Skocz do zawartości
Skitter

Microsoft Flight Symulator 2020 reset do pulpitu, problem z ram?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie proszę fachowców o pomoc, od kilku dni walczę aby uruchomić grę Microsoft Flight Simulator 2020, gra działa do momentu lotu samolotem ,wywala na pulpit bez żadnego kodu błędu, sekundę przed zwiechą słychać przycięcia dźwięku następnie obraz staje i reset na pulpit. Mogę latać od 15 sekund do 2 min max.

parametry kompa

-procek Ryzen 7 3700x ustawiony na sztywno na 4,2 MHz 1,2 v

- płyta główna MSI b450 gaming + max

- ram 64 gb na profilu Xmp 3200

- gpu to gtx 1080 

- zasilacz silentum pc 550w 

- chłodzenie Grandis 3

I teraz tak, komputer od ok 4 miesięcy pracuje bez zastrzeżeń, na co dzień zajmuję się grafiką  3d, podczas symulacji płynów nie raz wykorzystanie pamięci sięgało ok 60% przez ponad 40min nic nie wywaliło. Renderowałem również duże sceny obciążenie cpu, gpu 100% przez ok 30min do 2 h wszystko ok. Mało gram w gry, ale wypróbowałem np: Kingdom Come: Deliverance ok 2 h w 2k wszystko ok. Gram również w Doom 2016 ustawienia ultra, kilkanaście godzin na liczniku wszystko ok.

Przeglądałem forum i jeśli chodzi o wywalanie gry do pulpitu to chyba najczęstszą przyczyną w odpowiedziach była niestabilność ramu.

Zrobiłem dziś 10x blender class room ok, 10 razy cinebench r20 ok, FurMark 30min ok, następnie puściłem prime95 ram test. Test zakończył się po ok 7h skokiem temperatury na cpu do 95c i resetem komputera. Dodam że do momentu resetu wszystkie testy były ok, chyba ze 40 pass, max temperatura to 84c a średnia 76c, nie wiem co tak wykończyło mój procek?

I teraz pytanie, czy te wywalanie do pulpitu z gry może być powodowane pamięcią , skoro prime95 przez 7 godzin zero błędów?

Czy martwić się tym resetem kompa i temperaturą w prime95, w codziennym  użytkowaniu nie doświadczyłem żadnych problemów, podczas 40 min renderu max temp to 84c a podczas gier ok 65 na cpu? Dodam jeszcze, że mój procek od początku był wybitnie ciepły, bo na wiatraku z zestawu szybko osiągał ponad 90c podczas renderu co kończyło się zbijaniem taktów, dlatego szybko zmieniłem chłodzenie. 

Ewentualnie jakieś pomysły co dalej? Na forum Microsoftu jest już duży wątek o resecie gry do pulpitu, ponad 400 wpisów, więc nie jestem jedyny z takim problemem, może czekać na łatkę? Dodam, że próbowałem różnych sztuczek z tamtego forum, zwiększenie pamięci wirtualnej, odpięcie nieużywanych urządzeń usb, ponowna instalacja gry, itp. 

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może procesor ustaw na 4ghz i napiecie 1.25-30 v  i wtedy testowo odpalać ,zwiększyć napięcie na ram  1,4v  ???  tak bym zobaczył :-) Co do ryzenów to właśnie jest magia marketingu 7nm, cuda nie widy a masz fajne niskie napięcie a i tak wali temp. wysokie co powoduje sypanie się po kilku godzinach ,wszystko rozumie że to wypalara zdrowa ten prime  ale nawet render 40min i 84c to jakby doszło do renderu kilku godzinnego :-)   lub jeszcze jakieś cięższe zadania :-) nie chcę nikogo urazić ale to właśnie cała ta stabilność całego ajemde  karty,płyty,procki :)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem. Czy udało się go rozwiązać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi