Skocz do zawartości
s99

Co się porobiło z cenami kart graficznych z drugiej ręki?

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, adashi napisał:

O właśnie, to może tu zapytam. Co jakiś czas spotykam się z różnymi uwagami i stwierdzeniami na temat specyficzności forum elektrody. Komuś by się chciało wyjaśnić o co z tym chodzi?

Sporo użytkowników to ortodoksi, fanatycy, pedanci, niektórzy nawet na pograniczu zaburzeń psychicznych, przyczepią się każdej pierdoły każdej twojej pomyłki lub braku w 100%!!! sprecyzowania o co ci chodzi (no często gdybyś wiedział w 100% gdzie lezy problem to byś nie przyszedł z zapytaniem tylko dawno sam byś problem rozwiązał), a tak w ogóle to pytanie już było użyj szukajki i temat zamknięty :rotfl: 

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, adashi napisał:

O właśnie, to może tu zapytam. Co jakiś czas spotykam się z różnymi uwagami i stwierdzeniami na temat specyficzności forum elektrody. Komuś by się chciało wyjaśnić o co z tym chodzi?

 

Na elektrodzie siedzą po prostu buce. Nie zadasz pytania w odpowiedni sposób? dostaniesz warna, temat ląduje w koszu. Zadasz pytanie w odpowiedni sposób ale ktoś w 2007 roku zadał podobne pytanie? Twój temat ląduje w koszu i dostajesz warna. Nieważne, że linki czy zdjęcia z poprzedniego tematu już nie działają, albo w temacie odsyłają Cię do szukania w google albo szukajce, a jedyny temat to właśnie ten. Banda hipokrytów którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy. Jedyne co im się udało to CZARNA LISTA zasilaczy, otworzyło mi to w 2009 roku oczy na to, że najtanszy zasilacz nie może być dobrym zasilaczem :D 
Za każdym razem jak miałem założyć temat na elektrodzie to zastanawiałem się za co tym razem dostanę zjebę od moderatora albo userów. 

W jednym wielkim skrócie:

  image.png.b5bebb2f34fdbfe208fbdfd931c159b7.png

Edytowane przez s99
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Dobrze, ale co ten UV robi??? Zjedzie np o te kilka mv, karta ma działać na full.

Jak czytam to o pobór prądu się rozchodzi, masz 1,1 czy zrobisz 0.950 to kurcze po co??? Aż tak prąd jest drogi?? Wystarczy lodówkę wyłączyć na czas grania i bez UV jeszcze zaoszedzicie, niż kombinacje z uv i krzywymi. Dobrze że macie takie podejście, ale ten prąd z takim UV jest poprostu bez sensu, chyba że chodzi o każdy grosz... 

Sam płacę ok 170 zł za prąd, a od początku czyli 6 lat temu to gtx970 idzie na 1,2...  

Niewiem po co takie zabiegi, prądu zaoszczędzić jak kot napłakał, a karta będzie żyła jak żyje... Czy se UV zrobisz czy nie... 

Polska jednak jest cebulowa, kupi kartę top, i będzie na prądzie oszczędzał. 

Czy inne są hipotezy? Aby karta nie padła, czy coś innego. Takim uv to nic nie zaoszczędzicie, dwa karta pożyje dłużej... Też śmieszne. 

y. słabo kombinujesz. niższy pobór prądu -> mniej wydzielanego ciepła -> niższe obroty wentylatorów urządzenia (i przy okazji pozostałych wentylatorów w budzie). dla mnie to już istotna różnica.

sam rachunek za prąd jest raczej mało istotny.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, s99 napisał:

Jak dla mnie to on może nawet nie wiedzieć ile jest 2+2, bo robi dobrą robotę. Podejrzewam, że w Polsce jest w ścisłej TOP jeżeli chodzi o serwis i naprawę kart graficznych, pokusiłbym się o stwierdzenie, że nawet TOP3, bo poprawia po serwisach które potrafią jeszcze więcej popsuć niż naprawić, odtwarza ścieżki.. Elektroda to tak specyficzny portal, że sam dawno powinien być zaorany. Większość osób umiejętnościami nie dorasta mu do pięt, a go krytykuje bo palnie jakąś głupotę. Ocenia się człowieka za jego pracę, a nie za to co mówi i czy zna prawa fizyki, chemii.

Mylisz się i to bardzo. Porządne serwisy nie pucują się na YT tylko robią swoje ? Tylko taka usługa kosztuje dlatego janusze omijają takie serwisy i próbują naprawić sprzęt za grosze później zdziwienie, że robota spaprana. Na elektrodzie mam konto 16lat i nie zauważyłem niczego specyficznego poza tym, że jest tam porządek. To, że wielu starych grzyboli nie ma cierpliwości do młodych i nieogarniętych to się zdarza na każdym forum. Odtwarzanie ścieżek mając mikroskop to iście skomplikowana robota ? To tylko żmudna robota jeżeli została zmasakrowana większa ilość ścieżek. Czekaj, ale ja się nie znam poza tym, że na co dzień naprawiam elektronikę ?

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś nagrywa na YT i dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami to znaczy, że się pucuje? O czym Ty w ogóle mówisz. Pewnie jesteś jednym z tych, którzy obracają się plecami do młodych stażystów żeby nie poznali Twoich sposobów na naprawę. :E Znałem kilku takich, bardzo smutni ludzie.
Odtwarzanie ścieżek nawet mając mikroskop to skomplikowana, żmudna robota. To tak jakbyś powiedział, że operacja serca nie jest skomplikowana, tylko żmudna i czasochłonna, bo jesteś chirurgiem i to umiesz. Ale daj coś tak "PROSTEGO" do zrobienia jak odtworzenie ścieżek przez mikroskop np. górnikowi albo lakiernikowi, no sorry. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Putout napisał:

y. słabo kombinujesz. niższy pobór prądu -> mniej wydzielanego ciepła -> niższe obroty wentylatorów urządzenia (i przy okazji pozostałych wentylatorów w budzie). dla mnie to już istotna różnica.

sam rachunek za prąd jest raczej mało istotny.

Dokładnie, prąd w tym wszystkim to jest na ostatnim miejscu. U mnie 2070S domyślnie boostuje sporo niżej niż mam go ustawionego na UV.

@AndrzejTrg Przy OC ręcznym +Core z PL na Maxa, owszem boostuje mi karta wysoko, ale co z tego jak po ustabilizowaniu się temp. zostaje z tego 15MHz więcej niż na UV, czyli może 0.3% wydajności. na UV jest 8-9C mniej i odpowiednio nieco RPM mniej.

Przy kręceniu RAMu ludzie patrzą na temp. w TM5 / MemTeście, a w tych programach jest mniej na pamięciach stopni niż podczas grania i później zdziwienie, że RAMy się jednak sypią od temperatury (bo często przy tym kręceniu nawet do 1.5V-1.55V ludzie dobijają), jak zaczyna dogrzewać jeszcze GPU w obudowie, a za sprawą UV zmniejsza się też zauważalnie temp. pamięci oraz dysku NVMe, który w moim przypadku jest pod kartą.

Być może nieco mniej stopni też ma wówczas procesor (z racji, że w budzie chłodniej), ale to moje gdybanie niepoparte testami z racji gluta pod czapką i totalną losowością, zwłaszcza max temp. sekundowych.

Z mojego wpisu kiedyś i porównania max stabilne OC vs UV z przykładami:
"Na GameRocku po OC +115 w MSI Afterburner, boost idzie na 2085MHz, stabilizując się na 2025MHz. Dlatego szybko zrezygnowałem z tej opcji na rzecz UV na 0.956V z ustabilizowanym 2010MHz przy 8-9C mniej na karcie i realnej stracie wydajności na poziomie ~0.3%? (-15MHz). W benchmarku więcej tylko dlatego, że karta nie zdąży temperatury złapać i benchmark przechodzi na wyższym taktowaniu niż realnie jest mu dane po ledwie 10 minutach gry.

OC na napięciu nominalnym: https://www.3dmark.com/3dm/42931356? z 15.800 Mem.

UV na 0.956V: https://www.3dmark.com/3dm/42960657? z 15.600 Mem."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, s99 napisał:

 Ale daj coś tak "PROSTEGO" do zrobienia jak odtworzenie ścieżek przez mikroskop np. górnikowi albo lakiernikowi, no sorry. 

To praca lakiernika to jest coś prostego? (oczywiście nie piszę o jakiś "januszach jakoś to będzie")

Lakiernik nie potrafi odtwarzać ścieżek tak samo jak wspomniany Forest nie ma pojęcia o pracy lakiernika.

"Podejrzewam, że w Polsce jest w ścisłej TOP jeżeli chodzi o serwis i naprawę kart graficznych, pokusiłbym się o stwierdzenie, że nawet TOP3, bo poprawia po serwisach które potrafią jeszcze więcej popsuć niż naprawić, odtwarza ścieżki."

A tutaj to trochę popłynąłeś ;) Może gdybyś dodał "top3 na polskim youtubie", top3 w skali kraju? :E :E :E 

To że poprawia "po serwisach" to te "serwisy" nie mają nic wspólnego z prawdziwymi serwisami tylko to kandydaci na program "USTERKA" a jak oglądałeś "usterkę" to większość "fachowców" to były miernoty które nie miały pojęcia o pracy którą mieli wykonać i właśnie po takich miernotach Forest poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RyszardGTS napisał:

A tutaj to trochę popłynąłeś ;) Może gdybyś dodał "top3 na polskim youtubie", top3 w skali kraju? :E :E :E 

To że poprawia "po serwisach" to te "serwisy" nie mają nic wspólnego z prawdziwymi serwisami tylko to kandydaci na program "USTERKA" a jak oglądałeś "usterkę" to większość "fachowców" to były miernoty które nie miały pojęcia o pracy którą mieli wykonać i właśnie po takich miernotach Forest poprawia.

Dokładnie, może i umie naprawiać karty ale słuchać się go nie da, pieprzy jakieś głupoty wyciągnięte z pupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Putout napisał:

czy da się to w jakiś sposób uzasadnić ze strony fizycznej? bo jeśli powiedział tak  bez podstaw no to sorry.

dla mnie wrzucanie -150 mV na procesor i kartę to standard. zbijam do momentu kiedy wydajność jest zachowana z różnicami na poziomie błędu pomiaru.

On to wyjaśnił. Mianowicie po zrobieniu UV jedynie rdzeń karty bierze mniej volt = grzeje się mniej = wentylatory pracują na niższych obrotach. Ale cała pozostała elektronika karty ciągnie tyle samo prądu co przed UV, a dostaje gorszy nawiew = ma wyższe temperatury i podziała krócej.

@Mar_S chodź, rozkręcił się temat szkalowania Foresta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako absolwent technikum elektronicznego, nie praktykujący, po jednym filmie tego paproka miałem ochotę zatłuc go tą jego kuchenką na której sobie karty gotuje.
Facet nie jest wcale tani bo z ciekawości go kiedyś podpytałem i cenowo było to na poziomie normalnego serwisu, serwisu który dysponuje sprzętem za znacznie większą kasę, płaci podatki i daje jakąś tam gwarancję na te 3 miechy.
To że on jest w stanie kartę naprawić to naprawdę nie jest jakaś wielka sztuka, pytanie ile ta karta później podziała jak facet po przegrzewa laminat, popali ścieżki i nadwyręży układy aplikując pewnie temperaturę z dupy bo ma na pewno najtańszego hota albo opalarkę do spawania plastiku czy coś w tym rodzaju.
I jeszcze ten jego płacz że go ludzie hejtują, dorosły facet kurna jego mać...

Karty są tak drogie jak to rynek wyznacza, problem jest taki że każdy płacze o januszerce jak chce kupić, a jak chce sprzedać to płacze że wszyscy chcą pół darmo, tak działa ludzki umysł jeżeli nie mamy milionów na koncie.

Elektroda to zło, ale też jedyne miejsce gdzie faktycznie bywają FACHOWCY, nie tylko z bumagą ale też i z doświadczeniem, więc jak coś doradzą to można wierzyć że tak faktycznie jest.

Hough.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Mar_S napisał:

Jako absolwent technikum elektronicznego, nie praktykujący, po jednym filmie tego paproka miałem ochotę zatłuc go tą jego kuchenką na której sobie karty gotuje.
Facet nie jest wcale tani bo z ciekawości go kiedyś podpytałem i cenowo było to na poziomie normalnego serwisu, serwisu który dysponuje sprzętem za znacznie większą kasę, płaci podatki i daje jakąś tam gwarancję na te 3 miechy.
To że on jest w stanie kartę naprawić to naprawdę nie jest jakaś wielka sztuka, pytanie ile ta karta później podziała jak facet po przegrzewa laminat, popali ścieżki i nadwyręży układy aplikując pewnie temperaturę z dupy bo ma na pewno najtańszego hota albo opalarkę do spawania plastiku czy coś w tym rodzaju.
I jeszcze ten jego płacz że go ludzie hejtują, dorosły facet kurna jego mać...

Karty są tak drogie jak to rynek wyznacza, problem jest taki że każdy płacze o januszerce jak chce kupić, a jak chce sprzedać to płacze że wszyscy chcą pół darmo, tak działa ludzki umysł jeżeli nie mamy milionów na koncie.

Elektroda to zło, ale też jedyne miejsce gdzie faktycznie bywają FACHOWCY, nie tylko z bumagą ale też i z doświadczeniem, więc jak coś doradzą to można wierzyć że tak faktycznie jest.

Hough.  :E

No nie ma najlepszego sprzętu to prawda.Z tego co widziałem na filmach do tej kuchenki ma kontoler temperatury więc raczej nie grzeję na pałę.Ale stawianie rdzenia na hot air góra to trochę przesada chociaż kilka lat temu też tak robiłem  ?

Edytowane przez allas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sprzedałem GTX 1060 6 GB za 400 zł tutaj na forum. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Interes roku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, qrek1 napisał:

Gratuluję. Interes roku.

Sprzedałem za uczciwą cenę. Kupiłem za 800 zł, sprzedałem za 400 zł po 2 latach użytkowania. W dodatku chętny do zakupu był user z którym kiedyś już dobijałem targu i byłem zadowolony.

Mnie generalnie strasznie wpieniają "Janusze ", więc sam staram się zachować rozsądek.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szambo

Spoko. Kto bogatemu zabroni.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

On to wyjaśnił. Mianowicie po zrobieniu UV jedynie rdzeń karty bierze mniej volt = grzeje się mniej = wentylatory pracują na niższych obrotach. Ale cała pozostała elektronika karty ciągnie tyle samo prądu co przed UV, a dostaje gorszy nawiew = ma wyższe temperatury i podziała krócej.

@Mar_S chodź, rozkręcił się temat szkalowania Foresta ?

czyli to nie UV psuje sprzęt tylko nieodpowiednia wentylacja? dla mnie różnica jest zasadnicza bo fakt, że słaba wentylacja negatywnie wpływa na sprzęt jest znany od dekad :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam w szafie "zapasowego" GTX 1060 6GB i po przeczytaniu tego tematu chyba go wystawię, może w jego cenie Ryzena 3600 kupię a 2600 jeszcze sprzedam za tyle ile kupiłem. Mi to pasuje :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem ponad rok temu kumplowi GTX650Ti 1GB od Zotaca za 200zł, ale gość którego znam kilkanaście lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedalem 1070 Strixa za 900

na gwarancji i z org opakowaniem

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stjepan napisał:

Ja sprzedałem ponad rok temu kumplowi GTX650Ti 1GB od Zotaca za 200zł, ale gość którego znam kilkanaście lat.

Chcesz się pochwalić, że sprzedałeś tak tanio czy tak drogo? :szczerbaty: Bo 2 stówki to kupa kasy jak za takie stare padło, jeszcze piszesz, że znasz go kilkanaście lat co sugerowałoby jakąś małą zniżkę dla znajomego :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem nie gtx 1060 6gb to większość za 550 zł kupiłaby z pocałowaniem ręki obecnie. Za 435 zł poszedł gtx 1060 6gb z wadą KLIK

Ponad rok temu czyli prawdopodobnie podczas szału na krypto, jeśli tak to cena oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, grzela300 napisał:

Większość tych ofert np. z Alledrogo za stare karty jak GTX 550, 650, 760, 970 itp. wisi nieraz po kilkanaście miesięcy

Przypomnę jak było kiedyś:
-szedłeś a giełdę
-kupowałeś bilet i/lub miejsce sprzedaży
-ogromna większość sprzedawała od razu handlarzom.
Nikt nie był tak głupi, by czekać kilkanaście miesięcy buląc za bilety co tydzień.

Dzięki temu ceny były normalne i sprzedaż wysoka. Teraz patrzą na oferty "sprzedających" i się dostosowują (zamiast do cen aukcji zakończonych sukcesem od osób o podobnej reputacji, a nie super sprzedawców / firm).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, sino napisał:

ogromna większość sprzedawała od razu handlarzom (...) Dzięki temu ceny były normalne

co?!?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2020 o 11:40, maras2574 napisał:

Ja sprzedałem w lipcu EVGA 1080 Ti FTW3 za 2150zł,która miała wtedy jeszcze 144 dni gwary. Na przeczekanie kupiłem 1070 Strixa za 850zł

Co za jełop kupił za takie pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Althais napisał:

Co za jełop kupił za takie pieniądze?

Wyglądał na normalnego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...