Skocz do zawartości
Damiand

MSI B450 Gaming plus max i Ryzen 3200G

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam następujący zestaw:

MSI B450 Gaming plus max

Ryzen 3200G

Crucial balistix 2x8GB 3200MHz

Seasonic Focus gx 750

Brak dedykowanej karty graficznej.

 

Komputer się włącza, ale monitor nie wyświetla żadnego obrazu, nie ładuje się windows ani nawet bios. Na płycie głównej świeci się czerwona dioda CPU.

 

Wgranie najnowszego biosu (nie licząc wersji beta). Na innym egzemplarzy 3200G występuje ten dam problem. Czy ktoś spotkać się z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj BIOS zworką (obok baterii, dotykasz np. śrubokrętem obu pinów jednocześnie) i spróbuj uruchomić komputer tylko z jedną kością RAM.

Masz możliwość przetestować swój procesor u kogoś? Jeśli na innej płycie zadziała, to znaczy, że rzeczona MSI jest DOA (dead on arrival - uszkodzona fabrycznie).

Edytowane przez Radio_Tirana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetowanie biosu nic nie daje. Na początku miałem Ryzen 5 3600 i wszystko było w porządku. Po zmianie na 3200G zaczęły się problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Damiand napisał:

Zresetowanie biosu nic nie daje. Na początku miałem Ryzen 5 3600 i wszystko było w porządku. Po zmianie na 3200G zaczęły się problemu.

spróbuj wgrać nowy, w tym sensie inną wersję Biosu poprzez tej przycisk na płycie obok gniazd Usb /Przycisk Flash Bios/  -umożliwia flash biosu bez cpu

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, forumowicz-a55 napisał:

spróbuj wgrać nowy, w tym sensie inną wersję Biosu poprzez tej przycisk na płycie obok gniazd Usb /Przycisk Flash Bios/  -umożliwia flash biosu bez cpu

Wgranie innej wersji nic nie dało.

 

Uruchamianie z jedną kością pamięci również nie pomaga. Ani z pierwszą ani z drugą.

Edytowane przez Damiand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak masz ten nowy procesor 3200G i wsadziłbyś jaką kartę na pcie " na sztukę "

i do niej podpiął monitor, tak jak musiałeś to mieć wcześniej z r3 3600 ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem 970 z innego komputera, ale to nic nie dało. Brak obrazu oraz czerwona dioda CPU nadal świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem źródło problemu. Okazało się, że obie kości pamięci są uszkodzone. Zamontowanie innych pamięci rozwiązało problem. Z jakiś powodów zmiana CPU z ryzen 5 3600 na 3200G spowodowała uszkodzenie. Podczas zmiany ani nie wyjmowałem ani nawet nie dotykałem pamięci, więc nie było to uszkodzenie fizyczne. Czy ktoś z was zna taki przypadek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...