gtx 1080

 

Po prostu sprzedajac cos patrze na ceny nowych i stawiam sie ja na miejscu potencjalnego kupca. Jesli np mialbym dac 1000 zl na uzywke a 1079 zl za nowke z morele to oczywiste ze kupie nowke. Dlatego akurat ja staram sie dostosowac swoja oferte do cen nowych czesci jak i uzywanych. Dzieki takiemu podejsciu nie mialem wiekszych klopotow ze sprzedaza chocby monitorow uzywanych np 4 miesiace jak MSI G241 ktorego sprzedalem za 750 zl w idelanym stanie (dbam o sprzet)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Spl97 napisał:

Za ile kupiłeś? W zeszłym roku dało się wyrwać DDR3 2400 CL10 za 350 zł - 2x8GB Co właśnie tak zrobiłem

190zł za 2x4GB, miałem 2x Kingston Hyper X a dokupiłem 2x G.Skill Ripjaws choć w sumie widzę że za 210 kupi w jakichś mniej znanych sklepach czyli nie poszły za bardzo w górę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Tu nie trzeba być jakimś specem... 

Karty trzymają cenę jak zwykle, nic nie podrożało, tylko januszerka się włączyła... Dla przykładu taki gtx 970 można było kupić, jak teraz za około 30% wartości,  4 lata po premierze. Więc sobie sobie oblicz ile realnie późniejsza generacja jest warta. 30% słowo klucz. 

Wystarczy czy dalej tłumaczyć...  I nie obrażaj swoimi słowami, ponieważ tworzysz swój auto porter. Nic do Ciebie nie mam tylko pytanie jest, takie że jest ciężko odpowiedzieć 

Sam jak widzę ceny to uj strzela, jeśli chodzi o używki, dobrze że tylko patrzyłeś na gpu... Czemu o cpu nie wspomniałeś, jak to wygląda jeszcze gorzej. No ale cóż. 

Miłego wieczoru. 

gtx 970 miał premierę nie 4 lata temu a 6 lat,  dla gpu 6 lat to totalne zeszrocenie sprzętu, więc dobrze Ci tu radzą koledzy abyś do trollowania znalazł bardziej sprzyjające miejsce...

18 godzin temu, kiko76 napisał:

A co do używek to zbliża się sądny dzień w gpu.Zacznie się wyprzedaż 2080ti !!! O ile kiedyś się pospuszczało i z amortyzowało z 1k zeta to tu już tak łatwo nie pójdzie.typowy Kowalski nieda 4k zeta.Oi zrobi się śmiesznie na rynku zbytu.

balon kiedyś musi pęknąć, jest duża szansa że amper (jeżeli planują podwyżki w segmentach) będzie progiem rwania leszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Crypt napisał:

ale januszerka z alledrogo i tutaj na forum, twardo trzyma ceny kart

Typowe. Chce przyjanuszyć i kupić poniżej ceny rynkowej, a tych co nie chcą mu sprzedać za pół darmo nazywa januszerką.

  • Like 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Crypt napisał:

To wtedy nie będzie żadnego wysypu 2070/S, bo ludzie też debilami nie są i nie będą tych kart sprzedawać. Będą czekać. Rynek też bedzie czekać z używkami, a kto będzie musiał kupić, to kupi, jak zawsze.

Ja też szukam używki (GTX960, 2GB) do drugiego, starszego PC, ale januszerka z alledrogo i tutaj na forum, twardo trzyma ceny kart 320-350zł, gdy na olx można spokojnie kupić za ~250-270zł (i pewnie bym już że dwie kupił, gdyby nie praca), ale nie spieszy mi się. Poczekam na Ampere. Spadną wtedy ceny kart z serii 10xx, które (jak dla mnie 1050/TI) mają jeszcze całkiem długa gwarancje,  zobaczymy wtedy, za ile będą sprzedawać 950/960 i podobne karty wydajnościowo. O ile jeszcze rozumiem ceny niektórych 970 (bo w końcu sporo wydajniejsze od 960), o tyle karty 950/960 to jakiś absurd. 

Generalnie, przed premierą nowych kart od nv, niezależnie od ich ceny, jeśli miałbym sprzedawać coś starego, to bym to chciał sprzedać, i to raczej szybko. Z 2080TI też bedzie fajnie :E jak ktoś zauważył wyżej, tu dopiero będzie strata...

Wysyp kart jest nieunikniony, kto będzie chciał skorzystać, to skorzysta. Bo chętnych na Ampere nie będzie brakować.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, qrek1 napisał:

Typowe. Chce przyjanuszyć i kupić poniżej ceny rynkowej, a tych co nie chcą mu sprzedać za pół darmo nazywa januszerką.

Typowe to by było, gdybym chciał za 150zl kupić. Skoro można dostać w tej cenie np. na olx, tzn. że nie jest to "pól-darmo", a cena rynkowa. I to za specjalnie nie trzeba szukać, można też do sprzedawcy napisać i się dogadać. Nie wiedziałeś, ze tak można? To już wiesz.

Z resztą, zdecydowanie poniżej 300zl kupisz chociażby r9 380x, które wciąga nosem 960 4gb, więc pomyśl raz jeszcze. Ale płacić za 2gb wersję 300zl i więcej, to absurd. Kropka.

@Doamdor Się okaże, czy będzie tyłu chętnych, gdy zobaczymy oficjalne ceny w sklepach, bo może być tak, jak z Samsungiem S10 i S20, gdy się okazało, ile to ma kosztować, to użytkownicy starszej wersji jakoś nie chcieli masowo przechodzić na nowszy model. Ale jeśli to dobrze wycenia, to będzie z korzyścią dla wszystkich, zarówno kupujących nowe karty, jak i używane.

Edytowane przez Crypt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Spl97 napisał:

Za ile kupiłeś? W zeszłym roku dało się wyrwać DDR3 2400 CL10 za 350 zł - 2x8GB Co właśnie tak zrobiłem

Widzę że kupowałeś ddr3. Doradził byś czy warto dokładać do Gskill tridentx ddr3 2133 cl9 czy lepiej tansze zwykle gskill ripjaws x  odświeżam starego blaszaka ?

Edytowane przez Redar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Crypt napisał:

Typowe to by było, gdybym chciał za 150zl kupić. Skoro można dostać w tej cenie np. na olx, tzn. że nie jest to "pól-darmo", a cena rynkowa. I to za specjalnie nie trzeba szukać, można też do sprzedawcy napisać i się dogadać. Nie wiedziałeś, ze tak można? To już wiesz.

Z resztą, zdecydowanie poniżej 300zl kupisz chociażby r9 380x, które wciąga nosem 960 4gb, więc pomyśl raz jeszcze. Ale płacić za 2gb wersję 300zl i więcej, to absurd. Kropka.

@Doamdor Się okaże, czy będzie tyłu chętnych, gdy zobaczymy oficjalne ceny w sklepach, bo może być tak, jak z Samsungiem S10 i S20, gdy się okazało, ile to ma kosztować, to użytkownicy starszej wersji jakoś nie chcieli masowo przechodzić na nowszy model. Ale jeśli to dobrze wycenia, to będzie z korzyścią dla wszystkich, zarówno kupujących nowe karty, jak i używane.

Zawsze byli chętni, a przy premierze Ampere będzie ich sporo, gdy zobaczą wykresy w wynikami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 420 zł masz nowe RipjawsX 2400 cl 11 i o 100 zł taniej używane z tego co widzę. Ram ddr3 jest prawie tak samo drogi albo i droższy od ddr4. Mimo że ddr4 jest bardziej opłacalny to wielu ludzi trzyma się kurczowo starej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość tych ofert np. z Alledrogo za stare karty jak GTX 550, 650, 760, 970 itp. wisi nieraz po kilkanaście miesięcy, trudno się dziwić jeżeli niektórzy desperaci wystawiają taki sprzęt jak gtx 550ti w cenie powyżej 300zł.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Redar napisał:

Widzę że kupowałeś ddr3. Doradził byś czy warto dokładać do Gskill tridentx ddr3 2133 cl9 czy lepiej tansze zwykle gskill ripjaws x  odświeżam starego blaszaka ?

TridentX są na kościach Samsunga,a RipjawsX z kolei Hynix.Jeśli nie będzie dużej różnicy cen,to TridentX lepszym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 550 ti to jest dzisiaj slabsza od jakiejs integry  takze... jest nawet oferta na allegro 220 zl ktos chce za gigabyte windforce gdzie 9 lat temu ! 9 lat! ta karta to moze 600 zl kosztowala

 

Najtanszy 550 Ti na allegro jest za bagatela 135 zl. Przesada naprawde. Ta karta dzis tylko do pulpitu sie nadaje. Dobrze ze chociaz ma HDMI bo inaczej bylaby dzis prawie bezuzyteczna

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że lepiej tridentx, ale drogo. Jedna oferta na allegro za 385 zł. a reszta za 500 zł... To katastrofa jak na używane. Gdzie za 600 zł masz nowe ze sklepu Patriot Viper steel 4400 cl19.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Eltik napisał:

no 550 ti to jest dzisiaj slabsza od jakiejs integry  takze... jest nawet oferta na allegro 220 zl ktos chce za gigabyte windforce gdzie 9 lat temu ! 9 lat! ta karta to moze 600 zl kosztowala

karta retro ... a sentyment się ceni

nowe GTX 1660 SUPER po 900 zł  wiec nie ma co się oglądać za starymi GTX 1070 :P

i to pewnie bez gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, hopes napisał:

Pewnie że lepiej tridentx, ale drogo. Jedna oferta na allegro za 385 zł. a reszta za 500 zł... To katastrofa jak na używane. Gdzie za 600 zł masz nowe ze sklepu Patriot Viper steel 4400 cl19.

Dobre DDR3 zawsze będzie droższe od DDR4. Zresztą z DDR2 jest to samo.

13 minut temu, Eltik napisał:

Najtanszy 550 Ti na allegro jest za bagatela 135 zl. Przesada naprawde. Ta karta dzis tylko do pulpitu sie nadaje. Dobrze ze chociaz ma HDMI bo inaczej bylaby dzis prawie bezuzyteczna

GTS 450 za 100 zł :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj prawdziwy "rodzynek" GTX 760 chińskiej firmy Jeggy bagatela 649zł i 99 groszy?, tak naprawdę jest to jakiś GTS 450 z rozgrzebanym biosem żeby udawał GTX760 Aukcja. Takiej bezczelności dawno nie widziałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, RyszardGTS napisał:

No jak widzę moją byłą MSI 750TI Gaming za 350zł w 2020 to nie wiem co powiedzieć/napisać.

350zł to była dobra cena parę lat temu, ale to trzyma cenę :D 

Z jednej strony karty w klasie 750/ti/660/ti bardzo mocno trzymają cenę a z drugiej strony niektórzy chcieli by się załapać na 1070ti za 700zł bo "gdzieś kiedyś, dawno dawno temu była promocja na 1660 za 850zł" :rotfl: 

na 1660 super jest aktualnie promka za 899 ....

 

6 godzin temu, DjXbeat napisał:

I to jest właśnie błędne myślenie. Następcą GTX1060 jest RTX2060 a  "twory"  w postaci 1660/1660ti i 1660S pojawiły się aby uzupełnić lukę cenową, która powstała po przesunięciu segmentu.

To samo będzie się działo lada moment jak następca RTX 2060 zostanie wyceniony na poziomie RTX2070Super i tak cały segment kart przesunie się cenowo do góry gdzie najtańsza karta do wyświetlania pulpitu zamiast 500zł będzie kosztować z 800zł.

do wyświetlania pulpitu jest integra :)

5 godzin temu, aerial napisał:

I tak w sumie opłaca się używki z tego segmentu do 2k.

Niedawno był gainward Phoenix V1 2070s prawie 3 lata gwary w x-kom za 1700 poszedł. Dużo lepsza opcja niż 1080ti bez gwary. Zaczną tego więcej wyprzedawać im bliżej premiery, i wychodzi nawet ok cenowo. A im bardziej karty schodzą do tej granicy 1k, to spadek wartości powinien znacząco spowolnić.

Sam bym wymienił gtx1080 ale nie chcę dopłacać drugie tyle i potem patrzeć jak traci na wartości kilka stów w pół roku.

2070s za 1700 zł - złoty strzał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Używki RTX osobiście średnio widzę w przyszłości, nawet jakby cenowo wychodziło rozsądnie. Jak posłucham co taki @Forest z YT mówi o tych kartach to strach kupować - padają pamięci i rdzenie, a niektóre karty są śmieszne konstrukcyjnie (ostatni jego film, gdzie mówi o KFA2 RTX 2060) i jeszcze to stwierdzenie, że więcej ich ma do naprawy niż Pascali co jednak daje do myślenia. Ja wiem, że on nie jest żadnym wyznacznikiem standardów kart graficznych bo z reguły dostaje pokoparkowe śmiecie do naprawy ale szanuję jego wiedzę i opinię.

Osobiście jestem właśnie w tej grupie ludzi, która obecnie nie widzi dla siebie alternatywy jeśli przyszłoby mi wymienić GTX 1070 - nie widzę rozsądnej opcji za rozsądną cenę a wszystkiemu winna łapczywa Nvidia, która ostro przegina z cenami kart z generacji na generację.

Co z tego, że dodają Raytracing jak tu niektórzy widzę obierają za tarczę ochronną skoro nie wszystkie gry z tego korzystają to raz, a dwa kosztuje to za dużo wydajności by ta zabawa miała sens więc argument o płaceniu za ten dodatek ekstra jest dla mnie nieporozumieniem.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hopes napisał:

Za 420 zł masz nowe RipjawsX 2400 cl 11 i o 100 zł taniej używane z tego co widzę. Ram ddr3 jest prawie tak samo drogi albo i droższy od ddr4. Mimo że ddr4 jest bardziej opłacalny to wielu ludzi trzyma się kurczowo starej platformy.

 

Spl97 Dzięki za odpowiedź.

Dzięki. Wiem że drogo, ale chcę wsadzić max co można w z68 z niskim Cl. Myślę że Ripjawsx starczy nie będę podkręcał.

Edytowane przez Redar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, caleb59 napisał:

Czy ja wiem? Używki RTX osobiście średnio widzę w przyszłości, nawet jakby cenowo wychodziło rozsądnie. Jak posłucham co taki @Forest z YT mówi o tych kartach to strach kupować - padają pamięci i rdzenie, a niektóre karty są śmieszne konstrukcyjnie (ostatni jego film, gdzie mówi o KFA2 RTX 2060) i jeszcze to stwierdzenie, że więcej ich ma do naprawy niż Pascali co jednak daje do myślenia. Ja wiem, że on nie jest żadnym wyznacznikiem standardów kart graficznych bo z reguły dostaje pokoparkowe śmiecie do naprawy ale szanuję jego wiedzę i opinię.

Na razie Superów u niego nie widać,tylko proszę jak najmniej wspominać o Foreście,on tu jest momentalnie punktowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość cen z kosmosu typu 100zł więcej niż ceny tranzakcyjne jest wystawiana przez handlarzy by zaciemnić obraz sytuacji dla nie orientujących się w cenach. To nie jest po to by sprzedać, tylko po to by ich inna zawyżona oferta wyglądała na tym tle korzystnie i skłoniła naiwnego na zakup. To nie są ceny januszy którzy mają jedną kartę na sprzedaż i wystawiają ją przez pół roku za drogo myśląc że im zejdzie. Jak ktoś tak myśli to ma mylne wyobrażenie o tym co się odbywa na allegro.

Edytowane przez qrek1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, yampik napisał:

na 1660 super jest aktualnie promka za 899 ....

Tak już po samym pepperze zauważyłem że od niedawna ceny wracają do normalności co się chwali, ceny ram i ssd też spadają. 899 to ja dałem za 1660 ti w jakieś promocji, więc 1660 super jak dolar nadal będzie taniał to może bliży się do 800zł, za osiem stówek to już całkiem dobry deal...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...