Skocz do zawartości
kacpi278

jakie chłodzenie wodne aio do 300zł? nowe / używka

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

zacząłem sie zastanawiać nad zakupem chłodzenia wodnego które mi posłuży przez kilka lat"?

 

posiadałem ryzena 7 3800x z chłodzeniem dark rock 3  ale to chlodzenie nie wydalało z tym prockiem + oc 

coprawda sprzedałem narazie tego procka i bede siedział na ryzen 5 3600 ( tak wiem że to DOWNGRADE - nie pytajcie o powody)

 

ale myslę nad zakupem jakiegos aio które poradzi sobie z oc tego 3600 a w przyszłości moze jeszcze czegoś

 

do 300 cos w miare sie znajdzie? w gre wchodzą też używki z gw 

np "SilentiumPC Navis RGB 280 2x140mm" :>?

 

 
 

 

MOBO: MSI B450-A PRO MAX

GPU: w planach 2070 super

zasilacz: Vero m2 600w

ram: 2x8 3200mhz 

CPU: AMD ryzen 7 3800x      ryzen 5 3600

dyski: 

Toshiba P300 1Tb

SSD SAMSUNG 860 EVO 500GB

dzwięk: AUDIOTRAK Maya U5

buda: silentum pc ARMIS AR5X TG RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad budżet, ale brałbym Arctic Liquid Freezer II 280mm - do dostania za 350 zł. Obecnie najwydajniejsze AiO na rynku w tym formacie. Tylko ma grubszą chłodnice niż standard (38mm vs 30mm), więc musisz to wziąć pod uwagę przy jego montażu.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zawisztheblack napisał:

Trochę ponad budżet, ale brałbym Arctic Liquid Freezer II 280mm - do dostania za 350 zł. Obecnie najwydajniejsze AiO na rynku w tym formacie. Tylko ma grubszą chłodnice niż standard (38mm vs 30mm), więc musisz to wziąć pod uwagę przy jego montażu.

a cos taniej? w zasadzie te 300zł to taka górna granica i jakby dało sie taniej to chetnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po co AiO? Bierzesz Grandisa 3 i masz spokój, chłodzenie z palcem w nosie poradzi sobie z 3800X a 3600 to pryszcz. Swoją drogą jeśli budę masz taką jak w sygnaturce to nie poszalejesz z AiO. Na top wejdą jedynie cieńsze AiO a i tak musisz pamiętać że pamięci mogą wadzić jeśli będą za wysokie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zł wziąłbym nowe Scythe Fuma 2 lub taniej Grandis 3 jest bardzo ok. Jeśli możesz mieć wspomnianego Navisa 280 w sensownej kasie, to też jest to spoko opcja, o ile Ci wejdzie.

Z temperaturami na Zen 2 i tak będziesz miał problem, bez względu co na ten procesor wsadzisz. Jeden gorący CCX położony z boku IHSa robi swoje. Częściowo pomagają zestawy jak ten od Der8auera, które pozwalają przesunąć środek podstawy chłodzenia bardziej w kierunku chipletu z rdzeniami. Znajomy urwał całe 4 stopnie na takiej zapince przy AiO 280mm i 3900X.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze strony producenta obudowy:

""Wystarczająca ilość miejsca na duże chłodnice zestawów zintegrowanych typu AIO: 120/240/280 oraz 360 mm.""

czyli max 360mm jesli chodzi o grubość tak?

 

co do Scythe Fuma 2 i grandisa3 ,obecnie mam dark rock 3 i zmienić chciałbym też po częsci dlatego ze jestem maniakiem "estetyki" i troche mnie denerwuje wielki kloc (radiator z wentylem )

 

wiec jesli bym sie uparł na aio 300zł to cos jeszcze jest warte uwagi? np od SPC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na top obudowy wepchniesz max AiO 240mm przy założeniu, że masz RAM niższy niż 32mm. W pozostałych przypadkach zostaje tylko front, a to nie jest optymalna pozycja bo:

  • Ten Armis i tak ma średni obieg powietrza, za względu na zabudowany front, a chłodnicą na froncie jeszcze bardziej go zapchasz
  • Chłodnica na froncie będzie pchać sporo ciepłego powietrza do środka i temperatura GPU się podniesie
  • Będziesz musiał zamontować AiO wężami do góry w efekcie czego skróci się jego żywotność, a całość może głośniej pracować

Generalnie Twoja obudowa pod AiO jest mocno średnia.

300 zł to zwyczajnie mały budżet na AiO. W grę wchodzą w zasadzie tylko używki, które kij wie ile popracują (AiO zazwyczaj wytrzymują 5-6 lat, potem pompa się zaciera z powodu odparowania cieczy ze środka).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, zawisztheblack napisał:

 

  • Będziesz musiał zamontować AiO wężami do góry w efekcie czego skróci się jego żywotność, a całość może głośniej pracować

Arctica 240 przecież wsadzi  na przód wężami do dołu. 

Za 329zl masz Liquid Freezera II 240 + przesyłka.

Za 290zł czasami idzie wyrwać Navisa 240 RGB na promocji w xkomie. Ostatnio był kupon na 30zł

Aleś się uparł na to AIO i to dla max 5-6 stopni mniej w syntetykach i wyglądu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240mm to nie "wysokość" wentylatorów tylko rozmiar chłodnicy czyli 2 wentylatory 120mm.

TridentZ RGB ma 44mm wysokości, więc przy montażu chłodzenia na topie prawdopodobnie zahaczysz o RAM. Skoro masz całego kompa u siebie, to możesz to zmierzyć.

Pozostaje montaż na froncie z opisanymi już minusami. Przy chłodnicy 240mm powinno się dać faktycznie zamontować chłodnicę wężami do dołu.

 

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie 

Czy taka. Obudowa bylaby lepsza jesli chodzi o montaz AIO oraz przewiew? 

 

Phanteks Eclipse P350X Tg lub ohanteks p400s lub  meshify c 

Edytowane przez kacpi278

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć sporo miejsca pod montaż AiO to weź sobie Phanteks P500A - wersja bez RGB jest dostępna za 400 zł. Spokojnie zmieścisz w tej obudowie nawet większe i grubsze AiO montując je na topie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tych 3 ktore podem ktora najlepsza? 

Narazie tylko robie research xo i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kacpi278 napisał:

A z tych 3 ktore podem ktora najlepsza? 

Narazie tylko robie research xo i jak

P500A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech Meshify C - najbardziej przewiewna, na top powinno tez wejść AiO 240mm. Tak czy siak wziąłbym P500A, bo jest większa i bardziej przewiewna.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zawisztheblack

 

jakbym sie przesiadł na meshify C to wejdzie aio 240mm? z moim ramem trident Z 3200 RGB

 

np to aio czy spasuje na TOP meshify C

https://www.x-kom.pl/p/473108-chlodzenie-procesora-silentiumpc-navis-rgb-240-2x120mm.html

 

 

 

ps: ktoś może mi wytłumaczyć co ma wysokość ramu do montowania aio na topie? w sensie jak na to patrzeć ? (nigdy jeszcze nie montowałem aio

Edytowane przez kacpi278

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie na top.

Wysokość RAMu ma to, że jeśli jest zbyt wysoki, a chłodnica z AiO schodzi zbyt nisko, to może wadzić własnie o RAM czy radiatory na sekcji zasilania płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zawisztheblack

 

ok ale jak mówisz ze nie będzie problemu a w dodatku meshify C ma lepszą wentylacje niz moja obecna to chyba sie przeniosę bo mam możliwość

 

na razie dzięki ,jak coś to będę jeszcze pisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w Google "Meshify C AiO top" - jest widoczne kilka zestawów z AiO na topie i nawet Twoim RAMem, więc wejdzie :).

Osobiście wziąłbym Phanteks P500A, bo nie będzie tak ciasno. Chyba, że zależy Ci na małej skrzynce jak Meshify C, to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zawisztheblack  też bym wolał p500a bo nawet wizualnie bardziej mi leży ale obecnie trochę ponad budżet bo jeszcze musze gpu kupic (czekamy na ampere ;d )

 

meshify C  wyłapałem za 200zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/obudowa-fractal-design-meshify-c-tg-przezroczysty

obecną bude pogonie i wyjdę na 0 / jakiś lekki +

 

ale pewnie dodam sobie tego p500a do zakładek i jak pojawi się jakiś outlet / używka to pewnie zmienie :)

 

ps1: inna sprawa ze ten phanteks 500a jest ciezko dostępny z tego co widze w wersji bez rgb

 

ps2:  jakie dane ze sobą należy zestawić przy sprawdzaniu czy AIO podejdzie pod obudowe/ram?>

Edytowane przez kacpi278

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zł spoko opcja. P500A to hit ostatnich tygodni i przez to jest tak ciężko dostępny, bo na pniu wszystko schodzi. 

Co do AiO to zawsze warto sprawdzać stronę producenta, bo zazwyczaj jest tam sporo informacji. Do tego szukaniem info na forach czy Google grafika. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zawisztheblack

 

ale navis evo 280  juz nie podejdzie pod meshify C prawda?

 

ps: jak jest z poborem prądu takich chłodzen? mam zasilacz 600w

Edytowane przez kacpi278

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica 280mm na top nie wejdzie, będzie wadzić o mobo. 

AiO biorą dosłownie kilka watów, więc nie musisz się tym przejmować. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AR6X TG RGB + Navis 280 RGB i wcale nie jest tak źle z temperaturami.

Wentylatory ustawione na 60% na procesorze i karcie, temperatury Ryzen 55-60 stopni, GTX1080 max do 65. Są to temperatury z lata. 

Do tego zestaw leci na OC. 

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...