Skocz do zawartości
Jaycob

Black Myth: WuKong

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego, mam wrażenie, że każdy kolejny loop, to inny i gorszy wynik! :)
Obadamy. Do tego dojdą stery poprawione, jakieś day0 patche, itd.

PS. Przy okazji. Mam ja swoją "teorię spiskową", że te wszystkie D0patch, to po prostu skrócenie paska w prawo i "zabranie" EPICKICH / ULTRA i pozostawienie BARDZO wysokich i jest WOW! Ale poprawili! ;)
  

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wysokich wychodzi mi 85 ramek, więc już zupełnie w porządku a wizualnie wielkiej różnicy nie ma. Jeszcze jest ten suwak Filmowe >.> ale to by chyba trzeba było jednak powrócić do SLI w 4090 :D 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten wukong to jest jakiś soulslike? Bo wygląda fajnie i może bym spróbował zagrać ale jak to jest kolejna gra z gatunku dla masochistów to odpuszczę.

A co do ustawień to klasycznie trzeba poczekać na coś w stylu DF Optimized settings i będzie legancko, nawet 4090 da radę te 50FPS wypluć :E

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Qrdello napisał:

Na wysokich wychodzi mi 85 ramek, więc już zupełnie w porządku a wizualnie wielkiej różnicy nie ma. Jeszcze jest ten suwak Filmowe >.> ale to by chyba trzeba było jednak powrócić do SLI w 4090 :D 

Dla mnie jest to kolejny temat, na kolejny osobny wątek = placebo!
Dziś prefsy EPIC / ULTRA / WYSOKIE... mają tak śladowe różnice, że idę o zakład - że zamieniając maniakom EPIC na High, 90% z nich w ślepym teście nie znajdzie różnicy. ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojadę klasykiem po samym sobie - "nie po to kupiłem (tu wpisać model karty) by ciąć detale". :E 

pcmr-pc-master-race.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Temat morze...

Jak sam utniesz detale = boooli!
Jak dev Ci utnie, bez Twojej wiedzy kolejnym patchem = lepiej? ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Phoenix. napisał:

O! Niezależnie od tego jak ta gra ostatecznie wypadnie, to plus dla wydawcy za możliwość darmowego pomaltretowania sprzętu. :D
Nie ten sam poziom co Lies of P, ktore w demie oferowalo dobre 3-4h rozgrywki, ale zawsze coś.
 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to "gest" w stronę odbiorcy i każdy taki się chwali.
Niepokoi mnie tylko brak "dopakowanej" (realnej) sceny walki, a nie tylko free kamerka nad potokiem. ;)
No i... nie dziwi mnie już brak test version dla recenzentów - tylko PC.
Nie poszły ŻADNE wersje na plejaka... a to daje do myślenia. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:



 

Myślę, że będzie gdzieś na granicy akceptowalności (ale... czy "stary" CP2077 w 4K, all w prawo, RT & PT, DLSS perf - nie jedzie też na tej granicy? - tyle że "świat już przywykł", że on tak ma :) ).
 

Jak będzie zobaczymy, tylko o to mi od początku mniej więcej chodziło. Ja też rozumiem co to są suwaki, więc luz i Ja nie miałem zamiaru sapać, czy czegokolwiek w tym stylu :) tylko mnie zawsze zastanawiają te wymagania, podają np. 4080 do "ultra" a tu się okazuje że 4090 ma biedę, ALE jak się pobawisz to dalej jest ultra choć tak naprawdę kilka opcji jest niżej. Dlatego jak się czyta ultra to ultra bez żadnych zabaw :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają pójść chwilę przed premierą

2 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:


Nie poszły ŻADNE wersje na plejaka... a to daje do myślenia. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No... wiem to, i to zastanawia (a w zasadzie daje pewność), że na plejkach będzie lipton.

 

7 minut temu, AndrzejTrg napisał:

(...) tylko mnie zawsze zastanawiają te wymagania, podają np. 4080 do "ultra" a tu się okazuje że 4090 ma biedę, ALE jak się pobawisz to dalej jest ultra choć tak naprawdę kilka opcji jest niżej. Dlatego jak się czyta ultra to ultra bez żadnych zabaw :)  

Bo świat jeszcze generalnie nie ustalił, co to jest to ultra (?) Rozdzielczość? Czy rozdzielczość + FPS? :)

Nawet gracze nie są jednogłośni.
Dla jednego ultra, to 120 fps, a drugiemu wystarcza 30 fps (bo ludzkie oko...) :) - a to czterokrotność rozstrzału / wymagań. ;)


 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Qrdello napisał:

Podpowiedz, bo się zastanawiam czy to da radę, podczas generowania kodu do Steama musiałeś jakoś łączyć konto steam z nv app? Bo widzę tutaj minilogo przy nazwie użytkownika. Chcę odkupić klucz, ale mam 3080 i 4060 więc sprzedawca musiałby na swoim koncie nv app wygenerować klucz, czy to tak nie działa?

Tak, musiałem połączyć NVIDIA app ze Steam. Generalnie kupujesz kod promocyjny, który dostał sprzedający kupując RTX 4xxx objętą promocją. W aplikacji wpisujesz ten kod i automatycznie gra zostaje dodana do biblioteki Steam. Nie generuje się żadnego klucza, wszystko idzie automatycznie. Żebyś zrobił to u siebie, musisz mieć w kompie 4xxx i pewność że wcześniej nie robiłeś tego typu akcji 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Jak sam utniesz detale = boooli!
Jak dev Ci utnie, bez Twojej wiedzy kolejnym patchem = lepiej? ;)

Najlepsze jest to, że nieraz te niektóre detale na ultra są totalnie nie zoptymalizowane i w zasadzie służą głównie ubiciu GPU i fps :E

A niektóre inne detale potrafią być za słabe na ultra i wręcz można sobie je podkręcać ręcznie w cfg, poprawiając z relatywnie niewielką stratą fps.

Już to kiedyś wklejałem z assassina. Jeszcze na RTX 2070. Różnica pomiędzy screenami to tylko chmury, na jednym Ultra na drugim chmury na High. 63 vs 90fps czyli tam w tych scenach gdzie było ich dużo przyrost fps na poziomie 43% :E A nawet byłoby więcej jak miałbym wtedy mocniejszy procek :E A tu nie ma żadnego RT, po prostu minimalnie lepszej jakości wolumetryczne chmurki pomiędzy high a ultra tyle zjadały wtedy w troche po premierowej wersji gry :E

EgZEVz8.png

1x14kAp.png

Edytowane przez lukadd
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

No i... nie dziwi mnie już brak test version dla recenzentów - tylko PC.
Nie poszły ŻADNE wersje na plejaka... a to daje do myślenia. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić klucz,ale na GPU już coś aktywowałem :/ 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Znakomity przykład na parę w gwizdek. I dlatego należy mieć "suwak-mózg". Zawsze.

To tam miłego cięcia detali na 1440P/4K kiedy taki plebs jak ja w 1080p zagra ze wszystkim na ultra. :E 

4 minuty temu, Zhao napisał:

Chciałem kupić klucz,ale na GPU już coś aktywowałem :/ 

 

Próbuj na nowym koncie Nvidia, powinno się udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, caleb59 napisał:

To tam miłego cięcia detali na 1440P/4K kiedy taki plebs jak ja w 1080p zagra ze wszystkim na ultra. :E 

Ty jesteś nie do podrobienia. ;)

A ja mogę sobie na 1080p zejść? Mogę?! Shrek! Mnie wybierz! Mnie! ;)

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, caleb59 napisał:

w 1080p zagra ze wszystkim na ultra.

Błąd. W 1080p to nie będzie ultra :E

Rozdzielczość również i to znacznie wpływa na jakość wyświetlanego obrazu. Dziś to taki sweet spot jest na tym 1440p dla nowszych GPU.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra - jakoś w końcu musicie sobie rekompensować ponury fakt przycinania detali mając 4090 w kompach. :E 

the-simpsons-mr-burns.gif

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmierzmy sobie kutasy! (Cyt. "1670"). 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Niepokoi mnie tylko brak "dopakowanej" (realnej) sceny walki, a nie tylko free kamerka nad potokiem. ;)

No właśnie, mogli dać chociaż widok z perspektywy głównego bohatera (tak jak to będzie w grze), nawet bez możliwości interakcji.
Lotne benchmarki są trochę o tyłek rozstrzaść.

Anyway:
- nawet na średnich demo prezentuje się bardzo ładnie
- VRAM nie jest problemem
- nie ma również jakiegoś szczególnego dociskania karty graficznej pod kątem poboru mocy
- Demo siedzi na GPU, CPU leci na pół gwizdka
- fajnie że jest możliwość sterowania rozdzelczością wyjściową DLSS w całym zakresie

Przykładowy miks ustawień pod kart pokroju RTX3060Ti/3070/3070Ti/4060Ti (test na RTX 3070Ti 1905MHz/21000MHZ):

Hflb1fG.jpeg

PS. Jeszcze jakość globalnego oświetlenia na średni, a jakość odbić na wysokie, bo tego na zrzucie nie pokazuje.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, caleb59 napisał:

Dobra, dobra - jakoś w końcu musicie sobie rekompensować ponury fakt przycinania detali mając 4090 w kompach.

Wyżej wrzuciłem nawet screeny w 1080p za czasów 2070 i wtedy też przycinałem bezsensowne i nie zoptymalizowane detale ubijające wydajność. Więc nie ze mną te numery :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...