Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oba Penrose działają tak samo i najpewniej są takie same.
Różnice pewnie są tylko i wyłącznie w nadajniku.
BT na Windows zawsze działał najwyżej przeciętnie i jest to wina samego Microsoftu, a nie Audeze czy dowolnej innej firmy.

Dongle z Penrose wpinasz do PC oraz konsoli, TV/tel/tablet zakładam, że tylko po BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mikolaj612 napisał:

Oba Penrose działają tak samo i najpewniej są takie same.
Różnice pewnie są tylko i wyłącznie w nadajniku.
BT na Windows zawsze działał najwyżej przeciętnie i jest to wina samego Microsoftu, a nie Audeze czy dowolnej innej firmy.

Dongle z Penrose wpinasz do PC oraz konsoli, TV/tel/tablet zakładam, że tylko po BT.

A to ja zle zrozumialem myslalem ze Penrose tylko na donglu albo kablu .. podpiolem blt do donga .. to ma sens pc na donglu a bl osobno na tv czy telefonie .

trafilem kolege co ma wlasnie te steelseries przetestuje je zobacze jaka to roznica od tych corsaira . tak jak w czesniej wspomnial kolega profesjonalny dzwiek . nigdy nie mialem dostepy a ni okazji testowac takich sluchawek wiec tez boje sie ze wpakuje tyle kasy nie odroznie dzwieku bo nie mam dobrego ucha ale napewno je przetestuje . moge kupic online o zawsze oddac do 14 dni testow ;O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2020 o 03:55, ELDER napisał:

Nie mam jakiegoś DAP super hiper modelu tylko prosty model Shanling M0 i ten gnojek mniejszy od pudełka zapałek jest jak dla mnie wyśmienitym źródłem pod słuchawki z BT

(pomijam upierdliwy niekiedy brak fizycznych przycisków w M0 i sterowanie dotykowe z ekranu)

a co jakości muzyki to nie dajmy się zwariować...Mobius to tanie planarne słuchawki i lekkie jak na planary bo miałem okazję Audeze LCD-3 +Burson Conductor V2+ testować i to inny świat

ale duża waga LCD-3 kompletnie mi nie pasuje a i cena tego  setu powala na kolana i jest poza moim zasięgiem.

Dla maniaków audio proszę bardzo,do pracy przy kompie overkill,Mobius tu jest na miejscu.

Nie...Mobius nie odstają przy pracy po BT z DAP (moim DAP M0)...w mojej opinii a z PC wyłącznie po kablu usb u mnie grają bo mam wtedy wywalone na akumulatory (które i tak te 8 godzin pracy słuchawek bezprzewodowo by wytrzymały spoko).

 

Nie kombinuj,bierz i testuj...jak w tej cenie dostaniesz inne planarne lepsze słuchawki z takim dobrym basem to pisz...bo ja nie znalazłem.

Jako że jestem leniem zrezygnowałem z DAC/AMP plus Beyerdynamic 990 PRO i Mobiusy wjechały,po prostu w mocno zmodyfikowanym przez Mikołaja SMSL DAC/AMP zdechł jeden kanał,

migrować na Bursona Playmate plus planary OPPO miałem a tu pyk...Mobiusy zgarnąłem i z bani (bez wydawania walizki kasy i zagracania biurka przy PC).

No dokupiłem żelowe pady do Mobius,cudem ... bo nie idzie teraz wersji padów gel kolor copper dorwać...zmienię kabel usb na lepszy i dłuższy i tyle...koniec kombinowania.

Tak jak pisałem,kolejny zakup to Audeze Penrose pod konsolę XBOX...i załatwione.

 

Jeszcze jedno,praca przy kompie w nocy,izolacja od otoczenia w Mobius jest wyśmienita...walisz poziom głośności taki że bas ściska głowę a nikt tego poza Tobą nie słyszy.

Wcześniej kiedy otwartych i półotwartych konstrukcji słuchawek używałem przychodziła noc i lipa,padało stwierdzenie żony "idę spać wyłącz to bo słyszę muzykę w sypialni"

Teraz luzik.

W drugą stronę też to działa,znika tło dźwiękowe otoczenia,nic Tobie się nie wchrzania w słuchanie muzyki/granie...ani głośna muzyka z drugiego pomieszczenia mimo otwartych drzwi

ani łomot serii broni maszynowej z XBOXa z salonu gdzie młody ciapie w Modern Warfare.

 

Powiedz mi ten DAP znalazlem cos takiego warte to uwagi ? jak juz mam dac 100 gbp to moge doplacic pare groszy i wziasc cos juz lepszego.

Rozumiem ze ten DAP usb do kompa ? a mobiusy przez bt do DAP. w kompie ustawiam zrodlo wyjscia ten DAP ? 

Surfans F20

Hi-Fi AP80

Sony NW-A55L

Skusilem sie na te steelseriesy niestety dzisiaj je spakowalem i zwrocilem. Nie idzie w nich wysiedziec . Ogolnie ladne dobry dzwiek naprawde. ale uszy tak bola ze szok czyje sie jakbym mial glowe w imadle . wczoraj gralem ponad 4 h i doslownie az mi sie slabo od tego ucisku robilo. takze dzisiaj zamowione mobiusy tylko teraz szukam tego DAP zebym mogl to podlaczyc bez kabla do pc . 

W dniu 29.08.2020 o 00:07, EvilKillaruna napisał:

Ale sygnaturkę to mógłbyś jednak skrócić ;). Natomiast:

Często słyszę takie rzeczy. A potem jest żal że można było dołożyć i mieć lepiej albo że obawy były bezzasadne. Wystarczy po prostu zaufać swoim uszom. Jeśli nie od razu, to po czasie, przyjdzie różnica, zwłaszcza wracając na gorszy sprzęt. 

wybacz nie sadzilem ze komus to bedzie przeszkadzac ? nikt mi uwagi nie zwrocil ale juz poprawilem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdą Mobius to podłącz słuchawki po usb do kompa i zrób testy i wstępną ocenę ... masz zapewne w FLAC kilka często słuchanych albumów jako materiał porównawczy pod testy urządzeń.

Potem z smartfonem po BT to sprawdź,potem będziesz kombinował z wyborem DAP mając już podstawowe dane z wstępnych testów.

 

Shanling M0 ma USB-C...opisany, jako „USB/DAC” a zatem urządzenie może także pełnić rolę przetwornika cyfrowo-analogowego.

M0 w nowszym oprogramowaniu v2.5 dostał funkcję nadajnika Bluetooth USB DAC.

Jak to wykorzystać?

Po prostu podłącz słuchawki do M0 przez Bluetooth jak zwykle (połączenie LDAC), a następnie podłącz M0 do komputera z systemem Windows jako DAC

(oczywiście, najpierw musisz zainstalować sterownik DAC Shanling), który będzie przesyłać wszystkie audio z komputera do M0 przez usb wtedy M0 prześle dźwięk do słuchawek przez Bluetooth (LDAC).

Post #22

https://www.head-fi.org/threads/usb-dac-for-pc-win-10-bluetooth-w-ldac-transmitter.889575/page-2

 

Żadnego z 3 modeli DAP jakie wymieniłeś nie testowałem to się nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ten sony wyglada swietnie ale jak sie okaze gorszy . ten twoj m0 wyglada jak smart watch xD od jablek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na PW wałkowałem temat wyboru kabla usb pod Mobiusy z Mikołajem i tutaj jest sytuacja patowa jak na razie.

Żaden z nas nie ma info co brać konkretnie w przypadku kabli usb do Mobiusów w długości 2 metry do 3 metrów

bo w typowych systemach okablowania słuchawek Sennheiser,Beyerdynamic,Ultrasone,AKG itd jakich do tej pory używaliśmy w ogóle nie było kabli usb a klasyczne na jacka.

 

Ja tam przetestuję sobie na początek BASEUS CAFULE wersję 3 metry...ma multifilament oplot i solidne wtyczki powinien wytrzymać dłuższe używanie...

https://allegro.pl/oferta/kabel-usbc-3m-do-samsung-a40-a50-a70-s8-s9-s10-9542753101

Wszelkie spostrzeżenia z testów kabli usb 3 metry od innych firm z Audeze  Mobius miło widziane.

Sprawdzisz tego AmazonBasics usb 3m to napisz info.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sie zastanawiam czy kupic usb c usbc czy usbc usb . ten drugi wystepuje w 2 warjantach usb 2.0 i 3.1 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy kupisz USB 2.0 czy 3.x to teoretycznie jest bez znaczenia, bo słuchawki są na USB 2.0.
To co może mieć większe znaczenie to jakość samego przewodu, teoretycznie dobry przewód USB 3.x powinien być lepszy niż 2.0 bo jednak musi spełnić wyższe standardy.

Kable drogie nie są, popatrz na StarTecha, Delocka itp.
Kable Baseus, Aukey, Blitzwolf są robione w mojej ocenie głównie pod ładowarki z wysokim natężeniem prądu na wyjściu i nie jestem przekonany aby to była ziemia obiecana.

Takie firmy jak Delock, StarTech, Unitek mają bdb przewody i często są dostawcami OEM/ODM dla innych dużych firm - jak Intel, ASUS, MSI, Dell itp.

To czy kupisz 2x USB C czy USB A do USB C jest w praktyce bez znaczenia - kieruj się wygodą, dostępnością i kosztem przewodu - to jest tylko i wyłącznie różnica wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2020 o 00:07, EvilKillaruna napisał:

zwłaszcza wracając na gorszy sprzęt. 

Tak, potwierdzam, często tak najłatwiej usłyszeć różnicę pomiędzy słuchawkami, sam tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.
Podobnie szukam dobrych słuchawek pod PC.
Opcje tak naprawdę jakie mnie interesują to:

Audeze Penrose, oraz Sound BlasterX G6 z Sennheiser H6Pro. 
Nie potrafię zdecydować co wybrać. Co zaoferuje lepszy dźwięk.
Przyznam że w systemie wszystkie karty dźwiękowe mam już zajęte.
W tej chwili puszczam przez wyjście słuchawkowe w monitorze dźwięk na Sony 7506 i to jest porażka.

ELDER czy już kupiłeś Penrose i możesz porównać do Mobius?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...