Skocz do zawartości
Kubinki_PL

i7 2600k vs 2020r i następne lata testy w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam brać komputerowych maniaków :)

W tym wątku będziemy sprawdzać czy stary procesor nadaje się jeszcze do nowych gierek komputerowych, chodzi o to czy jest zachowana płynność rozgrywki.

Temat będzie na bieżąco aktualizowany.

Ustawienia graficzne takie żeby gtx 1070 nie dusił wydajności za bardzo.

Platforma lga1155 Piaskowy Dziadek

i7 2600k@4.5ghz 1.25v

16gb ddr3 2133mhz cl9

evga ssc gtx 1070@2000mhz 0.95v

Chieftec 400W

Na dzisiaj już zrobiony wcześniej  filmik z RDR2 "HUB Settings". 

Następne również w formie filmików się postaram.

Edytowane przez Kubinki_PL
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok podsumowując można na tym sprzęcie normalnie pograć w płynności, raczej zostawiam go na dalsze lata budżetowego pogrywania :)

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze ma grafu z frame pacingiem, chociaz moze to specjalnie? :P Wtedy by sie okazalo, jakie stuttery ten procesor przylicza. SotR na przyklad jest bardzo slabo grywalny, tak samo RDR2. Akurat we wszystkich benchmarkach, ktore pokazales - uzycie CPU jest mniejsze niz podczas normalnej rozgrywki.  Czesc osob w ogole nie zdaje sobie sprawy jak wyglada plynna rozgrywka w takim SotR czy RDR2 dopoki nie zobacza na wlasne oczy jak to wyglada na nowoczesnych procesorach. Wtedy pojawia sie szok i niedowierzanie ;)

PS. Mialem i7 2600k :)

EDIT. W HZD to wyglada jeszcze gorzej... GPU zjezdza do 70% a filmik wyglada jak jeden wielki stutter...

Edytowane przez amsztel
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie ma żadnych stutterów, rozgrywka w każdej z tych gier to masełko, jeśli masz jakieś info to podawaj bo takie pisanie dla pisanie, jakby gdyby to nie dla mnie :)

Wiem bo przeszedłem już sporo z tych gier.

I co z tego że gpu gdzieś tam zjeżdza? na mocniejszych procesorach w tym benchmarku też zjeżdża, taka specyfika portu (przy mocniejszych też byś pisał że zjeżdża?)

Wspominałeś coś o przycinaniu? Twój mega procesor, a nie jakiś stutterowiec ? nie mieszaj nigdy specyfiki portu/nieudanego portu/nieudanego benchmarka z wyznacznikiem działania w grze, mogę przesłać filmik z gameplayu chłopcze, jest dużo lepiej niż ten benchmark ww. 

Słabo grywalne RDR2, SOTR, HZD? powiadasz? HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA, brak płynności? rozśmieszyłeś mnie teraz do rozpuku, Ty i Twój "nowoczesny" procesor aka. "wielki stutter" - to Twoje słowa ? (a może to grafa nie wydala?)

PS. Typowy user który wydał krocie na kompa, ale go nie zadowala.

PS2. Zapraszam do siebie to sobie pograsz w płynności w gry w które uważasz że nie będą działać płynnie na tym procesorze, jak będzie trzeba to będą filmiki ;) trzeba uświadamiać takich mało zorientowanych userów.

PS3. Test robiony na wersji 1.0 a już jest 1.03, jeszcze trochę patchów i gra będzie chodzić tak jak miała.

Edytowane przez Kubinki_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie kiedy najwyrazniej niedojrzali emocjonalnie ludzie biora niewygodne dla nich fakty jako atak personalny w ich strone.

Nie odniosles sie tez w ogole do mojego zapytania o grafy frame pacingu.

Druga sprawa chyba rodzice Cie niezbyt dobrze wychowali skoro nazywasz obcych dla siebie ludzi per "chlopcze". Coz - moje kondolencje. 

A co do i7 2600k to na YT masz cala mase testow i porownan, ktore potwierdzaja moje slowa, choc domyslam sie, ze jestes jednym z tych osob ktorym jesli nie podobaja sie pewne fakty to tym gorzej dla faktow. Oh well. Nie ma znaczenia jaki ja mam procesor czy ktokolwiek inny. Pisze to wszystko tylko po to, zeby jakis przypadkowy uzytkownik wchodzac tutaj przypadkiem nie pomyslal, ze 9-letni i7 2600k jest swietnym wyborem do grania w nowe gry - bo nie jest i takie sa fakty. Nie mowie, ze nie da sie grac ale przepasc miedzy takim i7 8700 a i7 2600k jest ogromna.

https://youtu.be/7uhXkVI64I8

Edytowane przez amsztel
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch 1.03 i już lepszy wynik 80fps średnio, brak g-sync/v-sync to nie ma takiej płynności.
Czyli faktem jest też dla ciebie że 3700x też ma stutter w tym benchmarku? filmik wyżej, no bo chyba nie 2080 super 
Oglądałem ten filmik w 2019 roku i jak na swoje lata i7 2600k sprawuje się świetnie (pamiętajmy że to była konkurencja dla fx8320 i pokrewnych które radzą sobie teraz dużo gorzej)

Nie mowie, ze nie da sie grac ale przepasc miedzy takim i7 8700 a i7 2600k jest ogromna.

Jak zauważyłeś lub nie, nie porównywałem w tym temacie tego procka z innymi, sam to uczyniłeś.

Od początku post 1 i czytamy ze zrozumieniem

W tym wątku będziemy sprawdzać czy stary procesor nadaje się jeszcze do nowych gierek komputerowych, chodzi o to czy jest zachowana płynność rozgrywki.

Tak wiem że są szybsze procesory, sprzedam ci nawet newsa że są lepsze od twojego 7 3700x do gier i ameryka na nowo odkryta - tylko że nie o tym temat.

Co do wychowania rodzice nie mieli problemów, więc może masz skojarzenia z bliskiego otoczenia?

Czy jeszcze czegoś nie zrozumiałeś?

Bym zapomniał, mam nadzieje że wiesz że nagrywanie na tym samym sprzęcie na którym leci benchmark zabiera też trochę wydajności?

Nigdzie nie pisałem że jest "świetnym wyborem do grania w nowe gry" - widzę że lubisz insynuować.

Ja ten procesor mam od kilku dobrych lat, chyba 7, ja go nie kupiłem teraz hello.

 Pisze to wszystko tylko po to, zeby jakis przypadkowy uzytkownik wchodzac tutaj przypadkiem nie pomyslal, ze 9-letni i7 2600k jest swietnym wyborem do grania w nowe gry - bo nie jest i takie sa fakty

To przedstaw te fakty że nie nadaje się do gier, jak na razie to puste słowa randomowego usera pclaba, warte tyle co zeszłoroczny śnieg.

 

Podsumowanie nr2 takie samo jak pierwsze

Ok podsumowując można na tym sprzęcie normalnie pograć w płynności, raczej zostawiam go na dalsze lata budżetowego pogrywania i żaden pesymista nie powie mi że się nie nadaje bo po prostu nie ma racji, chyba nie zrozumiałeś idei tematu lub nie czytasz ze zrozumieniem  :)

Edytowane przez Kubinki_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, muszę odkopać ten wątek bo nie daje mi spokoju pewna kwestia, kupiłem Radeona 6600xt i tymczasowo zamontowałem go do i7 2600 k oc4,5 GHz,ogólny upgrade sprzętu, procka i plyty planuje za około pół roku, więc puki co ten sprzęt musi jeszcze dać radę, zastanawia mnie czemu mój sprzęt nie osiąga tych samych wartości co sprzęt autora praktycznie wszystko mam podobne proc i7 2600k 4,5 GHz ram DDR3 2133mhz cl9 różnica tylko w kartach graficznych ale też nie powinno być aż tak drastycznych różnic, załączam zdj z moich wyników benchmarku z gry, pierwsze zdj zawiera te same ustawienia co u autora, drugie zdj jest z ustawień wszystko na low i tu moje zmartwienie że to low nieznacznie różni się od tego high, wiem że to stary proc ale widziałem też inne testy które znacznie ukazują wyższe rezultaty wydajnośći, co jest przyczyną takich spadków ? System świezy aktualizowany z 7 do 10, podaje też specyfikację całego kompa, psu seasonic 650w platinium,mobo biostar tz77xe4, i7 2600k GPU Radeon 6600xt HDD Samsung 860 pro, ram g skil tridentX 2133mhz cl9 

Zdj1 https://ibb.co/Cbw7XkT 

Zdj2 https://ibb.co/Nm2Sks4 

Ahaaa jeszcze jedna bardzo ważna kwestia która może ma znaczenie, ja gram na tv czy to może mieć wpływ na FPS przy wyższym imput lagu ? Natywna rozdzielczości tv to 4 k mimo wszystko na kompie mam wszystko ustawione na 1080 p i 60 Hz . Nie za bardzo tez wiem co to CPU (ms) i GPU (ms) u autora ta czerwona linia na wykresie jest mega wąska a u mnie niepodważalnie szersza, to też chyba może mieć znaczenie, to jakiś czas dostępu poprzez milisekundy wykonywanych operacji? 

Jak to ktoś odkopie i mi pomoże było by super pozdrawiam 

 

 

 

 

Edytowane przez Naqqur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Naqqur napisał:

Cześć wszystkim, muszę odkopać ten wątek bo nie daje mi spokoju pewna kwestia, kupiłem Radeona 6600xt i tymczasowo zamontowałem go do i7 2600 k oc4,5 GHz,ogólny upgrade sprzętu, procka i plyty planuje za około pół roku, więc puki co ten sprzęt musi jeszcze dać radę, zastanawia mnie czemu mój sprzęt nie osiąga tych samych wartości co sprzęt autora praktycznie wszystko mam podobne proc i7 2600k 4,5 GHz ram DDR3 2133mhz cl9 różnica tylko w kartach graficznych ale też nie powinno być aż tak drastycznych różnic, załączam zdj z moich wyników benchmarku z gry, pierwsze zdj zawiera te same ustawienia co u autora, drugie zdj jest z ustawień wszystko na low i tu moje zmartwienie że to low nieznacznie różni się od tego high, wiem że to stary proc ale widziałem też inne testy które znacznie ukazują wyższe rezultaty wydajnośći, co jest przyczyną takich spadków ? System świezy aktualizowany z 7 do 10, podaje też specyfikację całego kompa, psu seasonic 650w platinium,mobo biostar tz77xe4, i7 2600k GPU Radeon 6600xt HDD Samsung 860 pro, ram g skil tridentX 2133mhz cl9 

Zdj1 https://ibb.co/Cbw7XkT 

Zdj2 https://ibb.co/Nm2Sks4 

Ahaaa jeszcze jedna bardzo ważna kwestia która może ma znaczenie, ja gram na tv czy to może mieć wpływ na FPS przy wyższym imput lagu ? Natywna rozdzielczości tv to 4 k mimo wszystko na kompie mam wszystko ustawione na 1080 p i 60 Hz . Nie za bardzo tez wiem co to CPU (ms) i GPU (ms) u autora ta czerwona linia na wykresie jest mega wąska a u mnie niepodważalnie szersza, to też chyba może mieć znaczenie, to jakiś czas dostępu poprzez milisekundy wykonywanych operacji? 

Jak to ktoś odkopie i mi pomoże było by super pozdrawiam 

 

 

 

 

AMD ma inny narzut sterownikow na stare CPU anizeli NVIDIA :)

Msi afterburner co pokazuje ? gpu i cpu uzycie +- ?

odkrec oc cpu i porownaj testy wtedy.. czegos sie DOWIESZ...

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2020 o 23:10, Kubinki_PL napisał:

Ok podsumowując można na tym sprzęcie normalnie pograć w płynności, raczej zostawiam go na dalsze lata budżetowego pogrywania :)

Średni fps na tym podkręconym i7 2600K 83 ? Dla porównania na i5 2400 bez OC miałem 82, ale pomiar robiłem na najgorszej jakości obrazu (min. detale i rozdzielczość), by mieć pewność braku GPU bottleneck (przy takich ustawieniach będziesz miał znacznie wyższy fps, bo teraz GPU pewnie nie raz "przycina" Ci wynik).

W dniu 3.09.2020 o 13:42, amsztel napisał:

Wtedy by sie okazalo, jakie stuttery ten procesor przylicza. SotR na przyklad jest bardzo slabo grywalny

Nie przypominam sobie tego na czymś gorszym w postaci i5 2400 bez OC. Fakt, były spadki poniżej 60fps nie raz, wręcz dłuższe przedziały czasowe były poniżej 60 fps, więc mega-płynnie to nie chodziło, ale "stutter"?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tv może być przyczyną tak jak powyżej napisałem i o co chodzi z tym ms ? Kyle tu chodzi o i 7 2600k nie ma i5 2600 ?

Edytowane przez Naqqur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Naqqur napisał:

Kyle tu chodzi o i 7 2600k nie ma i5 2600 ?

Tak, przekręciłem nazwę, powinno być i7 2600K

5 minut temu, Naqqur napisał:

A tv może być przyczyną tak jak powyżej napisałem i o co chodzi z tym ms ?

... czas trwania klatki zapewne. Czyli przy 100fps czas trwania klatki to 10ms, jeśli jest to fps stały. Może być tak, że masz 100fps, ale przez część pojedynczej sekundy klatki mają 12ms, a przez część 8ms - postrzegana płynność w takim wypadku będzie gorsza niż gdyby wszystkie miały równo 10ms, przy tych samych 100fps.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AdRjiaN napisał:

AMD ma inny narzut sterownikow na stare CPU anizeli NVIDIA :)

Msi afterburner co pokazuje ? gpu i cpu uzycie +- ?

odkrec oc cpu i porownaj testy wtedy.. czegos sie DOWIESZ...

MSI afterburner pokazuje trochę inne wartości raz zaniża raz zawyża, szczerze to nie wiem od czego to jest zależne,co do zużycia to jak ustawie wszytko na ultra to ze skalowaniem rozdzielczości to podczas rozgrywki GPU osiąga 80-100%, procesor chodzi od 45-70% odkrecalem już procesor i pomiary są na korzyść OC, pomyślałem też że aktualizacje Spectre mogą być przyczyną i wyłączyłem te latki poprzez program in Spectre i przyrost jest na poziomie błędu pomiarowego bo wzrasta 1-2 fps

Edytowane przez Naqqur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś kto mi jakoś pomoże odnosząc się do mojego pierwszego wpisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...