Skocz do zawartości
wallec

Degradacja procesorów Intela? Bezpieczeństwo zakupu używanego procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat to w ogóle jest tak śmieszny,że pojawił się następny :szczerbaty:

@kadajo Noviemu na podkręconym 8700K wywalało crashe w apexie,a wallec,jak to wallec wykorzystał to jako pożywkę i założył ten temat o degradacji procesorów Intela.Jeden wielki troll temat,a ten który linkuję,to kolejny trollowy temat

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Spl97 napisał:

Ten temat to w ogóle jest tak śmieszny,że pojawił się następny :szczerbaty:

@kadajo Noviemu na podkręconym 8700K wywalało crashe w apexie,a wallec,jak to wallec wykorzystał to jako pożywkę i założył ten temat o degradacji procesorów Intela.Jeden wielki troll temat,a ten który linkuję,to kolejny trollowy temat

może odstaw to co bierzesz bo ewidentnie lecisz po jakieś skrajnej mentalności pokroju nie-ogara,

po pierwsze to Novi nigdy jeszcze nie miał Cepa Stabilnego po OC bez różnicy czy to intel czy AMD, zresztą nie tylko Novi ale większość wyznawców ze 10 pętli CBr wystarczy by cep był stabilny, pomijam juz kwestie RAM ale fakt jest faktem ze wywalanie do pulpitu to jest właśnie brak stabilności systemu a nie FS,

Definicja Stabilności jest Jedna i nie da się je naciągnąć jak gumę w majtkach,  sprawdzone wartości które nie generują wywalania do pulpitu w APEX czy restartów to 1h prime i 1kpro hci,

Edytowane przez VSS
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, VSS napisał:

może odstaw to co bierzesz bo ewidentnie lecisz po jakieś skrajnej mentalności pokroju nie-ogara,

po pierwsze to Novi nigdy jeszcze nie miał Cepa Stabilnego po OC bez różnicy czy to intel czy AMD, zresztą nie tylko Novi ale większość wyznawców ze 10 pętli CBr wystarczy by cep był stabilny, pomijam juz kwestie RAM ale fakt jest faktem ze wywalanie do pulpitu to jest właśnie brak stabilności systemu a nie FS,

Definicja Stabilności jest Jedna i nie da się je naciągnąć jak gumę w majtkach,  sprawdzone wartości które nie generują wywalania do pulpitu w APEX czy restartów to 1h prime i 1kpro hci,

@VSS

Zdaje mi się czy @novi pisał, że Prime95 ma stabilny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po co mnie cytujesz jak nowi jeszcze nigdy nie wystawił prime bez errorow, ostatni jaki wstawil i zarazem chyba pierwszy po OC to wlasnie z errorem,

zresztą sam masz wielki dyskomfort na temat prime, chyba już zapomniałeś co...

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, VSS napisał:

Pudło,nic nie biorę.Za to polecam popatrzeć na działalność Wallca od momentu tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, MarcoSimone napisał:

@VSS

Zdaje mi się czy @novi pisał, że Prime95 ma stabilny?

Nie ma stabilnego bo sam nieświadomie wkleił screen gdzie sie chwali że jest stablle a jak się przygladniesz to wali errory w logach po minucie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, VSS napisał:

po co mnie cytujesz jak nowi jeszcze nigdy nie wystawił prime bez errorow, ostatni jaki wstawil i zarazem chyba pierwszy po OC to wlasnie z errorem,

zresztą sam masz wielki dyskomfort na temat prime, chyba już zapomniałeś co...

Wydawało mi się, że wstawiał :P

No jak Prime sypie to zmienia postać rzeczy....

Dyskomfort mam przy AMD, przy Intelach testowałem Prime95 i LinX...tym drugim częściej i się nie zawiodłem.

Przy Ryzen LinX nie działa a Prime95 uniemożliwia bezpieczne testowanie przez 1h z powodu temperatur ~100C...i to pod wodą.

btw. zapytaj bollca czy jego Rysiek lata pod Prime95 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że lata na takich ustawieniach na jakie pozwala chlodzenie.

Różnica jest taka, że jak ktoś tutaj nie dostarczy 100% dowodów zgodnie z wymaganiami novi i minciu to jest lincz bo reszta przyklaskuje a jak novi mam niestabilne to jest ok i w ogóle 20% szybciej niż ryzen i wszyscy się przesiadajcie na intela a prawda jest taka, że jedyna gra w która gra sie wyłącza ;)

Occt nie dziala na 5ghz dopiero na 4.8ghz

Prime nie działa w ogóle.

No ale bogowie forum maja swoje normy.

Brakuje tylko tornado z jego game stable 1600af

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, wallec napisał:

Oczywiście że lata na takich ustawieniach na jakie pozwala chlodzenie.

Różnica jest taka, że jak ktoś tutaj nie dostarczy 100% dowodów zgodnie z wymaganiami novi i minciu to jest lincz bo reszta przyklaskuje a jak novi mam niestabilne to jest ok i w ogóle 20% szybciej niż ryzen i wszyscy się przesiadajcie na intela a prawda jest taka, że jedyna gra w która gra sie wyłącza ;)

Czyli nie jesteś wstanie przetestować 4.5 Ghz w Prime95 czy jest realnie stabilne tylko proteza OCCT kilka minut 8:E

Także realnie jest to gówno warte, trzymając się retoryki Kościoła Prime95.

Dalej...powinno się trzymać Ryśka na max zegarze możliwym do przetestowania 1h w Prime95 -> 4Ghz? :rotfl:  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ziom rozumiesz że maks oc robi sie tylko dla wyniku i nawet jeden przelot sie liczy? Przecież na codzień mam procka na 4200mhz 1.065v full stable wszystko.

Maks rozsądne co schlodze w 100% ciaglym stresie <90 stopni to 4550 omhz przy 1,28v a powyżej to juz bez sens bo dla 4600 trzeba pompowac 1.4v z biosu i jakbyk odpalil prime95 to pewnie instant 90 stopni a przy tylu mam ustawione wylaczanie kompa co nie zmienia faktu ze cb20 przelece i na 4625mhz i wynik nanprint screen siadzie

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ten temat. do skasowania

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, MarcoSimone napisał:

Czyli nie jesteś wstanie przetestować 4.5 Ghz w Prime95 czy jest realnie stabilne tylko proteza OCCT kilka minut 8:E

Także realnie jest to gówno warte, trzymając się retoryki Kościoła Prime95.

Dalej...powinno się trzymać Ryśka na max zegarze możliwym do przetestowania 1h w Prime95 -> 4Ghz? :rotfl:  

nikogo nie interesuje ze AMD gotuje sie w prime i zreszta mnie to nie interesuje, ale nie jest to powodem by naciagac stabillnosc tak jak gume w majtach, wiec taki produkt slaby jak nie daje rady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, wallec napisał:

Ziom rozumiesz że maks oc robi sie tylko dla wyniku i nawet jeden przelot sie liczy? Przecież na codzień mam procka na 4200mhz 1.065v full stable wszystko.

Maks rozsądne co schlodze w 100% ciaglym stresie <90 stopni to 4550 omhz przy 1,28v a powyżej to juz bez sens bo dla 4600 trzeba pompowac 1.4v z biosu i jakbyk odpalil prime95 to pewnie instant 90 stopni a przy tylu mam ustawione wylaczanie kompa co nie zmienia faktu ze cb20 przelece i na 4625mhz i wynik nanprint screen siadzie

Bollec, ja mówię o Prime95....

Pokaż film z 1h w Prime95 na 4.2/1.065v 8:E 

2 minuty temu, VSS napisał:

nikogo nie interesuje ze AMD gotuje sie w prime i zreszta mnie to nie interesuje, ale nie jest to powodem by naciagac stabillnosc tak jak gume w majtach, wiec taki produkt slaby jak nie daje rady

:rotfl:

@VSS

Jesteś największym ogarniaczem hardware na forum a nie bierzesz pod uwagę procesu w jakim jest wykonany Ryzen oraz całkowicie odmiennej konstrukcji niż Intel....

Twoja opinia miałaby rację byty gdyby Ryzen miał podobną konstrukcję monolityczną. A tak to jest zwykły trolling i akademicka przepychanka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co mnie interesuje w jakim procesie jest wykonany HW , mam to gdzies, nie bede robil taryfy ulgowej i naciagal gumy w majtach bo to 7 nano co???, moze tak od razu szachami albo minerem obciazac cepa bo jest w niskim procesier co??, to co ty sobie tlumaczysz to sie kupy nie trzyma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, MarcoSimone napisał:

Bollec, ja mówię o Prime95....

Pokaż film z 1h w Prime95 na 4.2/1.065v 8:E 

Chłopie już raz nagrałem filmik dla @adept i spotulnial jak baranek.

Dla Ciebie puszczę stream na twitch i tym się różnie od bogow forum bo co mówię to robię i wyjaśniam a tamci mają 5ghz w sygna a 4.8ghz sie wywala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, VSS napisał:

co mnie interesuje w jakim procesie jest wykonany HW , mam to gdzies, nie bede robil taryfy ulgowej i naciagal gumy w majtach bo to 7 nano co???, moze tak od razu szachami albo minerem obciazac cepa bo jest w niskim procesier co??, to co ty sobie tlumaczysz to sie kupy nie trzyma

Albo masz ograniczenia poznawcze i nie rozumiesz, że stary soft może napotkać na ścianę w postaci procesu technologicznego...albo co gorsza, udajesz że nie wiesz o co mi chodzi...

W obu przypadkach szkoda czasu na dyskusje z Tobą. Za dużo złej woli w Tobie.

4 minuty temu, wallec napisał:

Chłopie już raz nagrałem filmik dla @adept i spotulnial jak baranek.

Dla Ciebie puszczę stream na twitch i tym się różnie od bogow forum bo co mówię to robię i wyjaśniam a tamci mają 5ghz w sygna a 4.8ghz sie wywala

Filmik z Prime95 według instrukcji @VSS? Czy te śmieszne OCCT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ziomuś mój i7 10700k 5.1ghz/4.8 na 1.32v przez 15 minut w prime95 się nie wysypał przy poborze ponad 250w. Pewnie też nie jest stabilny? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smutne, ponad 20 lat i dalej te same głupoty - kto ma dłuższego...

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, napisał:

Smutne, ponad 20 lat i dalej te same głupoty - kto ma dłuższego...

odezwał sie ten co go każda platforma przerasta, sory ale całkiem nie rozumiem po co się udzielasz jak sam nie ogarniasz tematu, spamu i tak jest tu dostatek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TO jest to? Wwybrałem z listy small test i coś się dzieje, nigdy nie używałem tego programu.
4200mhz 1.05v bo na 1.065 byłoby za łatwo.

NThZcCk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, wallec napisał:

Godzina testów nic nie znaczy po trzech miesiącach ukrywania problemu.
Na potwierdzenie wymagany jest zapis z 4h rozgrywki lub live stream z rozgrywki.
Dodatkowo potwierdziło się, że 5ghz nie ejst stable w occt więc sygnaturka kłamie.

Tak w ogóle mam podejrzenia, że minciu to multikonto novi albo novi to multikonto minciu lub novie jest giermkiem minciu lub minciu jest giermkiem novi

Zobacz obraz źródłowy

Walec A tego poznajesz ? 

450?cb=20190306153436&path-prefix=pl

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, VSS napisał:

odezwał sie ten co go każda platforma przerasta, sory ale całkiem nie rozumiem po co się udzielasz jak sam nie ogarniasz tematu, spamu i tak jest tu dostatek

A ty ogarniasz? Ogarniasz raptem tyle że kupujesz mocne sztuki i cwaniakujesz nad tymi którym trafiają się te słabsze. Bo faktycznie w podkręcaniu trzeba mieć skilla że ło ho ho, przy CPU do benchmarków wystarczy walić napięcia w CPU i LLC ile wlezie aby tylko się nie gotował, reszta to krzemowa loteria Potem odklepać valida na CPU-Z i E-Pen +140% w sygnaturce.

Edytowane przez
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poczytaj sobie swoje wypowiedzi i przeanalizuj je to będziesz wiedział kto tu nie ogarnia, a twoje skróty typu cwaniak świadczy tylko i wyłącznie o twoim obyciu, wiec tez się nie obrazisz bo i tak nie zrozumiesz ze można twoje doświadczenie oprzeć na poziomie nieogara,

wytłumacz tu wszystkim jakie miałeś ostatnio przygody z 10900k a to tylko rycina z twojej nieogarnianej przygody z procesorami,  a po drugie to ja nie zeruje na sklepach dokonując zwrotów jak ty !!!,

9900k miales takiego samego jak ja a może nawet ciut lepszego i nawet płytę miałeś taka sama baaa nawet lepsze kości miałeś i co nie potrafiłeś tego ogarnąć, wiec nadal głupoty sobie wmawiasz, wstyd mi za ciebie

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, MarcoSimone napisał:

@VSS

Jesteś największym ogarniaczem hardware na forum a nie bierzesz pod uwagę procesu w jakim jest wykonany Ryzen oraz całkowicie odmiennej konstrukcji niż Intel....

Twoja opinia miałaby rację byty gdyby Ryzen miał podobną konstrukcję monolityczną. A tak to jest zwykły trolling i akademicka przepychanka. 

Ale on ma rację w tym wypadku. Jeśli kręcisz na daną częstotliwość i proc się wykłada w ciężkich obliczeniach to znaczy to tyle, że OC jest zbyt wysokie. Tyle i aż tyle. To, że Ci w gierkach działa to ok, niech sobie działa, ale nie masz zbytnio prawa mówić, że to OC jest 24/7 OK. Wystarczy, że odpalisz soft, który gniecie avx2 i masz shutdown. 

Nie ma tutaj znaczenia konstrukcja, proces czy inne widzimisie. Jeśli temperatury wędrują w kosmos to znaczy, że jest to za dużo, dosłownie. 

Nie jestem zwolennikiem generowania ciepła za pomocą wypalaczy, ale trzeba sprawę postawić jasno. 

Dziwnym trafem jak ryzeny zaczęły się gotować na avx2 to wszelaki soft go używający jest złem, ale jak intele się gotowały to nie było problemu, był to powód do heheszek. Podobnie się śmiano z avx offset, a teraz byłby mile widziany na am4. 

A ja daaaaaaawno temu pisałem, że jak ryzenu w końcu dostaną wydajne avx2 to zaczną się gotować tak jak intele. Nie chciano tego przyjąć do wiadomości. A to po prostu trza wziąć na klatę i tyle. AVX2 usmaży intela czy amd, nie wybiera. 

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Kowal napisał:

Ale on ma rację w tym wypadku. Jeśli kręcisz na daną częstotliwość i proc się wykłada w ciężkich obliczeniach to znaczy to tyle, że OC jest zbyt wysokie. Tyle i aż tyle. To, że Ci w gierkach działa to ok, niech sobie działa, ale nie masz zbytnio prawa mówić, że to OC jest 24/7 OK. Wystarczy, że odpalisz soft, który gniecie avx2 i masz shutdown. 

Nie ma tutaj znaczenia konstrukcja, proces czy inne widzimisie. Jeśli temperatury wędrują w kosmos to znaczy, że jest to za dużo, dosłownie. 

Nie jestem zwolennikiem generowania ciepła za pomocą wypalaczy, ale trzeba sprawę postawić jasno. 

Dziwnym trafem jak ryzeny zaczęły się gotować na avx2 to wszelaki soft go używający jest złem, ale jak intele się gotowały to nie było problemu, był to powód do heheszek. Podobnie się śmiano z avx offset, a teraz byłby mile widziany na am4. 

A ja daaaaaaawno temu pisałem, że jak ryzenu w końcu dostaną wydajne avx2 to zaczną się gotować tak jak intele. Nie chciano tego przyjąć do wiadomości. A to po prostu trza wziąć na klatę i tyle. AVX2 usmaży intela czy amd, nie wybiera. 

No masz, kolejny co nie rozumie słowa pisanego 🙄

Nigdy, nigdzie nie pisałem, że 4.3/1.16v na moim Ryzen 3600 to wzór absolutnej stabilności.
Dla moich zastosowań stabilność w grach i blenderze jest wyznacznikiem.
Opinie społeczności mam w dupie bo nie zapisywałem się do konkursu na rock stable 24/7 dla stacji roboczej czy serwera.

Uderzam w Prime95 tylko z tego powodu, że jest zwykłym piecykiem kuchennym do zajeżdżania procesorów.

Cytat

Jeśli temperatury wędrują w kosmos to znaczy, że jest to za dużo, dosłownie. 

To znaczy, że większość posiadaczy Ryzen powinna je trzymać max 4.0-4.1 bo nie ma możliwości sprawdzenia stabilności na wyższym zegarze w Prime95 przez temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...