Skocz do zawartości
yanchabooi

Stacja dokująca do laptopa + monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Posiadam od kilku miesięcy laptopa HP Omen 17, który służy mi jednocześnie do pracy, jak i prywatnie. Zamiast inwestować w nową jednostkę centralną w postaci stacjonarki, postanowiłem póki co rozszerzyć to, co już mam o dodatkowe elementy.

Dlatego zwracam się z prośbą o polecenie jakieś stacji dokującej, do której będę mógł swobodnie podłączyć peryferia w postaci monitora / myszki / klawiatury / słuchawek.

Budżet na stację to max 500zł.

Dodatkowo prosiłbym też o doradzenie w wyborze monitora. Omen ma ekran 17'3 cala, więc chyba celowałbym w monitor conajmniej 27 cali + 144hz. Czy w okolicach 1000zł znajdę monitor spełniający te wymagania, czy jednak trzeba sporo dołożyć, by dostać coś dobrego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybory docka  nie masz za dużego a i chyba jacka nie ma.

https://store.hp.com/us/en/pdp/hp-usb-c-dock?jumpid=cp_marketing:catalog:pdp

 

https://h30434.www3.hp.com/t5/Gaming-Notebooks/HP-OMEN-17-an104nd-compatible-docking-station/td-p/6876173

 

edit:

musiałbyś szukać replikatora portów uniwersalnego, ale nie wiem czy jacka ogarniesz. Omen nie ma dedykowanego tradycyjnego docka.

 

 

 

 

Edytowane przez Petru23
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo napotkałem mały problem. Monitor kupuję głównie ze względu na gry, więc będzie mi zależeć na 144hz i monitor z takim odświeżaniem mam zamiar kupić. W lapku mam wyjście displayport, więc podłączenie DP > HDMI powinno dać oczekiwane 144hz.

Jak jednak sytuacja wygląda przy stacji dokującej? Zakładam, że stacja też będzie miała wyjście displayport. Czy jeżeli podłączę stację do laptopa przez usb-c, a następnie wyjściem DP ze stacji podepnę monitor z wejściem HDMI, to też uzyskam 144hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemekan

Super, dzięki.

Mam jeszcze pytanie, bo w opisie stacji jest tylko info o odświeżaniu 60hz na monitorach w 4k. Czy na monitorze fullhd (bo chyba zrezygnuję z wqhd, grafika nie udźwignie) osiągnę 144hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście informacji nie ma tam za dużo, ogólnie powinien być tam port DP w wersji min. 1.2 .

W specyfikacji jest:

Cytat

Chipset DisplayLink DL6950, chipset VIA VL813

DisplayLink DL6950

Co prawda nadal nie ma informacji o odświeżaniu- gdzieś w odmętach sieci ktoś napisał że powinien obsługiwać, ale to tylko powinien.

W tym- niestety droższym modelu w specyfikacji masz odświeżanie 144Hz dla 2K:

i-tec Thunderbolt3/USB-C Dual DisplayPort 4K + PD 85W 

Cytat

 

Rozdzielczość:

  • 1 monitor – 1x HDMI → 4K/60Hz
  • 1 monitor – 1x Thunderbolt™3 /HDMI→  aż QHD/144Hz
  • 1 monitor – 1x TB3 → 5K/60Hz
  • 2 monitory – 1x HDMI + 1x TB3 → 2x 4K/60Hz
  • 2 monitory – 1x HDMI + 1x Thunderbolt™3 → aż 2x QHD/144Hz

 

Źródło: https://i-tec.cz/pl/produkt/tb3hdmidock-7/

Wada- nie ma DP- trzeba kupić jeszcze przejściówkę TB3->DP i kosztuje powyżej 500zł.

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...