Skocz do zawartości
wallec

Rachunki za prąd. Czy OC doi nas na hajs?

Rekomendowane odpowiedzi

Ile płacicie za prąd? Ile watow pobierają wasze zestawy? U mnie w grze procesor 50w karta 120w tv wg tabliczki 87w co przełożyło się na 136zl brutto za okres od 03.06.2020 do 20.08.2020.

Czy taka kwota to dużo i czy powinienem zainteresować się undervoltingiem?

Jak sytuacja wygląda u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musisz zrobić UV procka. Kartę graficzną najlepiej sprzedaj, bo ma wysokie zapotrzebowanie na "papu". Dobrym rozwiązaniem byłaby GT1030 lub inna bez dodatkowego zasilania. TV najlepiej nie włączać, bo zwykłe monitory pobierają mniej W. :)
Rozumiem, że te 136zł to tylko za granie na kompie? Nie używasz lodówki,pralki,mikrofali itp itd? 

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Ja mam Taurona, płaciłem ok 85zł na miesiąc, po ostatnich podwyżkach, to jest nie całe 105zł na miesiąc. Wyszło, że podnieśli sobie 20zł na miesiąc. Mimo, że nic nie dopłacam, a nawet jest jakiś zwrot.

U mnie komp chodzi prawie cały czas, TV 43' LCD podobnie, lodówka, reszta jak pralka, mikrofalówka od czasu do czasu, pozbyłem się czajnika elektrycznego, bo tu w bloku jest gaz na ryczałt i wychodzi taniej.

Jedynie co fest ciągnie prąd to komp. OC nie robię bo mi taka wydajność wystarcza, ba UV robi się by było ciszej, i chłodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rachunkami za prąd nie muszę się martwić,komp marnuje prąd za jakieś 30 zł,a cały dom 150 zł miesięcznie

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...