Skocz do zawartości
Auberon

AMD Radeon RX 5300 3 GB

Rekomendowane odpowiedzi

natknąłem się dzisiaj na coś takiego ...
AMD Radeon™ RX 5300 Graphics
wygląda na to że karta to 3 GB wariant Navi 14  i będzie się dobrze podkręcać; pewnie do częstotliwości osiąganych przez RX 5500 (XT)

ciocia wiki karty "nie znaju" a wujek google zapodaje tylko plotki z przed kwartału na pclab [ktoś jeszcze pamięta taki wortal ;) ] i ppc

sterowniki Adrenalin 2020 Edition 20.8.3 które mają wspierać te kartę są z "8/27/2020" a wiec z wczoraj (tylko Windows 10?!)

a samo AMD datuje swoje wyniki testów na "08/13/2020"

Cytat

Testing done by AMD performance labs 08/13/2020 on Radeon RX 5300 GPU (Driver: Adrenalin 20.2), NVIDIA GTX 1650 OC GPU, and AMD Ryzen 5 3600X processor (3.8GHz). Performance may vary. 

ktoś? coś? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

specyfikacja wyglądałaby ok gdyby karta kosztowała max 450-500pln, znając życie dowalą cenę 600+ i sprzedaż będzie na poziomie rx 5500 czyli pies z kulawym kulasem nie chce tego tknąć :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wszystko fajnie,też kiedyś tak patrzyłem na gpu amd, wydajność super ,cena ok  ale  w końcu trochę się przejrzało na oczyska i trzeba brać poprawkę na co 4-5 temat na forach o bublach z nimi związanymi :E  już chu... wie czy to drivery są spier... (bo jak może od kilku/nastu lat się kaszanić i nie naprawić tego?)  czy to coś z niedoróbkami samych konstrukcji :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na ciekawą kartę, liczba procesorów taka sama jak w 5500XT 1408, jedynie trochę niższe zegary i ładne obcięcie TDP z 130W na 100W (pewnie w większości dzięki niższemu taktowaniu co z niższym napięciem daje minus 30Watt).

Jeżeli karta będzie dobrze wyceniona, powiedzmy 450zł tak jak kiedyś HD7770 to będzie niezły hicior.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta karta ma być lepsza od 1650? Będzie chodzić w cenach 600-700 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

serio karta 3GB w 2020/2021 hehehehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

jak ta karta ma być po 600+ jak za tyle jest RX 5500 XT a to jej MSRP (169 USDhttps://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;szukaj-rx+5500+xt;0112-0.htm

17 minut temu, Eltik napisał:

serio karta 3GB w 2020/2021 hehehehe

RX 550 miał 2GB ...

58 minut temu, unadarek napisał:

Wszystko fajnie,też kiedyś tak patrzyłem na gpu amd, wydajność super ,cena ok  ale  w końcu trochę się przejrzało na oczyska i trzeba brać poprawkę na co 4-5 temat na forach o bublach z nimi związanymi :E  już chu... wie czy to drivery są spier... (bo jak może od kilku/nastu lat się kaszanić i nie naprawić tego?)  czy to coś z niedoróbkami samych konstrukcji :E

a potem właściciele karty odkrywają że maja niestabilne OC RAM i AMD nie może tego załatać żądnymi sterownikami ...

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, ghs napisał:

sprzedaż będzie na poziomie rx 5500 czyli pies z kulawym kulasem nie chce tego tknąć :E

c7tNRaK.pngCoś tam się sprzedaje. Stosnek 9:1 dla wersji 8GB. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, Auberon napisał:

jak ta karta ma być po 600+ jak za tyle jest RX 5500 XT a to jej MSRP (169 USDhttps://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;szukaj-rx+5500+xt;0112-0.htm

RX 550 miał 2GB ...

a potem właściciele karty odkrywają że maja niestabilne OC RAM i AMD nie może tego załatać żądnymi sterownikami ...

A ilu użytkowników nie robi oc a jest niestabilność ajemde ??  tak na moje patrzały to pewno bardzo duży procent

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawa jaka msrp, gdyby to było np 99$ to jeszcze. A nadal za śmieszne pieniądze można kupić rx 570 albo 580

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, pszemek233 napisał:

Ciekawa jaka msrp, gdyby to było np 99$ to jeszcze. A nadal za śmieszne pieniądze można kupić rx 570 albo 580

nie da się kupić nic nowego do 700pln co byłoby chociaż te 20% mocniejsze niż gtx1060 3GB który miał premierę 4 lata temu i najtańsze wersje były po 700pln. po 4 latach mamy cały czas to samo w tej samej cenie w segmencie 500-700pln. segment 400-500pln to już grube robienie z klientów debili. rx 570 są po 600-700pln więc jak na taki crap to nie jest to śmieszna cena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ghs napisał:

rx 570 są po 600-700pln więc jak na taki crap to nie jest to śmieszna cena.

3 godziny temu, pszemek233 napisał:

A nadal za śmieszne pieniądze można kupić rx 570 albo 580

za te same pieniądze co RX 570 można mieć RX 5500 XT
https://www.ceneo.pl/51328369
https://www.ceneo.pl/89853101

widać że RX 570 są na wyprzedaniu

6 godzin temu, unadarek napisał:

A ilu użytkowników nie robi oc a jest niestabilność ajemde ??  tak na moje patrzały to pewno bardzo duży procent

a bo to jest jeden powód?!
nie ma co liczyć że AMD naprawi problem który od nich nie zależny, rok czy 5 lat od premiery
to zwyczajne głupie gadanie a potem się wszyscy dziwią dlaczego NVIDIA dyktuje 80% cen ...

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może też tak być, że karta na półkach nigdy się nie pojawi i będzie dodawana "gratis" tylko przez producentów OEM do różnych firmowych komputerów typu DELL czy Lenovo, czy jeszcze coś innego.

Bo już takich OEM'owych kart było pełno.

Nawet natknąłem się już na cudo o nazwie  Radeon R7 450. Też przecież nigdy na rynku tego nie było. Nawet na stronie AMD nie ma takich sterowników. 

Za to na stronie AMD są dostępne sterowniki do karty Radeon RX 640. Też takiej nigdzie w sprzedaży nie widziałem. Nie chodzi mi tu o wydajność, tylko o sam fakt że nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta karta byłaby fajną opcja i mogłaby znaleźć nisze gdyby była w LOW PROFILE... AMD ma tylko rx550 w tym formacie a nvidia 1650 i tu AMD mimo nawet wyższej ceny mogłoby mieć nawet nie najgorsza sprzedaż takiego rx5300... bo media pc i casual gaming przydałoby się w końcu coś nowoczesnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 30.08.2020 o 11:21, gilban napisał:

Nawet natknąłem się już na cudo o nazwie  Radeon R7 450. Też przecież nigdy na rynku tego nie było. Nawet na stronie AMD nie ma takich sterowników. 

https://www.morele.net/karta-graficzna-dell-amd-radeon-r7-450-4gb-ddr5-dp-dp-5668298/

W dniu 30.08.2020 o 11:21, gilban napisał:

Za to na stronie AMD są dostępne sterowniki do karty Radeon RX 640. Też takiej nigdzie w sprzedaży nie widziałem. Nie chodzi mi tu o wydajność, tylko o sam fakt że nie ma.

może zwyczajnie nie mieszkasz w kraju rozwijającym się :P
albo nie kupujesz tanich 
laptopów z dGPU

w takiej Brazylii na rynku detalicznym jest dostępny np. Ryzen 3500
absolutnie nie dostępny na rynku UE

taki Radeon RX 550X ma bardzo wyraźnie podana informacje

Cytat

*GPU specifications and features may vary by OEM configuration. Please refer to OEM websites for shipping specifications.

żadna z tych OEM-owych kat nie ma podanych testów wydajności a one interesują wyłącznie rynek detaliczny

a co do 3 GB pamięci to przypadek RX 550 pokazuje że vendor'zy nie maja problemu z  wypuszczeniem karty z 2-krotnie większą pojemność VRAM
wiec nie ma się co dziwić jeśli zaczną oferować wersje 6 GB

AMD wycofuje ze sprzedażny Radeona RX 570 i musi czymś wypełnić ogromną wyrwę w asortymencie poniżej 600 zł (150 USD)

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi